Vyberte si z širokého spektra aktivit na cestách. Můžete se vydat do hor, na safari, potápět, za tradicemi, přírodou nebo třeba za památkami UNESCO.
Alegría znamená španělsky radost a Christoph von Toggenburg takto pojmenoval své kolo, na kterém ujel 3 200 km po nejvyšších stezkách světa. “Vždycky jsem se sám sebe ptal, jak můžu spojit vášeň ke sportu a komunikaci, abych pomohl potřebným. Alegria je výsledkem tohoto snu.” Jeho příběh uvidíte na filmovém festivalu Expediční kamera.
Jeruzalém je magnetem pro mnoho věřících a poutníků. Muslimové, židé i křesťané jsou k němu přitahováni magickou silou tisícileté historie i tajemnem náboženských tradic.
Svatá země je plná překvapení. Přestože by se mohla zdát notoricky známou, každé údolí či pláň v sobě ukrývá poklady historické, kulturní i přírodní. Jenom kousek za magickým Betlémem, schovaný v Judské poušti, čeká na své objevitele například velkolepý klášter Mar Saba.
Tam, kde se bohatí pacienti chtěli bavit sněhem, vznikla lyžařská vášeň, která do dnešních dnů vyrostla v šest moderních areálů se všemi snowparky, offpisty, dlouhými tratěmi a nádhernými výhledy. Nelyžaři znají město díky každoročnímu zasedání Světového ekonomického fóra, pro lyžaře je Davos pojmem.
Téměř 1000 km dlouhý úsek z horského Flagstaffu přes Grand Canyon je jedním z nejkrásnějších etap na přejezdu Ameriky. Grand Canyon pak perličkou na závěr. Pohodový sestup na jeho dno se však rychle mění v záchrannou akci.
Nejvyšší hora světa, Mt. Everest láká tisíce lidí. Mnozí ale nemíří přímo na její vrchol, ale spokojí se s pohledem na tohoto velikána z horolezeckého base campu. Horolezcům zde cesta teprve začínám, běžným trekařům končí. Trek do base campu Everestu se tak stal jedním z nejfrekventovanějších na světě, možná i proto, že nevyžaduje žádné speciální zkušenosti, stačí být v dobré fyzické kondici a vědět něco o pohybu ve vysokých nadmořských výškách.
7000 kilometrů za 90 dní? Pohoda. Snaha navázat na loňskou cestu do Japonska a dokončit tak myšlenku objet svět dokola. Na kole. I když na dva zátahy. Aby bylo navázání co nejpřirozenější, bylo třeba držet východní směr, ze San Francisca do New Yorku.
Cesta okolo světa na kole, 27 zemí a přes 18 měsíců na cestách. Zdá se vám to nereálné? Pro Karola Voltemára – cyklistu, cestovatele a konzultanta internetového marketingu ze Slovenska, to je realita. V rámci jeho cestovatelského projektu World Bike Travel jel z Evropy až na kraj Asie, křížem přes Austrálii.
„Co budeš dělat na Cookáčích? Dyť tam nejsou žádný hory,“ divil se kamarád, když jsem mu oznámil, že jedu na Cookovy ostrovy. Je pravda, že si destinace vybírám většinou kvůli horám, ale měl jsem pro výběr ostrova Rarotonga svůj důvod…
Petr Sič má rád Gruzii a čaj, který z ní vozí a prodává ve svém voňavém obchůdku. Čaj ale není to jediné, čemu se v Gruzii věnuje, rozhodl se také podpořit projekt hostelu ve městečku Khashuri, který má generovat peníze na provoz stacionáře pro gruzínské starce a uprchlíky.
POZNÁNÍ: Irsko, Franci a Velká Británie na kole
Příslušníci kmene Limbu se usadili pod himalájskými osmitisícovými velikány v dobách, kdy Nepál ještě nevypadal tak, jak jej známe dnes… Co se změnilo a co je sem přivedlo?
Krajina Pána prstenů v sobě skrývá mnohé unikátní druhy rostlin i živočichů. Na Novém Zélandu se vyvíjí už téměř 85 000 000 000 let.
Někde sice občas chybí asfaltová silnice, ale díky vstřícnosti místních rozhodně stojí stopování v Albánii za to. Nasaďte batoh, nemluvte anglicky a hlavně smlouvejte!
Přestože celosvětově uznávaný Nový rok se slaví s příchodem 1. ledna, mnohé kultury slaví příchod nového roku ve svém tradičním pojetí v různou dobu. Na indonéském ostrově Bali konec starého a začátek nového rokupodle balijského kalendáře připadá většinou na konec března.