Blyštivé vody Esteros del Iberá

Blyštivé vody Esteros del Iberá

Hladiny mokřadel a jezer argentinské přírodní rezervace se fotogenicky blýskají v zapadajícím slunci. Jsou posety četnými plovoucími ostrovy tvořenými odumřelou hmotou bujné vodní vegetace a obývány nespočtem unikátních živočichů.

Ostrov koření a tisíc chutí Tanzanie
Ostrovy a pláže

Ostrov koření a tisíc chutí Tanzanie

Pro Evropana je Tanzánie a ostrov Zanzibar zcela jinou „chutí“, na kterou si musí zvyknout. Každému ale nakonec zachutná. Vždyť je to jeden z posledních přírodních rájů, který slibuje spoustu nevšedních zážitků.

Škola dětem na Lomboku – závěrečná zpráva

Škola dětem na Lomboku – závěrečná zpráva

Občanské sdružení Kintari foundation dokončuje rekonstrukci školy Ngolang na Lomboku. Přinášíme závěrečnou zprávu z projektu, který podpořil Expediční fond.

Když nejste v Číně jen na skok
Aktuality

Když nejste v Číně jen na skok

Co dělají Číňané, když nechystají Olympiádu, nebo oslavy 60. výročí založení ČLR? Jak vypadá všední život v této nevšední zemi? Pojďte se podívat, co nám při navštěvování památek může uniknout.

Africká zkušenost během GLEN stáže v Nairobi
Dobrovolnictví

Africká zkušenost během GLEN stáže v Nairobi

Keňa je stále častějším cílem luxusních turistických zájezdů. Můžete se tam ale také vydat s dobrovolnickým projektem a zjistit, jak se tu žije, pomáhá a třeba i čistí životní prostředí. Pohovořit s Masaji o recyklaci odpadků bude patřit mezi největší zážitky.

4200 kilometrů po Egyptě – Edfu a Asuán

4200 kilometrů po Egyptě – Edfu a Asuán

Nahlédli jsme do hlavní svatyně s replikou posvátné bárky, v níž se přepravovala Horova socha. Za ní se nachází původní obětní kámen. Mnohé reliéfy v chrámu božského sokola napovídají, že se zde neobětovaly pouze květiny, mléko, víno a potraviny…

Po podpatku na kole
Cyklocestování

Po podpatku na kole

Křišťálově čisté moře, jedna zátoka s nádhernými plážemi vedle druhé, ospalé vesničky vysoko na skalnatých útesech a bílé vápencové útesy v pozadí lemované horskými hřbety s piniovými háji, to je italský poloostrov Gargano.

Jak se kupuje čaj v Gruzii

Jak se kupuje čaj v Gruzii

Gruzie bývala za sovětské éry velmocí v pěstování čaje. Proč tomu dnes tak není, se vydala zjistit expedice, podpořená Expedičním fondem.

Postřehy ze Singapuru
Praktické rady na cesty

Postřehy ze Singapuru

Singapur bývá většinou pro naše cestovatele pouze přestupní stanicí k cestě po okolních státech Jihovýchodní Asie. V našich médiích můžete většinou číst pouze o zákazech a nepříjemnostech, které nás v Singapuru čekají. Není tomu ale tak.

Lezeme na Gasherbrum
Trekování v horách

Lezeme na Gasherbrum

Gasherbrum neboli „Krásná hora“ se tyčí nad ledovým světem pákistánského Karákoramu. Vydejme se po stopách expedice, která se letos v létě rozhodla tuto osmitisícovku poznat ze dvou různých stran.

Jak se žije v Mexico City

Jak se žije v Mexico City

Mé dvouměsíční putování po střední Americe jsem se rozhodl zakončit v hlavním městě Mexika, v Mexico City. Po přepadení v Nikaragui mi už nezbývalo mnoho peněz a tak jsem místo cestovaní po jihomexickém státě Chiapas vyrazil navštívit mou kamarádku Noru do jednoho z největších měst světa.

4200 kilometrů po Egyptě – Asjút, Luxor a Údolí králů

4200 kilometrů po Egyptě – Asjút, Luxor a Údolí králů

Putování Indonésií (3.část)

Putování Indonésií (3.část)

Yogyakarta Na nádraží jsem se setkala s Deby, s níž jsem navázala kontakt díky CouchSurfingu. Byla moc ochotná, ani jí nevadilo, že na mě na nádraží hodinu čekala. Nasedly jsme do jejího terénního auta a jely jsme do jejího domu, který byl vzdálený jenom 15 minut cesty od nádraží. Dům byl úplně jinačí než ty, které jsem znala. Byl menší, jednodušší a prostší. Koupelna se blížila typickým indonéským. Nebyla tam vana, sprcha, ani splachovací záchod, nýbrž kamenná čtvercová káď, do níž se napouští voda z kohoutku. Tato voda se nabírá do naběraček, kterými se lidé polévají. Touto vodou se také splachuje záchod, v této koupelně byl tureckého typu.

Safari na Galapágách
Ostrovy a pláže

Safari na Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies nebo kolonie tuleňů tvoří z Galapág jednu z nejlepších přírodních „safari“ na světě. Našlapujte tiše po bělavém písku, poslouchejte šumění moře a uvidíte na vlastní oči, co znáte jen z obrázků.

4200 kilometrů po Egyptě – Káhira a pouštní oázy

4200 kilometrů po Egyptě – Káhira a pouštní oázy