Cestování ve všech svých podobách se stalo ve 21. století životním stylem. Každý se rozlétá jiným směrem ochutnávat svobodu, každý hledáme jiný způsob, jak se toulat pod cizím nebem. Mezi námi – cestovateli 21. století, existuje spousta rozdílů, ale je mnohem víc toho, co nás spojuje.
Taneční kreace jako z bollywoodských filmů, příběh inspirovaný indickou mytologií a boj mezi dobrem a zlem – to je dokonalá masala movie na divadelní scéně. Na Bollywood a indický tanec jsme se zeptali režiséra představení Šivovo kolo života, Radima Špačka.
Mezi světovou špičku se zařadil sjetím Tree Trunk gorge – většina jeho předchůdců za tento kousek zaplatila životem.
Standa Miler navštívil místa, která popsal Oldřich Čech ve 14. století. Jeho poznatky a zážitky jsou velmi podobné – obrovská města, spousty levného zboží, podivná jídla, neomezená moc vyvolených, cenzura informací a těžký život chudých.
Každý máme svoje cestovatelské sny. Některé jsou trochu bláznivější než jiné. Katka Mandulová rozhodně patří mezi ty odvážnější cestovatelky.O její cestě stopem do Vladivostoku vyšla kniha. Zeptali jsme se jí, jak celý nápad vznikl.
Co trápí africké ženy a lze jim vůbec nějak pomoci? Jak se mezi nimi žije? Odpoví šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová.
Kniha Hynka Adámka Češi v Antarktidě mapuje působení českých polárníků na nejjižnějším kontinentu. Nabízí zajímavý pohled na život v polárních stanicích, který zůstane běžnému turistovi utajen.
Říká se, že na Bhútán zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Putování zapomenutou zemí v srdci Himálaje, ve které lidé uctívají všechno živé, je povídáním o štěstí. Pojďme se zeptat Pavla Barabáše, jak se to štěstí vlastně hledá.
Jak začíná dobrodružná životní cesta světoběžníků, fotografů a novinářů? Nejen o pobytu na Antarktidě, cestách do Afghánistánu či průzkumu Jižní Ameriky si budeme povídat v rozhovoru se spisovatelem Martinem Mykiskou.
Dobrodružná plavba začínala v Ohňové zemi a mířila do Kapského města. Jaké byly dva měsíce na plachetnici a co zajímavého můžete vidět v oblasti, kde přežívá jen několik výzkumníků? Čtěte v rozhovoru s Karlem Wolfem.
Rozhovor s Martinem Mykiskou o jeho pobytě v Antarktidě, kde strávil rok na české polární stanici na ostrově Nelson v souostroví Jižních Shetland nedaleko Antarktického poloostrova.
Milan Václavík pracuje jako šéfkuchař brněnské restaurace Klub cestovatelů, která se specializuje na libanonskou kuchyni. Posledních pár let se však aktivně věnuje propagaci hmyzu jako potraviny. V rozhovoru prozradil, které země patří mezi hmyzí velmoci i kde si hmyz na vaření obstarat.