Z Queenstownu do Christchurchu

Z Queenstownu do Christchurchu

A je tady závěr naší novozélandské expedice. Po Milford Tracku jsme trošku vyčerpaní, více psychicky než fyzicky, přece jen to chvílemi vypadalo jako boj o přežití. Dostali jsme alergii na dešťové kapky, jakmile se nás nějaká dotkne, asociuje v nás vzpomínky na mokré chladivé oblečení. Brrrr!

Zemědělská škola nadějí pro farmáře v Indonésii
Aktuality

Zemědělská škola nadějí pro farmáře v Indonésii

Obnova míst zničených tsunami v Indonésii probíhá jen velmi pomalu. Charita ČR založila ve vesnici  Arun Patah zemědělské školicí středisko a účinně pomáhá farmářům znovu hospodařit.

McLeod Ganj: muzeum tibetského exilu

McLeod Ganj: muzeum tibetského exilu

McLeod Ganj neboli „Malá Lhasa“ je městečko na úpatí Himaláje nedaleko Dharamsaly v indickém státě Himačalpradéš. Kromě sídla Dalajlamy a tibetské exilové vlády zde můžete navštívit i muzeum tibetského exilu.

Deník z Kuby

Deník z Kuby

Po 3tej hodine rannej sa budíme – teda ja som ani nespal. Klasický deň pred cestou – nestíhačky darčeky a veci, keďže nebudeme cez sviatky doma – chvalabohu.

Křížem krážem Indočínou – severní Thajsko
Zajímavá místa

Křížem krážem Indočínou – severní Thajsko

Naše jihoasijské putování pro mě začalo 9. listopadu na letišti v Aucklandu, ze kterého jsem po 14 měsících opouštěl Nový Zéland a nabral směr Bangkok. Po 12 hodinách letu jsem se ocitl na letišti v Bangkoku a vydal se do ulic najít pozdě v noci Terku, která odletěla o den dříve.

Africký sen o Masajích
Domorodá etnika

Africký sen o Masajích

Pokud rádi vybočujete z obvyklých turistických tras, potom se při putování Tanzánií zcela jistě zastavíte u jedné z původních masajských vesnic, které tu jen pár kilometrů od hlavní prašné silnice žijí po staletí svým stále stejným způsobem a rytmem života.

Za Pavlem Šebestou mezi malajské Semangy
Domorodá etnika

Za Pavlem Šebestou mezi malajské Semangy

Výprava podpořená Expedičním Fondem potvrdila to, co badatel Pavel Šebesta předpokládal. Tedy, že malajští Semangové jsou přímými potomky nejstarších lidí, kteří se sem dostali před 80 tisíci lety z Afriky.

Císařské město Hue ve Vietnamu

Císařské město Hue ve Vietnamu

Město Hue ve středním Vietnamu bylo po 143 let i jeho hlavním sídlem. Za zdmi pevnosti vzniklo okázalé Císařské město, které si své kouzlo uchovalo dodnes. Pojďte jej s námi nyní navštívit.

Nový Zéland: Jižní Alpy, Fiordland a „nejkrásnější trek na světě“

Nový Zéland: Jižní Alpy, Fiordland a „nejkrásnější trek na světě“

Mezi skalnatými hory se pomalu vynořuje ledovec Franz Joseph Glacier. Vede k němu několik menších treků. Nejdříve si jej prohlížíme z vyhlídky. Vypadá majestátně, jakoby se řítil dolů údolím, po stranách pokrytý kamením a prachem, uprostřed jasně modrý.

Putování po indonéském ostrově Bali
Ostrovy a pláže

Putování po indonéském ostrově Bali

Návštěva Bali patří mezi ty nejpříjemnější cestovatelské zážitky z Indonésie. Čeká tam na vás množství kulturních památek, rýžová políčka a zapadlé vesnice, milí lidé a v neposlední řadě dobrodružné potápění.

Cestopisy ze Sýrie: Damašek

Cestopisy ze Sýrie: Damašek

Keď som sa vydávala za Sýrčana, moje vedomosti o tejto krajine boli minimálne. Dá sa konštatovať, okrem toho, že som si ju prešla prstom po mape, nič iné som o nej netušila. Moju prvú výpravu do Sýrie som podnikla pred viac ako desiatimi rokmi. To som ešte netušila, že si ma podmaní svojou krásou, históriou a najmä ľuďmi. Odvtedy tam trávime takmer každé leto, a z roka na rok si ma získava viac a viac…

Jak jsme na kole nedojeli pod Damavánd
Cyklocestování

Jak jsme na kole nedojeli pod Damavánd

Je srpen 2006. Složili jsme stará kola do kartónových krabic, odjeli busem do Kyjeva a letadlem do Tbilisi. Chtěli bychom vyrazit přes Arménii směr Írán. Až nás budou bolet nohy, necháme někde kola a dostopujem do Istanbulu.

Trans-asia expresem z Istanbulu do Teheránu

Trans-asia expresem z Istanbulu do Teheránu

Írán patří mezi státy, o kterých se v západních sdělovacích prostředcích nemluví zrovna lichotivě, ale každý, kdo má alespoň trochu zkušenost s cestováním do podobných zemí, mi dá jistě za pravdu, že zahraniční politika státu vůbec nemusí odrážet skutečnou situaci v daném národě.

Z Wellingtonu po západním pobřeží Jižního ostrova

Z Wellingtonu po západním pobřeží Jižního ostrova

Nový Zéland má opravdu půvabné hlavní město. Možná je to tím, že Wellington není velký a moře mu dodává příjemnou atmosféru. Procházka po nábřeží s výhledem na kotvící lodě, ulice vedoucí strmě do kopce, hodně zeleně a sportující obyvatelé.

První dojmy z Mexiko City a dopravní superchaos v Mexiku

První dojmy z Mexiko City a dopravní superchaos v Mexiku

Tak a je to tady. Neklidný a dostatečně rozrušený sedím u počítače v monstrózním Mexico City. Teď již opravdu nelze couvnout, vyvlíknout se z příslibu nadcházející půlroční dobrovolnické mise.