Objevy ve slovinském Krasu

Objevy ve slovinském Krasu

Jihozápadní Kras je častým cílem speleologů, tentokrát však výprava, kterou podporuje Expediční fond, prozkoumá nejen jeskyne, ale bude také pátrat po osudech českých vojáků, kteří zde bojovali za první světové války.

Mami, pojedem do Albánie. – No tak na to zapomeňte!
Praktické rady na cesty

Mami, pojedem do Albánie. – No tak na to zapomeňte!

Před rokem jsme seděli v Karavanaseráji a listovali si nějakým fotoatlasem Albánie. Příroda na těch fotkách se tvářila moc moc krásně, ale tak nějak ohroženě. Rychle, jedem tam, než zbyde jenom na fotkách, řeklo se s takovým tím znejistěně světáckým úsměvem. Až pak nám došlo, že to nejspíš myslíme vážně.

Backpackerka v hotelovém rezortu

Backpackerka v hotelovém rezortu

Tohle je web o nezávislém cestování, a tak zde zřídka narazíme na člověka, jenž by vychvaloval dovolenou s cestovní kanceláří. Shodou okolností se mi letos dostalo příležitosti ochutnat masového turismu v jeho nejčistší podobě: v hotelu v  Hurghadě.

Švýcarsko křížem krážem

Švýcarsko křížem krážem

Kdo nenavštívil Švýcarsko, neviděl svět.Možná se vám to zdá trochu nadnesené, ale já tento názor po 14 dnech pobytu v této úžasné zemi skutečně zastávám. Není to pro mě sice taková „srdcovka“ jako zelené vrchy Skotské a most se sochami s výhledem na impozantní hrad skutečně najdete jen v Čechách, ale kouzlu Švýcarka se dá lehce propadnout .

Absurdistán
Zajímavá místa

Absurdistán

Boli ste niekedy v Absurdistane? Nie? Ani ste nemohli, lebo taký štát neexistuje. Aspoň na mape nie. Ale ja som sa v Absurdistane ocitla, keď som nič netušiac chcela – zhýčkaná Schengenským priestorom – cestovať do susednej krajiny a to z Arménska do Iránu.

Jaké je Turecko doopravdy?

Jaké je Turecko doopravdy?

Lepší jednou vidět, než tisíckrát slyšet, říkají Japonci. A mají naprostou pravdu. Média nám podsouvají obraz světa, který se často velmi liší od skutečnosti. Cestování tyto představy bortí. Jak tedy vypadá Turecko doopravdy?

Tři dny v Sydney

Tři dny v Sydney

Sydney je hypermoderní metropolí. Je zde vše, na co si jen vzpomenete, dechberoucí mrakodrapy, ale i historická čtvrť The Rocks, pulzující přístav, nádherné pláže, tisíce kaváren a barů, parky pro odpočinek.

Snová hora Licancabur
Trekování v horách

Snová hora Licancabur

Jsou místa na Zemi, kde se člověk cítí jako na „jiné planetě“. Snová krajina Bolívie k nim jistě patří. Výstup na jednu ze zdejších sopek tají dech, a to nejen kvůli nadmořské výšce.

Srdcem chilské Patagonie

Srdcem chilské Patagonie

Oblast zvaná Magallanes je jižním cípem chilské Patagonie, ale bývá nazývána i jejím srdcem. V drsné krajině tu potkáte nejen tučňáky.

Putování Čínou

Putování Čínou

V Pekingu jsme přistáli v ranních hodinách,na imigrační přepážce  jsme vše zvládli skvěle,vyzvedli s ženou bágly a protože jsme neměli ani  jediný čínský yuan,museli jsme se poohlédnout po nějaké směnárně.První naše chyba byla hned vedle zavazadel ve směnárně, její zaměstnanci nás odchytili a nabídli výměnu peněz.V žádném případě nebyli neodbytní nebo neurvalí,vše proběhlo v pohodě,jenže jsme zjistili,že ten lepší kurz je o patro výš v oficiální „Bank of China“. Nebylo to nic dramatického,ale pořád platí,že je lepší více jak méně.

Krásy Arménie z korby UAZu
Road tripy / Okružní jízdy

Krásy Arménie z korby UAZu

Zastíněná svými sousedy, se smutnou historií za zády a s nejistou budoucností před sebou, Arménie i přesto otevírá svojí velkorysou náruč cestovatelům.

Jižní Amerikou po Carretera Austral

Jižní Amerikou po Carretera Austral

Cesta po Carretera Austral je sama o sobě cílem. Nejlépe si zvláštní chilskou krajinu užijete právě odtud. Pojeďte s námi stopem od jedné vesničky k druhé a poznejte tuto část Patagonie.

Bindi – tečka na čele
Tradice

Bindi – tečka na čele

Asi nejtypičtějším „znamením“ Indky je tečka na čele. A snad také žádná jiná podobná věc není opředena tolika tajemnstvími, mýty a pověrami. Proč vlastně Indky bindi nosí a mají nějakou barevnou symboliku? Můžeme je nosit i zde v Evropě?

Dětské úsměvy z Nepálu
Dobrovolnictví

Dětské úsměvy z Nepálu

Rozjásaní nepálští školáci jdou poprvé do školy. Z políček plných těžké dřiny i z chudých káthmándských ulic. Smějí se a štěbetají, aniž by si zatím uvědomovali důležitost vzdělání. Projekt Úsměv z Nepálu, pořádaný sdružením Namasté Nepál, podpořil Expediční fond.

Výstup na střechu Bolívie
Trekování v horách

Výstup na střechu Bolívie

Nevado Sajama (6.542m) je nejvyšším vrcholem Bolívie. Cestou potkáte nejen zvědavé lamy či alpaky, ale také ledové kajícníky. Roční expedici po Jižní Americe podpořil Expediční fond.