Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Trek West Coast Trail při západním pobřeží kanadského ostrova Vancouver bývá označován mnoha superlativy. Stezka, která v 19. století sloužila k záchraně přeživších z desítek ztroskotaných lodí, dnes patří k nejkrásnějším i nejnáročnějším trekům Kanady. Prochází divočinou plnou medvědů, pum a vlků, nejsevernějším deštným pralesem planety i po opuštěných plážích Pacifiku.
Festival ProTibet se opět po roce vrací do českých měst, letos s podtitulem Tibetské děti hledají superhrdiny.
V oblasti Lužice jsem projela již leckterou cestu i necestu. Euforie mé první expedice sítí stezek mezi třemi tisíci rameny Sprévy spojená s nostalgií výletů a la NDR si vysloužila nejvyšší příčku v žebříčku mých top tras.
Poznejte nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem!
Zde je výběr možností na rok 2018! Další nabídky budou přibývat v průběhu jara!
Koryto řeky Velký Záb, jednoho z přítoků Tigridu, jsme přejeli trochu váhavě. Připomínky války byly všudypřítomné. Mosty byly zničené, v okolních kopcích byly vidět krátery po bombardování.
Ostrov Madeira nadchne především vyznavače aktivní dovolené, není to typický „koupací“ ostrov. Na své si zde přijdou hlavně turisté, cyklisti, milovníci canyoningu a yachtingu. Vydejte se tam i vy!
Tadeáš Šíma má za sebou čtvrtinu cesty po celém západním pobřeží Afriky. Za dva měsíce už na kole Apache projel pěti africkými státy a za doposud nejsilnější zážitek považuje zdárný přejezd Sahary.
Kawagarbo je nejvyšší hora ledovcového pohoří Meili, které se nachází v tibetských oblastech provincie Yunnan v jižní Číně. Pohoří má několik vrcholů s výškou přes šest tisíc metrů nad mořem, je to tedy nejvyšší pohoří provincie Yunnan. Zároveň je to poslední pohoří v této provincii, které nezdolal žádný horolezec.
Jaryn je neúnavný tulák světem, pro kterého se cestování stalo vášní. Na cestách je mu společníkem fotoaparát a zápisník. Fotí převážně lidský element se zaměřením na mizející kulturní tradice a unikátní minoritní skupiny. Je původem z Liberce, téměř dvě dekády pobýval v jihovýchodní Anglii, odkud se pak vydal objevovat různé kouty jižní a jihovýchodní Asie. Procestoval země jako Čína, Indie, Nepál, Myanmar, Thajsko a Kambodža. Zalíbilo se mu ve Vietnamu, kde třetím rokem učí angličtinu a pomáhá zpříjemnit pobyt klientům Go2 na jejich cestách.
Jen osm set metrů západně od turisticky oblíbené Mallorky vyrůstá z moře skalnatý ostrov Sa Dragonera. Geologicky je prodloužením mallorského pohoří Sierra de Tramuntana. Jméno Sa Dragonera si ostrov vysloužil zřejmě po svých nejstarších obyvatelích, malých ještěrkách Lilfordových, které místní lidé nazývají “dragones“ neboli draci.
Rakousko a lyžování jsou dva neoddělitelné pojmy. Lyžovat zde umí každý již od útlého dětství, čápům ze zavinovačky vykukují lyžičky a na téma lyžování si tu můžete popovídat prakticky s kýmkoliv. S trochou nadsázky lze říci, že na úspěších lyžařských hvězd spočívá rakouské národní sebevědomí.
„Prásk, bum bum, ratata“ ozvalo se ve tmě a já vystřelila z postele. Zamotala jsem se do moskytky, což mě umožnilo se trochu probrat. Srdce mám až v krku, bije jako splašené. Poslouchám, co se to venku děje: „uf, to je jen lijavec!“.
Ráda jdu proti proudu – prostě jinak, než je běžně zvykem. Jenže u výletu s dvojčaty na plovoucí domy na jezeru Chiao Lan se mi to tentokrát nevyplatilo. A to doslova.
Malý Saša se narodil v březnu 2016 a od té doby procestoval víc koutů světa, než většina z nás. Kolik toho stihl, než se naučil pořádně chodit?