Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Jaké to je, krmit hyeny, nebezpečné predátory s nejsilnějším stiskem čelistí na světě, přímo masem v ulicích města? A jak se po Etiopii cestuje?
Ještě v 19. století byste se na tichomořském souostroví Fidži mohli stát obětí kanibalů, dnes jsou ostrovy známy především bělostnými plážemi a azurovým oceánem. Už méně je známo o jejich pozoruhodné kultuře, kde se mísí původní animistické tradice, křesťanství a hinduismus. Zkusili jste už někdy euforizující účinky kavy nebo přinesli ji náčelníkovi vesnice v podobě sevu-sevu?
Zanzibar nás dostal. Tyrkysovo-modrá voda, biely piesok, vysoké palmy, vôňa čerstvo upečených rýb. Skrátka jeden z posledných prírodných rajov, ktorý sľuboval množstvo nevšedných zážitkov.
Sami místní ve Vietnamu říkají: „Tady vládne takový friendly comunnism“. My jsme v této zemi přátelského režimu zažili ale čtyři okamžiky, díky kterým jsme změnili náš pohled na Vietnam. I když každá z těchto aktivit měla zcela odlišný charakter.
Kávu jsme si ve Vietnamu zamilovali. Ale musím přiznat, že to nebyla láska na první pohled. Chvíli nám trvalo, než jsme si kávu začali opravdu vychutnávat.
Máte hrůzu z rodinné dovolené na Kypru? Nesnášíte opekát se celý den na slunci mezi špekáčky z celé Evropy? Nezoufejte. Na tomto ostrově najdete i hory, soutěsky, cedrové lesy a kouzelné romantické kláštery.
Jak se žije digitálním nomádům? Válí se celý den na pláži nebo pracují 12 hodin denně zavření v coworkingu? Přečtěte si zápisky z deníku Matouše Vinše, zakladatele Travel Bible.
Kypr v nás možná evokuje zejména letní dovolenou u teplého moře, ale zkuste se sem vydat také na kole. Odvezete si jedinečné zážitky.
Jak se v Thajsku chovají krabi na krabích farmách? A jaké je putování thajskou džunglí na mořském kajaku? Přečtěte si reportáž od Jana Styblíka.
Afrika dnes není žádná neznámá a Tanzanie už vůbec ne. Mnoho z Vás už určitě slyšelo o proslulém kráteru Ngorongoro, o národním parku Serengeti nebo o ostrově Zanzibar. Málokdo ale někdy zaslechl o pláni Usangu nebo o vesničkách Malawatu a Mahango. Přečtěte si reportáž od Kateřiny Mejsnarové, stojí za to!
Jaké to je, když česká kapela hraje na indickém festivalu world music? Přečtěte si zážitky kapely BraAgas!
V Ekvádoru jsem strávil skoro šest nádherných týdnů, a abych svůj pobyt stylově zakončil, rozhodl jsem se pro trochu netradiční cestu do sousedního Peru. Z ekvádorského města Coca ležící v Amazonské nížině jsem se vydal po řece Río Napo. Cílem byl peruánský přístav Iquitos ležící na březích Amazonky vzdálený 1140 říčních kilometrů.
Někdy vás život zavane do míst a do situací, o kterých jste netušili, že zrovna vás by mohly potkat. Mne osud zavál na jih Ekvádoru na farmu a postavil mne do zcela nových situací, o kterých jsem do té doby neměl ponětí.
Nepál je již desetiletí atraktivní destinací navštěvovanou milovníky hor z celého světa. Mnozí sem přilétají s cestovními kancelářemi, mnozí samostatně.
Malajsie je rájem pro milovníky asijského jídla. Chutě a vůně jihovýchodní Asie jsou tu soustředěny na jednom místě. Pojďte se nechat nalákat na pět vyhlášených dobrot – sladké palačinky, národní jídlo nasi lemak nebo chléb roti jala.