Cestování ve všech svých podobách se stalo ve 21. století životním stylem. Každý se rozlétá jiným směrem ochutnávat svobodu, každý hledáme jiný způsob, jak se toulat pod cizím nebem. Mezi námi – cestovateli 21. století, existuje spousta rozdílů, ale je mnohem víc toho, co nás spojuje.
Jan Kasl patří mezi světovou špičku české sportovní fotografie. Na svém kontě má již několik velkých projektů a je autorem snímků, které obletěly celý svět. Spolupracuje s řadou zvučných jmen z české i světové sportovní scény a s foťákem už navštívil nejrůznějších kouty planety.
Kryštof Paleta vyrazil před pár měsíci na cestu kolem světa s mottem „Teď nebo nikdy“. Odletěl do Kambodži bez plánu a s 50 000 Kč v kapce. Ted žije na cestě a natáčí Cestology.
Premiéry jsou ozdobou každého filmového festivalu. Na 20. ročníku blanenského Rajbasu proběhnou hned dvě. V obou případech půjde o dokumenty, které nahlédnou hluboko do pralesa.
Matěj Balga objel svět, použil k tomu částečně kolo, přestože se za cyklistu nepovažuje, částečně kajak, k pádlování má stejný přístup jako k cyklistice, a pak všechno, co šlo.
Pět holek vyrazilo v tuktuku skrz Jižní Ameriku, najelo 9 096 kilometrů dobrodružství v holčičím stylu, užilo se spousty srandy a potkalo neuvěřitelné množství milých lidí.
Přírodovědec a fotograf mikrosvěta, popularizátor vědy, létá s dronem v extrémních výškách a na svém kontě má také několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video.
Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?
Má za sebou už třetí etapu své výpravy „kolem světa“. Tentokrát se Viktorka Hlaváčková vydala na přechod Kavkazu – putovala pěšky od Černého moře ke Kaspickému.
Cestování je vášeň, jídlo je láska největší. Kamila Rundusová (Kamu) spojila obě do úžasné životní jízdy, které ji přinesla pořad v TV, knihu, řadu zkušeností a zážitků.
Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách před dvěma lety opustil práci, prodal všechno, co měl, a vyrazil do světa.
I když do té doby na kole skoro nejezdil, pořídil si Jiří Bína k padesátce kolo a o pár let později na něm vyrazil do světa. Už přes 15 let na etapy objíždí zeměkouli.
Cestovatel Jiří Kalát procestoval kus světa – od Aljašky, přes Mexiko, Nový Zéland, Izrael až po velkou část Evropy. Tentokrát se rozpovídal o Íránu – cestovatelsky velmi oblíbené zemi. Co nevynechat a jak poznat místní mentalitu? Na co si dát pozor a co si doopravdy užít?
Prezident George W. Bush označil v roce 2002 tři země za „Osu zla“. Irák, Irán a Severní Korea se tak staly místy s hodně špatným jménem. Přesto jsou lidé, kteří do nich jezdí.
Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro nás rozpovídala Bára Gregorová z CK Adventura.
Ostrov Madeira nadchne především vyznavače aktivní dovolené, není to typický „koupací“ ostrov. Na své si zde přijdou hlavně turisté, cyklisti, milovníci canyoningu a yachtingu. Vydejte se tam i vy!