Rozhovory s velkými cestovateli i méně známými dobrodruhy. Inspirujte se z jejich zkušeností a nechte si poradit kam příště a za čím.
„Žijí své velmi skromné životy v trvalém nebezpečí, a přesto mám někdy dojem, že je jejich vnitřní život smysluplnější.“ Chirurg bez hranic Tomáš Šebek povypráví o své misi v Jemenu.
Cestování v době pandemie je jiné. Pojí se s ním větší míra nejistoty, ale cestování jako takové není až tak komplikované, jak by se zdálo. Jednou ze zemí, kam se dá vycestovat, je Mexiko. Na to, jaká tam byla cesta a jaké to v Mexiku je, jsme se zeptali Míši ze SvetBehu.cz
Láká vás jet někam do tepla, ale Mexiko, Zanzibar nebo Kostarika jsou pro vás moc daleko? Vydejte se na Kanárské ostrovy! Přečtěte si rozhovor s naší kolegyní Natálií Kohoutkovou, šéfredaktorkou webu SvětOutdooru.cz, která se se svojí rodinou právě nachází na ostrově La Palma.
Sólo cestování je zvláštní fenomén. Někdo na něj nedá dopustit, jiný ho nechápe. A co teprve, když se vydá na cestu sama žena. Oslovili jsme 8 žen, cestovatelek, které se nebojí vydat do světa sólo. Proč cestují samy a co jim to dává?
Jiří Fidrant je majitelem firmy Norská móda a jedním z největších evropských distributorů tradičních norských značek Devold, Dale a Bergans. Zeptali jsme se ho na Norsko, jeho lidi a spolupráci s nimi.
Kateřina Zelenková díky pracovní cestě strávila měsíc v Etiopii za corony a v rozhovoru vypráví, jak na ni země v této těžké době působila.
Honza Brotánek z CK DoJizniAmeriky se vypravil se skupinkou na covidovou cestu do Ekvádoru a popisuje své zážitky.
Jaromír Cagaš je zkušeným cestovatelem po Rusku, které se stalo jednou z hlavních destinací jeho cestovní kanceláře Bemett. Zeptali jsme se ho, co je na Rusku vlastně tak zvláštního a kam by doporučil se podívat?
Keňa je další z afrických zemí, které své brány otevřela cestovatelům i v covidové době. O tom, jaké to je cestovat opuštěnými národními parky i prázdnými plážemi jsme si povídali s Vojtěchem Lokšou z CK Adventura.
Obvyklý basecamp Martina Hájka se nachází na Taiwanu, odkud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit do neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie, treky v Nepálu až na zasněžené vrcholky Himalájí. Rád se vrací i do Skandinávie a Spojeného království. Jako průvodce CK Kudrna vyniká abnormálním nasazením a schopností uspokojit snad jakékoliv přání.
Pavel Šembera se s Latinskou Amerikou potkával od dětství, kdy prožil s rodiči pět let v Mexiku. Vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE a od roku 2011 se jako zástupce české zdravotnické firmy a později jako nezávislý obchodník opakovaně do Střední a Jižní Ameriky vrací.
Pokud milujete unikátní atmosféru světových měst a zároveň jste fanoušky cyklistiky, určitě vás nadchne rozšiřující se fenomén městské cyklistiky, který dokonale snoubí tyto dvě vášně. Více se dozvíte v rozhovoru se Štěpánem Popelem, zakladatelem městských cyklistických zájezdů CK Adventura.
Kam se nebát jet? Jak se chránit? A co přináší největší riziko? Na téma koronavirus a aktuální cestování jsme si povídali s docentem Rastislavem Maďarem specialistou v oborech epidemiologie, prevence a kontrole infekčních nemocí, cestovní a tropická medicína.
Zdá se to jako sen. Zdá se, že Petr dokázal spojit všechno, co ho v životě baví. Vystudoval hydrobiologii na Univerzitě Karlově, kde vyučuje a přibližuje vědu veřejnosti. Kromě dokumentování mikrosvěta se živí také fotografováním a filmováním. Podniká expedice do vysokých hor, do džungle, do exotických krajin. Jenže všechno má svoje, někdy je venku u foťáku vážně nevlídno a občas pod objektivem mikroskopu není vůbec nic. I jemu na konci měsíce přijdou složenky. Tak, než bychom záviděli, pojďme se raději inspirovat.
Po studiu angličtiny na Novém Zélandu se tehdy sedmadvacetiletý Marcel Žitník vypravil na zkušenou do Austrálie. Jak říká, dělal tam snad úplně všechny možné práce od mytí nádobí, popeláře, stěhováka, zedníka na stavbě, číšníka v kavárnách a restauracích až se po dlouhé době dostal k práci v místní cestovce.