První kroky v Kolumbii a proč je tato země tak rozmanitá

První kroky v Kolumbii a proč je tato země tak rozmanitá

Kolumbie je zemí s nepředstavitelnou biologickou rozmanitostí. Díky její poloze je zde možné najít jak dusné pobřežní mangrovové  lesy a tropický prales tak i větrné vysoké Andské štíty. Pohoří And navíc vytváří zajímavý systém mnoha izolovaných lokalit. Ale není to jen úžasná příroda, co zde stojí za povšimnutí…

Proklaté zříceniny Nan Madolu

Proklaté zříceniny Nan Madolu

Kdyby byl Nan Madol turisticky lehce dostupný, luštitelé záhad a dobrodruzi by si tam určitě „podávali dveře“. V ruinách opuštěného města neznámé civilizace jsou prý dosud neprozkoumané podzemní chodby, hrobky s kostmi obrů a v noci tam údajně straší duchové mrtvých králů.

Íránský vodopád Bišeh
Příroda

Íránský vodopád Bišeh

Někdejší Persie nabízí kromě historických památek také mnoho přírodních krás. Patří k nim nejen úžasné pouštní scenérie a bizardní skalnatá pohoří, ale také, což mnohé možná překvapí, nádherné vodopády.

Uprchlíkem ve své vlasti
Dobrovolnictví

Uprchlíkem ve své vlasti

Na okraji jednoho z největších keňských slumů Mathare vyrostl před sedmi měsíci stanový tábor keňského Červeného kříže. Tábor Huruma byl vystavěn v důsledku násilí, které Keňu zasáhlo především v průběhu ledna letošního roku.

Cestování s dětmi: S plenkou thajským pralesem
Pralesy

Cestování s dětmi: S plenkou thajským pralesem

Toto je krátké povídání o výpravách do thajského pralesa. Překrásné, divoké, uchvacující džungle. Návykové natolik, že jsme se ji rozhodli obdivovat i s dvěma dcerami ve věku dvou měsíců a necelých čtyř let.

Jávské putování: Probboling,Tengger Massif,Yogyakarta, Solo

Jávské putování: Probboling,Tengger Massif,Yogyakarta, Solo

Jedním z největších lákadel indonéské Jávy jsou sopky. Pokud se jich dostatečně nabažíte, zajeďte se podívat na některé ze starých chrámů, paláců nebo k největší buddhistické svatyni světa Borobuduru.

Rozpálený Tel Aviv

Rozpálený Tel Aviv

Cesta na letiště Ben Gurion v Tel Avivu přímou linkou z Prahy trvá přibližně 4 hodiny. Jakmile opustíme budovu letiště, kde proběhlo veškeré odbavení bez problémů, dýchne na nás horký vzduch. Při čekání na autobus veřejné dopravy se pomalu rozplývají naše obavy o bezpečnost v tomto městě. Lidé okolo jsou příjemní a vstřícní. Kdybychom na letištní ploše nezahlédli vystavený Boeing 747 Jumbo rozstřílený od samopalu, ponechaný zde jako vzpomínku na válečná období, vůbec bychom si neuvědomili, že jsme v tolik, co se týče bezpečnosti, diskutovaném Izraeli.

Vízová byrokracie jižního Kavkazu
Aktuality

Vízová byrokracie jižního Kavkazu

Aktuální informace o vízové politice zemí Kavkazu, včetně vstupu na území Abcházie, Osetie, Karabachu atd.

Na skok v Ománu: od šnorchlu přes hory až ke kadidlu
Potápění a šnorchlování

Na skok v Ománu: od šnorchlu přes hory až ke kadidlu

Co víc si přát? Můžete v klidu odpočívat na pláži a šnorchlovat, nebo si užívat islámskou architekturu rušných měst. Pokud vás už obojí omrzí, vydejte se do horských vesnic, abyste poznali jedinečný život starého světa.

Misiones – země pralesů, řek a vodopádů (ráj v Argentině)

Misiones – země pralesů, řek a vodopádů (ráj v Argentině)

Nejsevernější argentinská provincie je rájem pro milovníky a fotografy přírody. Kromě ohromujících vodopádů Iguazú je země protkána stovkami divokých říček vytékajících z pohoří Sierra Misionera. Jsou domovem pro nespočet rostlinných i živočišných druhů.

Kdo z koho? Člověk a slon

Kdo z koho? Člověk a slon

Oblast Acehu na Sumatře pomalu začíná žít svým obvyklým životem. Díky programu Charity ČR jsou tamější zemědělci opět schopni pěstovat banánovníky a kávu. Po zničující válce však mají nového nepřitele. Jsou jím divocí sloni.

Putování po Jemenu

Putování po Jemenu

Když jsem svým kamarádům oznámil záměr, že se chystám strávit téměř měsíc v Jemenu, setkal se tento můj plán se dvěma typy reakcí. Jedni si významně ťukali na čelo a upozorňovali mě na riziko únosu, druzí vůbec netušili, že taková země existuje. Přesto jsem se nenechal jsem se zviklat varováním a společně se třemi kamarády jsme se vypravili do nejjižnější země Arabského poloostrova.

Jak si užít (nejen) Indii
Tradice

Jak si užít (nejen) Indii

Příliš mnoho lidí, aut, hluku, zápachu, odpadků a špíny, ale také bezpočet krásných památek, milí lidé, barevná a rozmanitá kultura, nádherná příroda a hory. Říká se, že Indii buď člověk miluje, nebo ji nenávidí.

Tanečníci z hor

Tanečníci z hor

Nejen tsunami způsobilo indonéským vesnicím potíže. Ozbrojený konflikt na mnoha místech zcela znemožnil i jinak běžnou školní docházku. Projekt taneční výuky má pomoci odstranit trauma dětí z války a podpořit indonéskou tradiční kulturu.

První zpráva z výpravy za nočními skřítky
Aktuality

První zpráva z výpravy za nočními skřítky

Projekt s názvem Za nočními skřítky – výzkum nártounů filipínských a jeho uplatnění při ochraně druhu získal podporu Expedičního fondu. Díky tomu jsme mohli vyrazit do světa a nyní se s vámi podělit o nejnovější zprávy přímo z terénu.