Cestování ve všech svých podobách se stalo ve 21. století životním stylem. Každý se rozlétá jiným směrem ochutnávat svobodu, každý hledáme jiný způsob, jak se toulat pod cizím nebem. Mezi námi – cestovateli 21. století, existuje spousta rozdílů, ale je mnohem víc toho, co nás spojuje.
Jirka Nováček je certifikovaný průvodce, kartograf a všeuměl na volné noze. Prostor pro osobní realizaci a kýženou volnost našel v průvodcování. Jeho specialitou jsou MTB zájezdy, které provádí už čtvrtým rokem pro CK Kudrna.
Spoluzakladatelka občanského sdružení Škola v ráji, jehož hlavním cílem je zpřístupnit místním dětem cestu ke vzdělání, Andrea Stárková již 10 let tráví na indonéském ostrově Lombok každou zimu a dlouhodobě se zde věnuje dobrovolnické práci a projektům na pomoc místním dětem a mládeži a také přírodě (ekologická výchova).
Grónsko je největší světový ostrov a jeho nejbližšími sousedy jsou Island, Kanada a souostroví Svalbard. K pozoruhodnostem ostrova patří eskymácké osady, velryby v zálivu Disko Bay a oázy ledu na Icetfjordu.
Jak je to v Bhútánu se službami? Jaké množství země zabírá les či hory? A proč zrovna sem vyjet na kole? Na tyto a další odpovědi nám odpověděla Katka Lhotová z CK Adventura.
Rozhovor s Danielem Augustou o Tanzánii
Jan Kasl patří mezi světovou špičku české sportovní fotografie. Na svém kontě má již několik velkých projektů a je autorem snímků, které obletěly celý svět. Spolupracuje s řadou zvučných jmen z české i světové sportovní scény a s foťákem už navštívil nejrůznějších kouty planety.
Kryštof Paleta vyrazil před pár měsíci na cestu kolem světa s mottem „Teď nebo nikdy“. Odletěl do Kambodži bez plánu a s 50 000 Kč v kapce. Ted žije na cestě a natáčí Cestology.
Premiéry jsou ozdobou každého filmového festivalu. Na 20. ročníku blanenského Rajbasu proběhnou hned dvě. V obou případech půjde o dokumenty, které nahlédnou hluboko do pralesa.
Matěj Balga objel svět, použil k tomu částečně kolo, přestože se za cyklistu nepovažuje, částečně kajak, k pádlování má stejný přístup jako k cyklistice, a pak všechno, co šlo.
Pět holek vyrazilo v tuktuku skrz Jižní Ameriku, najelo 9 096 kilometrů dobrodružství v holčičím stylu, užilo se spousty srandy a potkalo neuvěřitelné množství milých lidí.
Přírodovědec a fotograf mikrosvěta, popularizátor vědy, létá s dronem v extrémních výškách a na svém kontě má také několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video.
Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?
Má za sebou už třetí etapu své výpravy „kolem světa“. Tentokrát se Viktorka Hlaváčková vydala na přechod Kavkazu – putovala pěšky od Černého moře ke Kaspickému.
Cestování je vášeň, jídlo je láska největší. Kamila Rundusová (Kamu) spojila obě do úžasné životní jízdy, které ji přinesla pořad v TV, knihu, řadu zkušeností a zážitků.
Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách před dvěma lety opustil práci, prodal všechno, co měl, a vyrazil do světa.