Potápění a šnorchlování je skvělé zpestření dovolené u moře. Inspirujte se tipy na nejlepší potápěčské destinace.
Velký bariérový útes leží v těsné blízkosti severovýchodního pobřeží Austrálie při státě Queensland. Ne nadarmo je tento útes přezdíván potápěčským rájem, a to nejen kvůli bohatství podmořského světa.
Potápěčských příležitostí je na Kubě opravdu hodně, a to nejen obyčejně v moři, ale i v jeskynních systémech v Zátoce sviní. Shodou okolností je objevily a zmapovaly české expedice. Potápět se dá i ve Varaderu nebo na Playe Santa Lucia.
Máte chuť to zkusit, ale nikdy se vám nenaskytla příležitost. A pak to přijde a první ponor uděláte u Velkého bariérového útesu. Naráz netoužíte po ničem jiném než po dalších cestách pod mořskou hladinu!
Asi každý cestovatel, potápěč a milovník přírody slyšel o největší ostrovní říši světa, o magické Indonésii. Tato země se rozkládá mezi asijskou kontinentální pevninou a Austrálií a najdete tady nejlepší potápěčské lokality na světě!
Mexiko je rájem pro milovníky potápění. Zatímco Cozumel platí za jedno z nejlepších míst pro korálové šnorchlování, na pevnině najdete tisíce zatopených jeskyní. Přinášíme malého průvodce množstvím mexických cenotů.
Příbojové vlny mnou hází tam a zase zpátky a kelpy, nekonečně dlouhé mořské řasy, mě omotávají jako chapadla chobotnice. Tajemno neprobádaných vod ale stojí za to, abych se do podmořského lesa opakovaně vracel už déle než deset let
I když nám nenarostly žábry a nezadržíme dech dlouhé hodiny, můžeme si už dnes s rozkoší a klidem prohlížet krásy podmořského světa. Bali, Velký bariérový útes nebo mexický ostrov Cozumel jsou jedny z takovýchto podvodních perel.
Kuba. Srdeční záležitost. Někdo ji má rád, někdo ji zase rád nemá, ale málokoho nechá racionálně chladným. Zapomeňme teď na roztančené kreolky, mojito i Fidela a ponořme se pod hladinu nádherných moří.
Korálové ostrovy, pomalu objevované potapěčské skvosty. Donedávna platila na Maledivách různá omezení, která neměla ubírat svobodu místním, naopak bránila je před záplavou ze západu. Kam se bude tento pozemský ráj ubírat dále?
Počátkem tohoto roku začala další z expedic českých speleopotápěčů do zaplavených jeskyní mexického Yucatánu. Skupina Speleoaquanaut přijela s úmyslem zmapovat složitý, částečně objevený systém chodeb cenotu Tux Kupaxa.
Co víc si přát? Můžete v klidu odpočívat na pláži a šnorchlovat, nebo si užívat islámskou architekturu rušných měst. Pokud vás už obojí omrzí, vydejte se do horských vesnic, abyste poznali jedinečný život starého světa.
O tom, jak se v Jemenu ztratil kufr na vnitrostátní lince, jak Sokotránci loví žraloky a jak potápěči zůstali bez lodi.
Ráno jsme se vzbudili na Similanských ostrovech, po bouřce ani stopy. Obeplouvali jsme podmořskou horu, potápěči dole, my nad jejím vrcholkem. Skály vypadaly ve vodě dramaticky a byla tam spousta pestrobarevných ryb.
Na jihu filipínského ostrova Luzon se vyskytují místa, kde lze pozorovat obrovské druhy býložravých žraloků. Pozorování 12ti metrových tvorů z bezprostřední blízkosti je neopakovatelný zážitek!
Na Zemi neexistuje lepší vodní ráj než skalní bludiště v Karijini na SZ Austrálie, kde v systému barvitých skalních kaňonů pavoučkujete nad proudem vody …