Cestování ve všech svých podobách se stalo ve 21. století životním stylem. Každý se rozlétá jiným směrem ochutnávat svobodu, každý hledáme jiný způsob, jak se toulat pod cizím nebem. Mezi námi – cestovateli 21. století, existuje spousta rozdílů, ale je mnohem víc toho, co nás spojuje.
Majitel CK Hamidi má navzdory nečeskému jménu převážně českou minulost. V Praze se narodil a prožil většinu dosavadního života s výjimkou prvních let, která strávil s jordánským otcem v blízkovýchodní zemi. Od roku 2015 Omar Jamaein organizoval individuální cesty do Orientu „na míru“ a o tři roky později tam začal vyjíždět osobně s malými skupinami.
Cestovatel, znalec aut a otec. Tak bychom mohli velmi stručně popsat Josefa Vrtala, kterého můžete znát třeba z pořadu Autosalon nebo Fotr na tripu. Pepa se svými dvěma dcerami procestoval velký kus světa, mezi jeho destinacemi nechybí země Střední Asie, prakticky celá Evropa, Jižní Amerika či USA a některé země Afriky. Své zážitky sdílí s televizními diváky i fanoušky na sociálních sítích.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Lenkou Hrabalovou o Senegalu a Gambii.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Juliem Lukešem, lékařem, vědcem a cestovatelem, který ve svých třiceti letech stihl procestovat 100 zemí a další si připisuje na seznam.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém
Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Pavlem Svobodou o jeho nedávné cestě do Laponska a měsíc a půl dlouhém pobytu v Íránu.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Martinem Půlpánem o jeho nové knize Ztracen na Hedvábné Stezce, ve které dokumentuje svou rok a půl dlouhou cestu napříč Asií.
Weef, tak najdete na sociálních sítích Veroniku Bernard, blogerku a tvůrkyni cestovatelských videí v jedné osobě. Před necelými dvěma lety do jejího dobrodružného života vstoupilo mateřství.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Honzou Harudou na téma udržitelného turismu.
Další díl ze serie Podcast Světoví, tentokrát o aktuálním tématu: nezávislosti Ukrajiny.
O Ukrajině asi nejčastěji slýcháte ve spojitosti s válkou a dalšími konflikty, a proto jste možná ani neuvažovali nad tím, že byste se tam podívali. My jsme vzali kameru a na Ukrajinu vyrazili, abychom vám tuto východní zemi ukázali v jiném světle.
Máru Holečka asi není potřeba zdlouhavě představovat – je to špičkový horolezec, vyznavač alpského stylu nebo třeba dvojnásobný držitel mezinárodního ocenění Zlatý cepín. Jaký je ale v osobním životě? Nejen o tom se rozmluvil v novém knižním rozhovoru Dotknout se duše, o kterém nám řekl pár vět. A nevynechal ani dramatické detaily z nedávného sestupu ze sedmitisícovky Baruntse…
Zamilované pohledy, písečné pláže a palmy? Svatební cesta o jaké sní spousta z nás. Adam s Peggy na to šli však jinak. Vzali si dva měsíce volno a rozhodli se projet Spojené státy, a to v závodním tempu.
Angličtina je světový jazyk a tématicky do podcastu SVĚTOVÍ rozhodně patří. A s kým povolanějším jsme si o ní mohli popovídat než s Broňou, nadšeným učitelem angličtiny?
Jan Helán potřeboval v životě změnu. Opustil pohodlnou a stabilní práci v IT a vydal se s partnerkou na rok na zkušenou do Kanady. Odjel studovat to, co ho baví – lyžování a jízdu na MTB na Whistler Adveture School. Jak takové studium v Kanadě vypadá, jak se dá skloubit s prací a co mu dalo do života?
Co to znamená být polárník? A proč se lidé bojí zimy?