Trekování v horách je skvělou cestou jak poznat místní lidi, odlehlé krajiny i sama sebe. Podívejte se aspoň jednou za život do Himálaje, And nebo Atlasu.
Obvyklý basecamp Martina Hájka se nachází na Taiwanu, odkud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit do neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie, treky v Nepálu až na zasněžené vrcholky Himalájí. Rád se vrací i do Skandinávie a Spojeného království. Jako průvodce CK Kudrna vyniká abnormálním nasazením a schopností uspokojit snad jakékoliv přání.
„A kde to je?“ zní otázka na nadšené vyprávění o naší plánované cestě. Malý ostrůvek uprostřed Indického oceánu je totiž pro řadu Evropanů (a dokonce i některých Francouzů, ačkoli je Reunion francouzským zámořským departmentem) velkou neznámou.
Bílé písečné pláže ohraničené valouny různorodých tvarů, zelená džungle s pozůstatky starých indiánských obydlí a sladké zralé kokosy válející se všude kolem. Kolumbijská Tayrona je v mých představách synonymem pro dokonalý plážový ráj. Jeho obliba mezi turisty i místními neustále roste, a právě proto je potřeba moc dobře vědět, kam zamířit, abyste odjeli s nadšením z čisté přírody a osamocených západů slunce.
Jordánsko je nádherná země, která se poslední dobou stává čím dál více oblíbeným turistickým cílem. Není se čemu divit – země s bohatou historií nabízí plno památek, pláže a nádherná místa k potápění, kouzelná místa v poušti i plno možností sportovního vyžití.
Doména města… socha Krista, měřící 38 metrů (včetně osmimetrového podstavce), vás nechá stát beze slov a v úžasu, když ji spatříte v celé parádě. Ježíš, rozpínající své ruce nad krásným, pro gangy a přestřelky ale i nechvalně proslulým městem, jehož vibrace si snadno najdou cestu do vašeho srdce, je viditelný z nejrůznějších koutů metropole a v noci dává dojem bdícího strážného anděla.
Pokud vás pracovní povinnosti zanesou na služební cestu přes půl světa až do Dubaje a pokud v sobě máte trochu té cestovatelské nátury, rozhodně si tento pobyt budete chtít prodloužit o pár dní soukromého volna.
Korsická GR20 je jedním z nejdrsnějších, nejprofláklejších a nejkrásnějších treků v Evropě. Tělocvična pod širým nebem, která z vás vymáčkne i poslední kapku potu, bouldrovka, která ověří vaše odhodlání, rovnováhu, sílu, zdatnost a protáhne vám každý sval v těle.
Který milovník pěší turistiky by neznal kultovní GR20? Světoznámá turistická stezka prochází středozemním Korsiky a vede ze severu ostrova až na jeho jih. Velmi často bývá označována za nejkrásnější turistickou stezku na světě, ale zároveň je považována také za nejobtížnější ze všech tras GR.
Minipivovary zažívají v posledních letech rozkvět po celém Česku. Pojďme navštívit tří krkonošská městečka, v nichž můžete ochutnat pivo vrchlabského pivovaru Hendrych a vydat se z nich na výlet do nádherné krkonošské přírody.
Ve středu Korsiky se na rozloze 3750 km² rozprostírá Regionální přírodní park (Parc Naturel Régional de Corse), který byl vytvořen již v roce 1972 a svou velkou rozlohou zahrnuje téměř 40 % celkové plochy ostrova.
Romantická zákoutí magického přístavního města ležícího na západním pobřeží Korsiky nejlépe vyniknout zejména v ranní záři probouzejících se slunečních paprsků nebo naopak na pozadí purpurových červánků ve večerních hodinách.
Bývalá nejvýchodnější část meziválečného Československa je svojí relativně snadnou dostupností, nízkou cenovou hladinou, příjemnými lidmi, pohádkově krásnou zachovalou přírodou a převážně liduprázdnými horami – neprávem opomíjeným outdoorovým klenotem pro tuláky.
Na samém severu Indie za hlavním himálajským hřebenem se ve státě Džámmú a Kašmír rozkládá nádherná oblast Ladakhu. Bývalé království je díky živé a zachovalé buddhistické kultuře nazýváno „Malým Tibetem“ a chráněno před letními monzunovými dešti i moderním světem hradbou himálajským velehor.
Při výstupu na posvátnou horu Šrí Pada, známější u nás jako Adamova hora, zažijete skoro vše, kvůli čemu jste na Srí Lanku přijeli. Prastaré stúpy a chrámy, nádherné scenerie kopců s čajovými terasami, vysokých hor a kaňonů, ruch exotické země.
Podkarpatská Rus na západě Ukrajiny je českým turistům velmi dobře známá. Aby také ne, tato hornatá oblast s námi od roku 1919 tvořila společnou republiku, a to až do doby, než byla v roce 1945 přiřazena Sovětskému svazu.