Nechte se na cestách inspirovat cestami velkých cestovatelů 19. st. Nechybí Alfred Russel Wallac, David Livingstone nebo objevitel Antarktidy Charles Wilkes.
Ruský přírodovědec, který více prozkoumal a přinesl nové poznatky z nejsevernějšího poloostrova Asie – Tajmyru. zabýval se studiemi věčně zmrzlých oblastí.
Podnikl několik cest do Afriky, kde zkoumal velké toky. Zmapoval tok Nilu, za což byl ceněn ve vědeckém světě.
Objevitel nových míst v Austrálii a hledatel nových míst v Asii pro nastěhování Evropanů.
Námořní důstojník, polárník, velitel několika záchraných expedic a objevitel Severozápadního průjezdu.
Polárník, znalec ledových vod, hledal zmizelou výpravu.
Člen výzkumné výpravy po Brazílii, přírodovědec, botanik. Zkoumal Amazonku a přilehlé řeky a okolní krajinu.
Britský horolezec, který zahynul při několikátém pokusu dosáhnout vrcholu Mt. Everest.
Italský cestovatel v oblasti severní Afriky.
Ruský mořeplavec, zkušenosti na moři nabyl ve válce. Zabýval se prouděním moře, oceánografickými a meteorologickými průzkumy.
Nejprve vojenský námořník, později objevitel Afriky.
Přednáškový cyklus k výročí cestovatele Dr. Emila Holuba představí jeho život, cesty i ženy.
Sibiři a cestám po jejích řekách se věnoval původem estónský přírodovědec Richard Maak. V oblasti ale působil jako velitel expedic sibiřské pobočky Ruské geografické společnosti.
Opravdovým velikánem mezi cestovateli se stal Skot David Livingstone. Značnou část života strávil v Africe, kterou také důkladně prozkoumal. Dnes je znám zejména objevením Viktoriiných vodopádů.
Symbolem ruských mocenských snah se stal cestovatel Fjodor Litke. Účastnil se mnohých plaveb, později dokonce vedl vlastní cestu kolem světa. Stal se také jedním ze zakladatelů Ruské geografické společnosti.
Nejprve vychovatel, později biolog cestující po Jižní Africe přinesl spoustu zoologických poznatků pro berlínskou univerzitu.