Výlet do státu Oaxaca a pětiletá obchodnice

Výlet do státu Oaxaca a pětiletá obchodnice

Přátelé z místní mexické mikrofinanční instituce mne vzali na výlet do státu Oaxaca. Okouzlil mne Monte Albán i největší živý organismus planety, tři tisíce let starý strom v Tule. Nejvíce ovšem o své vlastní kultuře vypovídají sami lidé.

Jídlo v Pákistánu, aneb Dahl mash prostě a jednoduše
Etnokuchyně a recepty

Jídlo v Pákistánu, aneb Dahl mash prostě a jednoduše

Pojďte s námi prozkoumat pákistánské dobroty. Jistě neznáte všechny názvy, chutě a způsoby přípravy exotických jídel, které si jeden zamiluje a druhému stále vhání slzy do očí.

Tulum – perla Yucatánu

Tulum – perla Yucatánu

Yucatánský poloostrov se nachází v jihovýchodním cípu Mexika. Tato nízko položená oblast deštných lesů byla domovem vyspělé mayské kultury. Mezi nejznámější mayské lokality patří Tulum u Karibského moře.

5 nejlepších míst k návštěvě v Maroku

5 nejlepších míst k návštěvě v Maroku

Již mnoho let láká Maroko do svých koutů nejrůznější návštěvníky. Svou směsí exotiky, osobitých architektonických památek a divoké přírody dokazuje, že každý přijíždějící rozhodně nebude litovat.

Jordánská mozaika: Ammán,Petra, Wadi Rum…

Jordánská mozaika: Ammán,Petra, Wadi Rum…

Můžete se potápět a šnorchlovat v Aqabském zálivu, obdivovat poušť Wadi Rum a skalní Petru. Kdo má rád adrenalin, zavítá určitě do Wadi Mujib. Milovníci historie potom ocení starověké hrady a všichni dohromady skvělé jídlo.

Arménie – země ve stínu Kavkazu
Praktické rady na cesty

Arménie – země ve stínu Kavkazu

Musím přiznat, že jeden z důvodů, proč nakonec padla volba jet právě do Arménie, je skutečnost, že o ní existuje na internetu i v knihách relativně málo informací. Lákalo nás jet na místo, které není pečlivě popsáno v mnoha cestopisech, a to, že má Arménie své kouzlo, jsme se nakonec přesvědčili jak při důkladnějším průzkumu, tak i při cestě samotné. Arménie láká nejen svojí rozmanitou přírodou a nedotčeností, ale hlavně pohostinností místních obyvatel, kteří jsou připraveni vás kdykoli pozvat přes svůj práh.

Cesta do Íránu (z deníku cestovatele)
Stopování

Cesta do Íránu (z deníku cestovatele)

Let do Sofie proběhl bez potíží. Teda zklamalo mě, že se nízkonákladovost té letecké společnosti projevila v tom, že jsme nedostali jídlo. Místo toho nám totiž dali ceník se vším možným, mimo jiné i jídlem. Naštěstí jsme ale zatím měli dost řízků a svačin z domova. První cestovní legrace nás potká hned na letišti. Je totiž neděle, ta je odvozená od slova nedělat a Bulhaři to moc dobře vědí. Na letišti není kromě bistra otevřené nic, ani námi hledaná směnárna. Problém je to palčivý, protože bychom rádi do centra, a to ne ledajak, ale autobusem, a k tomu by se nám hodil lístek. Nakonec něco směníme u jediného člověka, co nevypadá, že pro nás má nabídku super-výhodného taxi.

VIDEO: Jedinečné Vánoce pod tajemným Machu Picchu

VIDEO: Jedinečné Vánoce pod tajemným Machu Picchu

Městečko Aquas Calientes zná nejspíš každý návštěvník Peru. Je to neustále rušné, poněkud přelidněné východisko pro Machu Picchu.

Lemmenjoki – pohádkový kraj zlata a sobů
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Lemmenjoki – pohádkový kraj zlata a sobů

Cesta Laponskem na saních – to je putování pohádkovou zimní krajinou, kdy v naprostém tichu uslyšíte jen štěkot psů a třpyt sněhu. Vydejte se tam s námi!

Nejjižnějším národním parkem Austrálie

Nejjižnějším národním parkem Austrálie

Zažijte pravý objevitelský pocit při prodírání se australskou džunglí. Musíte se však nejdříve poprat s hady, vedrem i záplavou, a hlavně se odvážit jít tam, kam lidé nechodí.

Životadárné prameny arménského Jermuku
Trekování v horách

Životadárné prameny arménského Jermuku

Zašlá sláva arménského Jermuku neskrývá jen minerální prameny a dříve velmi navštěvované lázně, ale také nádhernou přírodu. Vydejte se s námi na procházku do horských roklí, v nichž najdeme vodopády i rozpadlé kláštery.

Malajsie – Borneo a Kuala Lumpur

Malajsie – Borneo a Kuala Lumpur

Vítá nás exotikou vonící ostrov – Borneo. Jeho větší část zaujímá Indonésie, sever patří Malajsii. Tu tvoří dva státy, Sabah a Sarawak.

Malajsie – pevnina a Langkawi
Ostrovy a pláže

Malajsie – pevnina a Langkawi

Projíždíme nevelký ostrov Langkawi, sluníčko pálí, ve stínu je téměř 40°C. Nacházíme překrásné liduprázdné pláže, koupeme se, osvěžujeme ledovou kávou a ovocem. Míjíme kaučukové plantáže a k novým zážitkům patří naše první setkání s makaky.

528 dní v Pákistánu
Knižní tipy

528 dní v Pákistánu

528 dní v Pakistánu je kniha Libora Michvocíka a zároveň  doba, kterou strávil jako odpadový expert v Pákistánu v Kašmíru ve městě Bagh.

Watertonské toulky za medvědy a krásnými výhledy z Mt.Lineham

Watertonské toulky za medvědy a krásnými výhledy z Mt.Lineham

Drsná příroda kanadských hor vybízí tuláky k putování. Nacházíte místa, která mají podle indiánského popisu velmi blízko k branám nebeským. A možná potkáte i medvědy.