Trekování v horách je skvělou cestou jak poznat místní lidi, odlehlé krajiny i sama sebe. Podívejte se aspoň jednou za život do Himálaje, And nebo Atlasu.
Na severozápadě Anglie se nachází ráj pro všechny milovníky přírody, horské turisty a nadšené sportovce. Je plný hor, kopců a jezer, nazývá se Lake District a je největším národním parkem v Anglii.
Portugalsko sice není nějak extra velkou zemí, ale pyšní se velkým množstvím památek a zajímavostí. Ať již těch kulturních a nebo přírodních. Nachází se zde také poměrně hodně přírodních parků a chráněných rezervací, které se lákají milovníky pohybu na čerstvém vzduchu k trekingu. Jedním takovým místem je i národní park Parque Natural do Alvão rozkládající se v severoportugalském regionu Trás-os-Montes.
O trekování na Kamčatce se říká, že je to peklo v ráji. Kouřící vulkány, čertovské čoudíky, bahenní sopky, nekonečné pláně, černá lávová pole, medvědi, nebojácní svišti, maxiborůvky, řeky plné lososů, ale také hejna krvelačných komárů, spousta na první pohled neviditelného bahna, do kterého člověk každým krokem zapadá, oblaka jemného prachu a také mlha, déšť, mlha, déšť a pro změnu zase mlha, déšť…
Téměř šestitisícové Nevado Alpamayo není nejvyšší, a dokonce k němu ani neproudí každoročně davy turistů, aby ho na vlastní oči spatřily. Přesto působí jako magnet pro oči a mnozí o něm říkají, že je nejkrásnější horou na světě.
Patagonie je rozsáhlé území rozkládající se na jih od řeky Rio Grande. Většina lidí si pod Patagonií představí nehostinnou krajinu s vysokými Andskými štíty, bičovanou silnými větry a neustálým deštěm. to je ale jen půlka pravdy.
Když můj přítel rezolutně hodil průvodce po Etiopii na stůl a řekl, že na žádné kmeny na jihu země se rozhodně podívat nepojedeme, byla jsem nešťastná. Jednak je to prý mimo trasu a druhak stejně prý pojedeme na hory.
Nejvýše položené město Evropy, nejsmutnější sochu i středověký hrad je možné vidět při krátké cestě Švýcarskem. Stačí jen pár dní a tato nádherná alpská země ukáže svá tajemství.
Je brzy ráno. Noční chlad se ještě drží při zemi, ale blankytně modré nebe slibuje teplý den. Batoh na záda, dotáhnout pohorky a můžeme vyrazit.
Hory Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu lákají dobrodruhy a milovníky divočiny od nepaměti. Region Zakavkazska ukrývá zelené travnaté svahy v podhůří, sněhem pokryté vrcholky čtyřtisícovek a pětitisícovek, vyhaslé sopky a prastaré kláštery. Kam se v tomto koutu světa vypravit za trekováním?
Chystáte se na skoro třítisícový Dachstein? Vyberte si trasu podle svých možností a chuti.
Rakouské Alpy nejsou příliš vzdálené a proto jsou oblíbeným cílem mnoha Čechů. Proč tam nevyrazit třeba jen na prodloužený víkend na ferratové lezení?
Sopka Rinjani je po Puncak Jaya (4 884 m n. m.) na Papue a Kerinci (3 805 m n. m.) na Sumatře třetí nejvyšší sopkou Indonésie. Kolem ní se nachází velké jezero s novým kráterem Barujari, který se zde formoval v devadesátých letech.
Bahno, bažiny, brody, lanové mosty, kluzké balvany, spadané stromy, cesty utrhané velkou vodou, několikadenní déšť a tisíce sandflies. Oblečení ani boty už pár dní nebylo suché. Dokončení plánovaného treku severozápadem jižního ostrova Nového Zélandu nám dalo hodně zabrat.
Chystáte se na letní cyklo-dovolenou? Doporučujeme třeba Rakousko! Tamější cyklostezky s výhledy na alpské velikány a zastávkami na občerstvení v domáckých salaších jen těžko hledají konkurenci!
Trek West Coast Trail při západním pobřeží kanadského ostrova Vancouver bývá označován mnoha superlativy. Stezka, která v 19. století sloužila k záchraně přeživších z desítek ztroskotaných lodí, dnes patří k nejkrásnějším i nejnáročnějším trekům Kanady. Prochází divočinou plnou medvědů, pum a vlků, nejsevernějším deštným pralesem planety i po opuštěných plážích Pacifiku.