Věnujte na svých cestách čas přírodě. Pozorujte zvířata v jejich přirozeném prostředí, putujte v odlehlých horách nebo se vydejte hluboko do džungle.
Německé městečko na úplné hranici s Českou republikou původně vzniklo jako obchodní uzel na řece Labe. Později ale zdejší krajinu začali objevovat nadšení turisté a po nalezení železitého pramene se z nového lázeňského centra stalo turistické centrum nabízející mnoho různých aktivit. Tím město zůstalo dodnes a turisty tak nepřestává lákat na místní lázně, pamětihodnosti a krásné výlety po okolním národním parku Saské Švýcarsko.
Nový projekt Jeřábí život se věnuje pozorování a ochraně jeřábů popelavých, kteří jsou u nás kriticky ohroženým druhem. Vliv na jeho hnízdění mají jak klimatické změny a vysychání potřebných mokřadů, tak nově také situace spojená s koronavirem, kvůli zvýšenému pohybu lidí v přírodě, kteří mohou jeřáby rušit na hnízdištích.
Singletraily ukryté v lesích, drsný Petzen Flow Trail, poetické cyklostezky mezi jezery i projížďka v bývalých dolech. Korutany jsou opravdovým zážitkem pro milovníky pohybu na dvou kolech.
Tropické deštné pralesy na východě, vysoké hory uprostřed ostrova, suché trnité porosty, z nichž vykukují baobaby na západě, bělostné pláže a barevný podmořský svět Indického oceánu, bizarní skalní les, červenohnědé zákruty řek, vesničky mezi rýžovými terasami, čaj a vanilka, lemuři, chameleoni a usměvaví Malgaši. Vítejte v tropickém ráji unikátních krás!
Když se řekne Island, vybaví se mi automaticky sopky, gejzír, horké prameny a rok 2010, kdy polovina Evropy nemohla nikam letět díky sopce Eyjafjallajökull. Ale ne nadarmo se mu říká “Land of Ice and Fire”, protože zima je tam v porovnání s naším mírným klimatem víceméně pořád. Avšak ta pravá islandská začíná, až se sobi přesunou do údolí a začnou opět brázdit pláže jihovýchodního pobřeží posetého ledovými krami.
Strategická poloha v centru Středozemního moře předurčila Maltské souostroví k bohaté historii. Starověk připomínají kamenné megalitické chrámy, období arabské nadvlády se podepsalo na městě Mdina. V 16. století patřila Malta johanitům, známým též jako Maltézští rytíři, a v té nejnovější historii byla přes 150 let britskou kolonií. Právě různorodá směsice kultur, chuť místních šťavnatých rajčat, skalnaté útesy tyčící se nad písečnými plážemi a chladná zákoutí kamenných uliček Valletty vám po návratu z Malty zůstanou ještě hodně dlouho v hlavě.
Korutanům, spolkové zemi ležící na jihu Rakouska, se přezdívá kraj křišťálových jezer. Velkých i malých jezer a jezírek s průzračnou teplou vodou tu najdeme více než 1200! K tomu přidejme hřejivé jižanské slunečné počasí a kulisy Alp na obzoru a máme zaděláno na idylickou dovolenou. Oblast kolem korutanských jezer je rájem pro pohodovou cyklistiku, horskou turistiku i nejrůznější vodní sporty.
Nejlepší tipy z Mallorky prošly přísným výběrem naší redakce. Poradíme, kam se zajet pokochat, kam zasportovat a kde se vykoupat. Těchto 7 tipů při cestě na Mallorcu zkrátka nesmíte minout!
Termální lázně na jižním Slovensku jsou oblíbenou destinací tisíců turistů nejen z Čech. Častým cílem jsou Dudince, u maďarských hranic, jen kousek dále leží i „Slovenská Kappadokie“.
Aljaška je snem lidí, kteří prahnou po původní divoké přírodě a chtějí alespoň na čas zažít těsné sepětí s ní. Sem, na ostrov Kodiak, daleko od nejzažší civilizace, se vydal fotograf Petr Slavík, aby několik dní fotil život královských medvědů.
Plánujete si výlet na Bali? A přemýšlíte, kam tady vyrazit, co navštívit, zažít a ochutnat? Přinášíme vám nemalou dávku inspirace a několik zajímavých tipů, co na Bali určitě neminout…
Modré moře a bílé vrcholky hor tyčící se nad 3000 metrů nad mořem – přesně toto si můžete užít, pokud se vydáte lyžovat do Jižních Alp, do lyžařských středisek nedaleko Nice. Na své si zde přijdou fanoušci běžeckého i sjezdového lyžování i dalších zimních aktivit.
Důvod, proč jsme si pro návštěvu jižního Vietnamu vybrali leden, pro tuto zemi typicky mimosezónní období, byl jednoduchý – chtěli jsme si užít pěkné počasí a zároveň se vyhnout davům turistů a vychutnat si krásnou přírodu.
5. prosince 1492 objevil Kryštof Kolumbus v Karibském moři Dominikánskou republiku, kterou údajně označil za „nejkrásnější zemi, jakou kdy lidské oči spatřily“. Druhý největší ostrov Karibiku se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily.
Na poloviční rozloze než má naše republika, se tu tísní impozantní hory vysoké bezmála 4000 m, písčité pláže i divoké útesy, plantáže lahodného čaje oolong, sytě zelené tropické lesy, termální prameny, prastaré chrámy tří náboženství i moderní města pulzující životem. A to nejlepší? Taiwanci a jejich nevtíravá pohostinnost a skvělá ostrovní kuchyně jsou třešničkou na objevování ostrova, který voní květy i kouřem modlitebních tyčinek.