„Povodně náležejí k živelním pohromám, jimiž Čechy bývají velmi zhusta stíhány. Kdyby nebylo jiného zájmu, tedy již škody, jež vznikají vystupováním tekoucí vody z břehů na majetku veřejném a soukromém, nutí nás, abychom k těmto úkazům obrátili větší pozornost…
Kniha Hynka Adámka Češi v Antarktidě mapuje působení českých polárníků na nejjižnějším kontinentu. Nabízí zajímavý pohled na život v polárních stanicích, který zůstane běžnému turistovi utajen.
Legendární světoběžník, dobrodruh, cestovatel, eskymácký náčelník, polární lovec, spisovatel, vynálezce …
(* 7. 1. 1838 Zámeček u Kroměříže, † 19. 6. 1874 Murghí, Kašmír) – český geolog a cestovatel
Rozhovor s Martinem Mykiskou o jeho pobytě v Antarktidě, kde strávil rok na české polární stanici na ostrově Nelson v souostroví Jižních Shetland nedaleko Antarktického poloostrova.
Pavel Brunclík je spíš fotograf, než cestovatel. Ale aby jeho snímky z cyklu ZEMĚ byly takové, jaké jsou, musel projet snad půlku světa.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Petrem Janem Juračkou, extrémním fotografem, který za sebou má spoustu zkušeností s drony a natáčení sopečných erupcí.