Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky Hlavní a největší město Dominikánské republiky ležící na jižním pobřeží ostrova Hispaniola, je nejstarším městem Karibiku, ale zároveň i jeho nejmodernější a nejdynamičtější metropolí.
Kamenné věže středověké Ušguli ožívají i v zimě, kdy kolem nich procházíme s lyžemi na ramenou a těšíme se do útulného hotýlku na gruzínskou specialitku a víno. Po náročném výstupu s nádhernými výhledy na kavkazské štíty, nadšení z toho nejlepšího prašanu a volnosti pohybu v horách nesvázaných pravidly, s atmosférou exotiky a gruzínské pohostinnosti.
Stromové kapradiny, přesličníky, endemické horské tamarindy, exotické květiny či obklopené vesničky banánovníky a dostupné jen pěšky nebo vrtulníkem. To vše na pozadí úchvatných scenerií zelených skalních štítů. V přírodě izolované kaldery Mafate na ostrově Réunion v Indickém oceánu si připadáte jako na procházce z éry dinosaurů.
Tropické souostroví ležící v Indickém oceánu asi 40 km od pobřeží Tanzánie, čítá více než 50 ostrovů, z nichž největší jsou Pemba a světově proslulý Zanzibar neboli Unguja.
Přes rok trvala cesta Jakuba a Dašky domů z Nového Zélandu. Bikepackeři měli sbaleno „nalehko“, aby si nekazili pocit z jízdy na těžkých kolech a zároveň ani neomezovali svobodu pohybu doprovodným vozidlem. Užívali si masáže a gastro zážitky, poznávali rušný život asijských silnic i poklid venkova. Všechna ta námaha se přetavila do poznatků a zážitků, na které rádi vzpomínají a které je učinily být otevřenějšími lidmi.
Pokud se chcete v zimě někde trochu ohřát, z hlediska dostupnosti se nabízí Turecko. To jsme zvolili i my a musím říci, že na spoustě míst se skutečně ohřejete. Pokud se však chcete vydat do výše položených oblastí, jaká jsou například v Kapadocii, doporučují přibalit zimní vercajk.
Už jen vyslovení názvů „Tahiti“ nebo „Bora Bora“ dokáže zvýšit srdeční tep jachtaře. Ostrovy ve Francouzské Polynésii patří oprávněně na vrchol seznamu vysněných míst.
Máme velkou radost, že pozvání do podcastu SVĚTOVÍ přijal Tomáš Vejmola alias Tomík na Cestách, který před pár lety odletěl do Thajska, koupil si tam 35 let starý tuktuk a do roka a do dne s ním dojel na Moravu. Během cesty ho potkaly neuvěřitelné příběhy, přes dvouměsíční čekání na tuktuk v Íránu až po moment, kdy zjistil, že mu Indové celý tuktuk vykradli. I přesto si však zachovává pozitivní náhled na svět a těší se na další cesty. V podcastu se dozvíte, jak se Tomík měl po návratu ze své cesty, jaká byla jeho „kariéra“ cestovatele na plný úvazek a třeba to, jak se dívá na aktuální situaci ve spojitosti s cestováním. A kam se vydá příště? To vše se dozvíte v dnešní epizodě. Díky a příjemný poslech!
Když se řekne Abcházie, tak si především starší ročníky vybaví luxusní sovětskou riviéru, na kterou si jezdil odpočinout celý Sovětský svaz. Bohužel doba, kdy zde měl svou chatu i velký Stalin, je dávno pryč, a díky válečnému konfliktu, který zde proběhl na začátku 90. let, a díky naprosté izolovaností této malé země, se návštěvnost regionu snížila na minimum.
Thajsko se po dlouhé době otevřelo mezinárodním cestujícím. Jaká je tam atmosféra a jak vnímají situaci místní? Přečtěte si postřehy Zuzky, která se s rodinou do Thajska vydala.
Irácký Kurdistán je jedinečný svou rozmanitou přírodou hor, kaňonů řek a jezer a jeho obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní. Vydejte se objevit panenskou přírodu, historické památky, a hlavně se seznámit s místními neuvěřitelně milými lidmi.
Přeji krásný Nový rok – 1. leden 2022. Posílám pozdravy přímo z jižního pólu, kam jsem včera došel – tedy na Silvestra 2021 a dovolím si odtud pronést něco jako novoroční přípitek. Omlouvám se, pokud vám to přijde jako troufalé, ale já si říkám, kdy se člověku poštěstí, taková neuvěřitelná náhoda, že by byl na Silvestra a na Nový rok na jižním pólu. Kdybych si to naplánoval, tak se to prostě nikdy nepovede.
Za unikátní budovou Elbphilharmonie v hamburském přístavu se sjíždějí turisté z celého světa a spolu s dalšími architektonickými skvosty dokázala udělat z Hamburku neskutečně atraktivní cíl nejen pro prodloužený víkend.
Málo je zemí, které tak jako Česko skýtají v prosinci možnost ryzí kontemplativní atmosféry díky dodržovaným adventním i vánočním tradicím, zimní krajině s kouzelnou námrazou, sněhem či tajemnými mlhami a přídechu vánočních pohádek, voňavého cukroví i svařeného vína. Zkuste letos neuvíznout v kolotoči starostí, povinností a šedi, a vydat se na místa, kde lze čerpat klid a užít si krásnou zimní atmosféru.
Tak já posílám další pozdrav z Antarktidy. Teď už jsme na cestě k jižnímu pólu, což znamená že se člověk po 2-3 dnech přepne do takového svého vnitřního světa.