Topi Pigula je fotograf, novinář a vášnivý cestoval. Krom toho všeho se ale snaží své zkušenosti předávat dál, proto pořádá už několik let fotokurzy v Česku i za hranicemi Evropy. V rozhovoru prozradil několik svých rad určených cestovatelům.
Jaké to je stopnout letadlo, plnit po Evropě bláznivé úkoly a dostat se na předem určená místa a to všechno téměř bez peněz? Přečtěte si rozhovor s Milanem Mikym Škodou, zakladatelem LowCost Race. Přihlašování na letošní ročník už sice skončilo, ale můžete uvažovat o dalších ročnících.
Jak se stane, že vás napadne projet Jižní Ameriku v netradičním vozítku tuktuk? A navíc v pěti holkách? Přečtěte si rozhovor s Luckou Radovou a uvidíte, že budete mít chuť vyrazit taky!
Amar Ibrahim je odborníkem na přežití prakticky za jakýchkoliv podmínek. Má rady na extrémní situace v přírodě, ale i třeba v napadeném městě.
Mick Conefrey je britský spisovatel a filmař žijící v Oxfordu. Posledních dvacet let pracoval hlavně v televizi, a to především pro BBC a většinu hlavních britských a amerických stanic, Discovery a History Channel. Natočil řadu filmů, od experimentálních dokumentů až po úspěšné série jako Icemen a Mountain Men. Natáčel po celém světě, od Kambodži po K2, od Portorika po Špicberky.
Před 14 měsíci se Pavlína Melicharová vydala na cestu kolem světa. Doposud navštívila vice než dvacet zemí. Na zajímavých místech v každé zemi se fotí v tradičních šatech. Sama sebe. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se fotografuje ze zadu. V jedné osobě zastane několik profesí, je jak model, tak fotograf, stylista, kadeřník, designer, správce sociálních sítí. Před třemi měsíci dokončila natáčení pro thajskou televizi.
Poutníka Ladislava Ziburu asi znáte, jeho nohy už ho zanesly do Jeruzaléma, z Česka do Říma nebo do Santiaga de Compostela. Tento rok se vydal na pěší putování do Nepálu a Číny. Pokud vás zaujme jeho příběh, přijďte si ho poslechnout na festival Obzory, který se koná v 12. a 13. listopadu v Praze.
Kapela Wohnout je složena ze samých nadšených cestovatelů. Dokonce mají vyhrazené tři měsíce v roce, které věnují jen cestování. Po světě jezdí společně i sami. Společně vylezli například na horu Toubkal v severní Africe. Dva z členů kapely dojeli na kole z Česka až do Istanbulu. Jaké to bylo? O tom jsme si popovídali s jedním z nich – Honzou Homolou.
22. února 2014 si sbalili batohy a vyrazili na konec světa do Ohňové země s plánem nevrátit se domů příští rok a půl. Během 484 dní projeli 25 zemí, nafotili přes 100 000 fotek, napsali skoro 100 článků a teď o tom chtějí vydat knihu. Jaké to je, být na světě jen se svým batohem po celý rok a půl? Kdy přicházejí krize a po čem se jim nejvíc stýskalo? Přečtěte si rozhovor s Katkou a Petrem.
O lidech afrického kmene Suri, jejich marném boji o kulturu i jednom z posledních velkých afrických rituálů jsme si povídali s cestovatelem Ivanem Bulíkem, jedním z protagonistů filmu SURI, který můžete zanedlouho vidět na festivalu Exediční kamera.
Roman Kozelka je specialista na lezení všude ve světe, my jsme jej ale tentokrát vyzpovídali o výstupech v Africe. Dozvíte se, jak ušetřit při výstupu na Kilimandžáro i kolik cest vede na Mount Keňu.
Cestovatel Pavel Klega opustil práci informatika a už více než rok putuje kolem světa stopem. V rozhovoru prozradil, jak se změnili jeho cestovatelské plány při střetu s realitou? Proč málem zůstal v Abcházii i kam míří dále?
Anita Balejíková alias Nita Kimuri pochází ze Zvolena, je cestopisnou reportérkou a autorkou čtyř cestopisů o Jamajce. Ta se stala jejím druhým domovem. Působí zde jako průvodce a v současnosti také jako externí studentka Jamajského trestního práva. V rozhovoru prozradila, co by si nikdo na Jamajce neměl nechat ujít i jak chutná proslulá jamajská káva.
Jak český wildlife fotograf Petr Slavík sám říká, na svou top fotografii ještě čeká. Řada prestižních ocenění, výstav a tři knižní publikace však svědčí o tom, že už mnoho krásných snímků nafotil. Že fotografování divokých zvířat není zrovna nejbezpečnějším povoláním, dokazuje také nejeden příběh z jeho nové knihy Blízká setkání.
Jezdili spolu v kočárku. Po téměř padesáti letech se vydali opět společně na cestu. Cestovatel Ivan Brezina vzal svou hračku z dětství, gumovou figurka Pepka námořníka, na cestu do indického Dillí. V rozhovoru prozradil, kde na takový nápad přišel i jak se cestování pozemní cestou do Indie pozměnilo v průběhu času.