Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Od Tirany jsme vlastně neměli žádná velká očekávání. Na druhou stranu jsme ale byli strašně zvědaví, jak to vypadá ve městě, které nemělo až do roku 2000 vlastní městský znak a které bývalo až do devadesátých let minulého století nejizolovanějším místem v Evropě, kam se prakticky nedostala noha turistova.
Polsko má stovky kilometrů dlouhé pobřeží Baltského moře. Vlny šplouchají na písečné pláže s velkými dunami a podél břehu vede borovými lesy trasa, která dovede cyklisty i pěší do nádherných koutů této obrovské země. Navštívíme tak Wolinský a Sloviňský národní park, malebné vesnice, větrné mlýny nebo město Gdaňsk.
Léto, slunce, fotbal – Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v Německu se kvapem blíží. Od 14. června do 14. července 2024 ovládne Německo UEFA EURO 2024. Turnaje se zúčastní týmy z 24 zemí v celkem 51 zápasech.
Levné letenky pro děti, žádné omluvenky do školy, ani žádná dovolená v zaměstnání. To a další důvody proč cestovat s dětmi, dokud jsou ještě malé.
Zelený ostrov pokroucených vavřínů obrostlých mechy, skalnatých roklí, jimiž se klikatí levády a bouří vodopády, i ostrov proměnlivého počasí a stále rozkvetlého jara nabízí i trochu odpočinku u moře, a to v lávových termálních bazéncích.
Posledním z Baleárských ostrovů, který jsem dosud nenavštívil, je Ibiza. Než odletím, zakazuji si pro sebe myslet na její pověst ostrova pařmenů, což mě vždy od její návštěvy tak trochu odrazovalo. Chci ji poznat takovou, jaká skutečně je.
Po Sicílii druhý největší ostrov Středozemního moře je známý svými nádhernými plážemi. Díky odstínům modři a bělounkému písku hrají La Maddalena, Costa Smeralda a Capo Carbonara prim v celém Středomoří. Vydáme se ale i do historických měst s rušnými uličkami, restauracemi a nabídkou sardinských specialit nebo na výlety k žulovým skalám při pobřeží i do hornatého vnitrozemí – vápencového pohoří Supramonte, které se táhne od nejvyšší hory ostrova přes soutěsku Gorropu až do zálivu Orosei.
Jako obrovská na pět částí rozřezaná pizza s mnoha barevnými toppings vypadá město New York z výšky. Když sem zavítáte poprvé, musíte se rozhodnout, do kterého z dílů se pořádně zakousnete. Do Brooklynu, Queensu, Bronxu či Staten Islandu? Většina lidí zůstane pochopitelně u Manhattanu.
V Indii a Nepálu se cestovatel setká s ostentativně vyhlížejícími askety, kterým se říká sádhu (साधु) – doslova „ten, který praktikuje sádhanu“, tedy přísnou duchovní cestu. Slovo sádhu bývá volně překládáno jako svatý muž, zatímco původní význam sanskrtského slova je přímý, pravý, správný.
Když se řekne exotická dovolená, napadne nás mnoho zemí a jednou z nich je i Kuba. Ta se však natolik liší od ostatních (přinejmenším tedy od těch karibských), že i „resortové“ doslova vytáhne za zdi zlaté klece. Kouzlo spočívá nejen v autech ze 60. let, v rumu či v doutnících, ale především v jinakosti a osobitosti denního života na ostrově, který může být pro leckoho až šokující.
Původní myšlenkou bylo zkombinovat o jarních prázdninách lyžování s poznáváním. Sierra Nevada je nejvyšším pohořím Pyrenejského poloostrova, vrchol Mulhacén dosahuje 3479 metrů. Sněžné hory s lyžařsky atraktivním názvem se nacházejí něco málo přes dvě hodiny cesty od Malagy, kam směřoval náš let z Prahy.
Hory, pastevecké stezky na pobřeží, ospalý albánský venkov, i opravdu rušná města. Taková je Albánská odysea.
Velkolepý sled jezer, soutěsek, roklí, hřebenů a útesů, panství horských koz. V nejjižnější části provincie Ávila, se jako těžká a neprostupná žulová stěna zvedá pohoří Sierra de Gredos. Centrální protáhlé pohoří ve středu Pyrenejského poloostrova odděluje povodí a náhorní plošiny řek Duero a Tag.
V předchozím článku o německých UNESCO památkách jsme si představili 4 navržené trasy podle Germany Travel tak, aby si každý návštěvník Německa jednoduše vybral, jaká místa ho zajímají. Nyní si představíme zbylé 4 trasy, a podle těchto dvou článků, můžete projet všechny UNESCO památky v Německu bez většího plánování.
Ochutnali jste někdy tažín, hariru, kuskus nebo marrákéšskou tandžíju? Marocká kuchyně je výjimečná – i proto se Maroko stalo vyhledávanou destinací všech možných gurmánů, gurmetů a světově proslulých kuchařských es, jako je třeba Gordon Ramsay nebo Jamie Oliver. Pojďme nahlédnout pod pokličku hliněných hrnců běžné marocké domácnosti.