Nechte se na svých cestách inspirovat cestami velkých antických cestovatelů, dobyvatelů a objevitelů. Zajímavý příběh skrývá i Alexandr Makedonský.
Ruský dobrodružník, který dosáhl severního pólu na lyžích.
Jeden z nejvýznamnějších světových vulkanologů H. Tazieff se zasloužil a průzkum kráteru sopky Nyiragongo. Později se tento odborník díky svým zkušenostem stal komisařem pro předcházení přírodních katastrof.
Úspěchem tohoto cestovatele se stal přechod pouště Rub al-Chálí.
Svůj život zasvětil zkoumání severní části Ameriky. Jeho největším úspěchem bylo objevení řeky Colorado. I když patřil k součásti historie Kanady, zemřel téměř v zapomění.
Joseph Thompson byl významná průzkumník v africkém kontinentu. Díky jeho objevům bylo do mapy zaneseno několik nových jezer, řek vodopádů a oblastí. Vynikal v jeho chování vůči domorodcům, které lze snadno označit za nenásilné a laskavé.
Odvážná a cílevědomá dáma zasvětila svůj život a své bohatsví Africe. Během jejího dobrodružství ztratila své blízké, ale ani to ji neodradilo pokračovat dále.
E.V. Toll, průzkumník poloostrova Tajmyr, chtěl se svou expedicí najít tajemnou Sannikovu zemi. Tato expedice byla bohužel jeho poslední.
Expedice vedená J.I. Tolstikovem měla za úkol postavit polární stanici na Antarktidě. Ta se s názvem Pól Nedostupnosti Tolstikovi podařila zřídit.
Jeden z nejvýznamnějších polárníků, který učinil objev podmořského hřbetu rozdělující Severní Ledový oceán na dvě části. A.F. Trešniikov byl velitelem expedice, která jako první pronikla do hlubokého nitra Antarktidy.
V době, kdy J.J. von Tschudi hromadil ulovené živočichy a nasbírané rostliny pro evropská muzea, pobýval mezi Kečuánci ve své chatě v Peru. Kvůli zdraví byl nucen vrátit se zpět do Evropy, kde se dočkal čestného uznání na vědeckém poli. Později se stal váženým diplomantem.
Snaha J.K. Tuckeye proniknout do hlubokého nitra Afriky stála život nejen jeho, ale i většinu životů členů jeho expedice.
Kanadský průzkumník, který zanesl do map do té doby neznámá jezera. J.B.Tyrell byl autorem několika hydrologických studií, zároveň vydával i cestopisy svých předchůdců.
A. Vámbéry se zabýval teorií o středoasijském původu Maďarů. Kvůli této doměnce se vydal do oblasti Malé Asie, kde hledal důkazy. Bohužel tuto teorii neproměnil ve skutečnsot a díky svým názorům byl v rodné zemi odmítnut.
Nejvýznamnější voják za vlády Leopolda II. Alphonse van Géle působil v Africe. Jeho snaha o připojení oblasti Uele ke Kongu se mu zdařila.
Ruský mořeplavec, který zmapoval pobřeží Aljašky. Jeho úkolem bylo najít spojení mezi Atlantským a Tichým oceánem.