Šalamounovy ostrovy
Ostrovy a pláže

Šalamounovy ostrovy

Už z letadla vypadají ostrovy tak malebné, že se napětím tají dech. Kouzelné souostroví se skládá z více než devíti set devadesáti ostrovů, které se rozprostírají po délce tisíc pět set kilometrů jižně od rovníku.

Po stopách soudce Ti – část druhá

Po stopách soudce Ti – část druhá

Dramatické pátrání po soudci Ti zavedlo Jakuba Horáka do mnoha neuvěřitelných situací. V druhé části vyprávění uvidíme Čínu podle taoisty i komunisty a na závěr vyslechneme důležitou věštbu.

Jeskynní komplex a skalní město Vardzia

Jeskynní komplex a skalní město Vardzia

V tomto dílu prolezeme spolu s Petrem Daubnerem jeskynní komplex a skalní město Vardzia. A také poznáme skutečnou pohostinnost Gruzie. Kde jinde by mohl člověk dostat pozvání na společný piknik s policajty?

Jižní Korea – díl I.

Jižní Korea – díl I.

Úplně na začátku jsem měl v úmyslu napsat varování „nelítejte s NWA“ (to díky jejich tzv. bezpečnostním standardům, který jsem ale čtyřikrát pocítil na vlastní bílou kůži minimálně trochu jako diskriminační), ale nebudu vás s tím zatěžovat a s NWA si to vyřídím soukromě.

Jižní Korea – díl II.

Jižní Korea – díl II.

Wando Menší přístav, kterej využíváme jako tranzitní místo při cestě na ostrov Jeju. Opět není jasný, jestli náš motel Zeus není spíš hodinovej, na patře se totiž nachází automat pro prodej vibrátorů a dalších veselých předmětů. Klíč od pokoje máme v ruce opět zhruba za deset sekund po zahalekání „hello“ do okýnka recepce (pán spal).

Po stopách soudce Ti – část první

Po stopách soudce Ti – část první

Kdo je nejslavnější detektiv? U nás možná Rada Vacátko, jinde snad Sherlock Holmes. Ale co v Číně? Znáte neúplatného a moudrého detektiva a soudce Ti? A znají ho Číňané? Co vše je možné v Číně zažít při pátrání po slavném krajanovi se můžete dočíst v dvoudílném článku Jakuba Horáka.

Nejkrásnější oblast Gruzie? Přece Svanetie!
Příroda

Nejkrásnější oblast Gruzie? Přece Svanetie!

Svanetie jako oblast s nebezpečnou pověstí mizí. Stále více turistů dnes míří do tohoto království hor, architektonických skvostů a přátelských lidí. Podívejte se tam s námi dříve, než podlehne turistickému boomu.

Hamá – město zpívajících kol

Hamá – město zpívajících kol

Stojím mezi několika obřími dřevěnými koly a ve mě se mísí úžas, pokora a obdiv s pocity krásna. Ano, přestože tyto výtvory lidských rukou sloužily původně zcela prozaické funkci zavlažování políček syrských zemědělců, a jsou vlastně produktem bídy a nedostatku, pohled současnýma očima je zcela jiný.

Mexiko očima Milana Kulhánka – Xcaret
Zajímavá místa

Mexiko očima Milana Kulhánka – Xcaret

V poslední části o Mexiku si trochu odpočineme. Milan Kulhánek nás tentokrát na zavede do ekologicko-archeologického parku Xcaret. Protože být na Yucatánu a nenavštívit Xcaret prostě nelze.

Horské městečko Kazbegi a okolí
Praktické rady na cesty

Horské městečko Kazbegi a okolí

V prvním z trojice článků o vybraných místech Gruzie nám cestovatel Petr Daubner představí  Kazbegi jako neobjevený  ráj pro milovníky hor a treků.

Mystické Peru ve fotografiích

Mystické Peru ve fotografiích

V Peru je mnoho tajemných a překrásných míst, o kterých místní lidé vypráví neuvěřitelné legendy. Do několika z nich můžeme nahlédnout prostřednictvím fotografií Petra Hingara.

Mexiko očima Milana Kulhánka: Želví pláže v Akumalu
Pláže a tropické ostrovy

Mexiko očima Milana Kulhánka: Želví pláže v Akumalu

Ve čtvrtém díle mexického seriálu nás Milan Kulhánek zavede na pláže Karibské riviéry. Dozvíme se, proč se Akumalu říká Želví pláž a jaká zajímavá zvířata je tu možné spatřit.

Ázerbájdžán, země melounů a ropy

Ázerbájdžán, země melounů a ropy

Co mají v Ázerbajdžánu melouny společného s vysokou petrodolarovou hrou? A jak vnímají samotní Ázeři nás Čechy? Martin Drápela nás v divukrásném Ázerbajdžánu zavede mezi taxikáře z Baku i uctívače ohně.

Hokkaido – 1.díl

Hokkaido – 1.díl

Ačkoliv zabírá nejsevernější ostrov Japonska pětinu území země, žije v něm pouhých pět procent obyvatel. Drsná dlouhá zima, kdy sem vanou větry ze Sibiře a teplota klesá až k mínus 30 a krátké léto, kdy se rtuť vyšplhá na 30. Dlouhé vzdálenosti mezi jednotlivými městy a místy. Kry Ochotského moře a činné sopky. Důstojné štíty hor, soutěsky, jezera a na podzim kouzelně zbarvené listí…

Hokkaido – 2.díl

Hokkaido – 2.díl

Daisetsuzan Vstříc dalšímu národnímu parku severním směrem nejdřív UFO-vlakem a v Asahikawě pak přestup na bus jedoucí dál do hor. Asahikawa, původně ainská usedlost, je druhé největší město Hokkaida: žije tu asi tři sta tisíc obyvatel, je tu ústředí druhé divize severního vojska japonské armády (pardón, vlastně sebeobranných sil) a letiště, ale na mě přesně tohle místo působí velmi neveselým dojmem, všude je vidět, jak je město mladé a obydlené spíš plánovitě než přirozeně. Ulice zařezávají v pravých úhlech a nejširší třídou se při dobré viditelnosti dá dohlédnout přes nekonečná rovná pole za městem až k horám parku Daisetsuzan. Vůbec mi není jasný, co bych tady dělal, resp. jak bych tady žil. Můj dojem potvrzují dvě japonská nej – padá tady nejvíc sněhu a byla tu naměřena nejnižší teplota (-41°C).