Trekování v horách je skvělou cestou jak poznat místní lidi, odlehlé krajiny i sama sebe. Podívejte se aspoň jednou za život do Himálaje, And nebo Atlasu.
Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejoblíbenějších treků na Islandu, Laugavegur, je plný kontrastů. Je názornou ukázkou, proč se ostrovu přezdívá země ohně a ledu.
Máte pocit, že Evropu už máte projetou křížem krážem? Hledáte tipy na neobjevené přírodní šperky starého kontinentu? Naši redaktoři dali hlavy dohromady a připravili výběr pěti méně známých národních parků, které stojí za objevitelskou výpravu.
Jezero Lago di Garda se rozprostírá na pomezí Alp a Pádské nížiny. Na délku měří 52 kilometrů, a tak zatímco na jeho jižním cípu si dáváte zmrzlinu ve stínu palem, severní břehy jsou olemovány horami, které v těch nejvyšších partiích překonávají magickou hranici 2 000 metrů.
Mám ráda sluníčko a teplo. První jarní hřejivé paprsky mě nabíjí energií a vnucují myšlenky na léto a na skály. V české kotlině je jarní počasí vrtkavé, jeden den tropy a druhý přízemní mrazíky. Kam vyrazit za pořádnou dávkou slunce a vertikálního řádění? Asi kousek na jih, ale nemělo by to být příliš daleko. Že by severní Itálie? Ano! Jako už mnohokrát i letos vyhrává oblast kolem Lago di Garda.
Jasperský národní park byl založen v roce 1907 na rozloze téměř 11 000 km2. Nachází se v kanadské části Skalických hor a v roce 1984 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.
Luxusní hotely, přeplněné pláže a rušná letoviska. Tak znají Azorské ostrovy turisté, kteří jezdí nasát atmosféru portugalského regionu téměř uprostřed severního Atlantského oceánu.
V Kolumbii existuje 44 národních parků. Jedním z nich je NP Los Nevados. Tento park (na rozdíl od jiných) je možné navštívit bez nutnosti platit si místního horského průvodce.
Írán, to nejsou jen tisíce let staré památky, rozsáhlé pouště a šílení taxikáři. Ačkoliv i tyto zážitky stojí za prožití, objevit se toho dá mnohem víc.
Říká se, že každý Japonec by měl na horu Fudži alespoň jednou za život vylézt. Pojďte se k nim přidat!
Cestovatelka Kateřina Krejčová jako první Češka a dost možná taky jako první žena vůbec zdolala šestitisícovku Kang Yatze II sólově alpským stylem!
Grandiózní výhledy neberou konce! Subtropické lesy! Bujará příroda! Zapomenuté stezky. Mramorové stěny. Hluboké rokle a převisy! Všudypřítomná vegetace. Opičí rodinky na stromech a parádní trek bijícím srdcem Taroka.
Bavorská část Alp sice neoplývá žádnými velikány, zato se však hodí pro celou škálu turistů a milovníků přírody, od outdoorových nadšenců po rodiny s dětmi. Přes léto je zde nabídka aktivit snad ještě atraktivnější než v zimě. Vybrali jsme pět důvodů, proč vyrazit v létě na dovolenou do Bavorských Alp.
Má za sebou už třetí etapu své výpravy „kolem světa“. Tentokrát se Viktorka Hlaváčková vydala na přechod Kavkazu – putovala pěšky od Černého moře ke Kaspickému.
Uprostřed ruské Sibiře, v přímé blízkosti města Krasnojarsk se rozkládá přírodní rezervace Stolby. Hlavními lákadly parku, který je rájem stolbinistů, jsou syenitové skály, podle kterých dostala oblast své jméno. Co je to stolbinismus? A proč po návštěvě Stolby rádi vyhledáte pravou ruskou baňu?
Chcete si z cesty na Srí Lanku odvézt opravdu unikátní zážitek? Vydejte se na jedinečný trek džunglí a poznejte divokou stránku ostrova.