Věnujte na svých cestách čas přírodě. Pozorujte zvířata v jejich přirozeném prostředí, putujte v odlehlých horách nebo se vydejte hluboko do džungle.
„Za chvíli tam budeme,“ říkám taxíkářovi a na navigaci sleduju vyhlédnutou odbočku k moři. Silnice se tady stáčí hodně blízko k pláži a doufám, že budeme moct zajet co nejblíž. Povedlo se, řidič statečně projel po písečné cestě mezi porostem dost blízko.
Cestovat s dětmi není problém, spíše je otázkou kam? Ideální možností pro nás, kteří se nechceme vzdát horských výletů, může být třeba Švýcarsko. Bezpečné, snadné, exotické a hlavně: plné hor, které jsou perfektně zpřístupněny vláčky a lanovkami až do nejlákavějších vrchních partií. Máme pro vás pár tipů.
Podruhé v životě se mi plní sen o velké cestě. Vyrážíme vstříc sedmi měsícům dobrodružství na trase Moskva – Bangkok. Projíždíme legendární Transsibiřskou magistrálou napříč největší zemí světa. Navzdory složité politické situaci zůstává Rusko obrovskou zemí s prostorem pro neuvěřitelná outdoorová dobrodružství.
Kaňon Colca je jeden z nejhlubších kaňonů na světě a je to také třetí nejvíce turistické místo v Peru. Nachází se několik hodin jízdy od Arequipy a na vašem cestovním plánu po Peru by určitě neměl chybět. Zde je 5 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít návštěvu kaňonu Colca.
Bývalá nejvýchodnější část meziválečného Československa je svojí relativně snadnou dostupností, nízkou cenovou hladinou, příjemnými lidmi, pohádkově krásnou zachovalou přírodou a převážně liduprázdnými horami – neprávem opomíjeným outdoorovým klenotem pro tuláky.
Na samém severu Indie za hlavním himálajským hřebenem se ve státě Džámmú a Kašmír rozkládá nádherná oblast Ladakhu. Bývalé království je díky živé a zachovalé buddhistické kultuře nazýváno „Malým Tibetem“ a chráněno před letními monzunovými dešti i moderním světem hradbou himálajským velehor.
Zapomeňte na tvrzení, že Dánsko je pro nás moc drahé. Stačí si cestu dobře naplánovat, zamluvit si ubytování dopředu nebo využívat autobusové dopravy, aby vám vystačil rozpočet jako na cestu do Itálie nebo Německa. Začněte v Kodani, pokračujte do Aarhus, národního parku Thy nebo na křídové útesy Møns Klint.
Návštěva Machu Picchu patří k vrcholům každé cesty do Peru. Když už se člověk vydá do magického inckého města, byla by škoda neprohlédnout si ho z vrcholu jedné ze dvou přilehlých hor: Machu Picchu (montaňa) nebo Wayna Picchu.
650 kilometrů dlouhá dálková turistická stezka Jordan Trail vede skrze Jordánsko od města Um Qais na severu až do letoviska Aqaba na jihu země. Čtyřiceti denní pěší putování vede přes 52 vesnic a měst, rozmanitou krajinou od zvlněných zalesněných kopců, přes skalnaté útesy a údolí, skalní město Petra, dramatické písečné krajiny a tyčící se hory ve Wadi Rum až po křišťálové vody Rudého moře.
Německo je mnohdy považováno za nezajímavý stát, co se krajiny týče, a to především proto, že na rozdíl od sousedního Rakouska nemá příliš hornatou oblast. Já osobně mám na Německu moc rád zdejší vodní plochy, a nyní bych vám představil a přiblížil pětici zdejších jezer, která jsem navštívil a projel na svém nafukovacím kajaku Swing (nyní Framura) od Gumotexu.
Kam oko dohlédne, táhnou se horské hřebeny pokryté sněhem. Teplé barvy západu slunce se u pobřeží mísí s azurovým mořem a zlatavým pískem dlouhých pláží, za křiku racků se na obzoru objevuje silueta plachetnice.
Latinská Amerika, kontinent v rytmu podmanivých fiest a zaledněných vrcholků And. Již dlouho mi v hlavě hlodala myšlenka velké cesty a Jižní Amerika k tomu přímo vybízí.
Bez ohledu na délku pobytu vám jedna návštěva Réunionu nebude stačit. Neznám snad nikoho, kdo by se sem nechtěl vrátit. Na tomto ostrově sopečného původu se totiž příroda doslova vyřádila.
I v dnešním internetovém světě, kdy si můžeme „projít“ většinu ulic a míst z pohodlí domova, hledáme stále odlehlé a neprobádané kouty. Stále v sobě máme touhu po objevování, stejně jako jí měli naši předci.
Obyvatelé Japonska se (asi jako všichni) každý rok těší na jaro. Symbol odcházející zimy a přicházejícího jara představují nejdříve rozkvetlé slivoně (ume), tulipány a hlavně rozkvetlé třešně, neboli sakury.