Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Apeninská bota ale nabízí mnohem více míst, které stojí za návštěvu a poměrně snadno je lze projet třeba za prodloužený víkend.
Syn spal poprvé ve stanu, když mu byly 4 měsíce. Nacestoval se s námi už dost, ovšem nikdy ne tak daleko. Když mu byl rok a půl, koupila jsem levné letenky do Panamy a „děj se vůle boží“. V době našeho pobytu byly malému dva roky a dva měsíce, stále nosil plínky a budil se v noci na mléko. Přesto mám pocit, že si cestu užil stejně jako my.
Ostrov Kefalonie patří ke klidnějším destinacím. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely „nemačkají“ jeden na druhý. Jezdí do nich hlavně ten, kdo chce prožít klidnou dovolenou, daleko od přeplněných pláží. I na těch nejrušnějších, které se nacházejí v letoviscích Skala a Lassi, není prozatím žádný velký nával. Kefalonie je největší z Jónských ostrovů a každému, kdo sem zavítá, má rozhodně co nabídnout.
Ono ráno bylo o poznání chladnější, než jsme byli poslední dobou zvyklí. Byli jsme rádi, neboť nás ten den čekal nejtěžší výšlap celé naší cesty, sestup do Grand Canyonu, a zřejmě také nejdelší cesta autem, téměř 6 hodin.
Ačkoliv od sebe leží Toruň a Bydhošť pouhých 50 kilometrů, tahle geograficky blízká města si snad paradoxně nemohou být vzdálenější ve všech jiných směrech.
Prokletije, pohoří na hranici mezi Černou Horou a Albánií, patří k nejvyšším a nejdivočejším částem Dinárských Alp. Prokletije je také známé jako Albánské Alpy nebo Prokleté hory, protože jejich drsný terén a divoká zvěř od pradávna vzbuzovaly strach a úctu u místních obyvatel.
Na konci roku 2019 Saúdská Arábie poprvé v historii začala vydávat turistická víza. Do té doby bylo možné tuto zemi navštívit jen s pracovním nebo business vízem. Pro cestovatele se tak otevřela rozlohou 13. největší země světa s mimořádnou historií a přírodními krásami nejvyšší kategorie. Co v Saúdské Arábii vidět a co od ní čekat?
Auckland sice není hlavním městem Nového Zélandu, ale určitě se může považovat za hlavní kulturní a společenské centrum. Když přiletíte na Zéland, nejspíše přiletíte právě sem. Vydejte se proto rovnou na okružní jízdu kolem Aucklandu, kde najdete spoustu zajímavých míst na dosah ruky!
Stále živé chrámy, samurajské hrady, tradiční zenové zahrady i moderní Tokio vás při návštěvě Japonska pohltí stejně jako místní kuchyně a její tajemně znějící pojmy suši, tempura, jakitori, udon a soba, rafute či takojaki, ochutnávku exkluzivního hovězího masa wagjú nevyjímaje. Každý váš den bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc nejen z krásy této fascinující země, ale i z jejích chutí.
Historie „polského Manchesteru“ nemá v oblasti střední Evropy obdoby. Z nevelké obce s několika sty domorodci se během průmyslového 19. století stala textilní velmoc s více než půlmilionem obyvatel.
Severní Kypr je ve srovnání s jižní částí ostrova pořád ještě méně obvyklým turistickým cílem. Částečně je to dané menší velikostí, která je zhruba ekvivalentem Libereckého kraje. Cestovní ruch se také na severu politicky rozdělené země rozvíjel později. Stejně jako jih se přitom může pyšnit nejčistší vodou ve Středomoří, kvalitními hotelovými rezorty, unikátními památkami i krásnou, na mnoha místech ještě téměř nedotčenou přírodou. Zdejší rychle rostoucí ekoturismus zahrnuje mimo jiné možnosti pozorování ptactva či květin, cyklistiku i procházky divočinou.
Camino del Cid je turistická trasa vedoucí nejen nádhernou oblastí Kastílie, ale i jinými španělským oblastmi jako například La Manchou. Jenže pozor, správně by se tato trasa měla jít nebo jet na kole z Burgosu do Valencie nebo až do Alicante. Proč? Právě v blízkosti Burgosu, který leží v oblasti takzvané Staré Kastilie (dnes Castilla y León) ležící severně od Madridu, se Cid narodil, vstoupil do služeb krále, oženil, byl vyhoštěn pro spory v královské rodině, a je zde také v burgoské katedrále dokonce i se svojí ženou Jiménou pohřben
Kréta je v poslední době mezi českými cestovateli v kurzu. Kolébka prastaré minojské civilizace je rájem jak pro zvídavé jedince hledící do minulosti, tak pro milovníky dlouhých čistých pláží i vyznavače pěší turistiky. Ti si mohou vybrat z nepřeberného množství túr vedoucích na krétské vrcholy (zasněžené někdy až do května), podél mořských útesů a zátok nebo zdejšími proslavenými soutěskami.
V zimě lyžařský ráj, v létě oáza klidu. Travnatá úbočí masivu Eggishorn jsou prošpikována cestami a cestičkami i vyhlídkovými trasami. Hlavní kulisou všech výletů je největší alpský ledovec Aletsch.
Je Štětín přímořským městem? Ano i ne. Bílé baltské pláže tady sice nenajdete, ale Odra se za jedním z mostů v centru mávnutím kouzelného proutku mění v vnitrozemské mořské vody, které mají svá pravidla především v lodní dopravě.