Mám doma sedm tygrů. Zbyli mi po mafiánech, kteří sedí v base
Aktuality

Mám doma sedm tygrů. Zbyli mi po mafiánech, kteří sedí v base

Tygr Pepe. To není jméno šelmy, ale krotitele. Člověka, k němuž dávají policisté k dožití tygry a jaguáry zabavené zatčeným mafiánům. Pro narkobarony jsou znakem moci a síly. Pro Tygra Pepeho spíše domácími mazlíčky. Ochránci práv však jeho přístup kritizují.

Po Karákorám Highway až pod K2

Po Karákorám Highway až pod K2

Když se řekne Pákistán, mnohým vyvstane na mysl to, o čem píší média: četné bombové útoky, Taliban, nebezpečí. Pákistán má ale i druhou stranu. Nejkrásnější horské masívy, chutnou kuchyni, ale hlavně pohostinné a srdečné lidi.

Víte, jak se z indiána stane Mexičan? Když přestane tancovat a oblékne triko
Domorodá etnika

Víte, jak se z indiána stane Mexičan? Když přestane tancovat a oblékne triko

Původní obyvatelé Mexika patří ve své zemi k nejchudším vrstvám a čelí jejímu rasismu, jemuž se tam říká dost zvláštně: malinchismus. Je to podle jména indiánské milenky dobyvatele Cortése.

Riga – město, které budete mít rádi
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Riga – město, které budete mít rádi

Pokaždé když se člověk chystá do světa, tak má nějaká očekávání. Ta v tomto případě zůstala zabrzděna někde ve třinácté komnatě mozku. Opravdu žádná očekávání nebyla. Existovala jen zvědavost, jak může vypadat město historicky důležité a v minulém století Sovětským svazem a komunisty architektonicky i lidsky ničené. Město, kde nastal v posledních letech obrovský ekonomický růst, město, které je hlavním v zemi s největším dopadem ekonomické krize roku 2009.

Výstup na Pik revoluce (6974m)
Trekování v horách

Výstup na Pik revoluce (6974m)

Pik revoluce, dnes Štít nezávislosti, je nejvyšší horou Jazgulenského hřbetu v Pamíru. Leží hluboko v zapomenutých horách a pro svou špatnou dostupnost je jen zřídka navštěvována. Výprava, kterou podpořil Expediční Fond, vyráží na vrchol v červenci.

Filipíny 2010 – Donsol, Legaspi, Manila (4. část)

Filipíny 2010 – Donsol, Legaspi, Manila (4. část)

04.03. Donsol – interaction with Whale Shark (Butanding), Legaspi Vstávali jsme pře pátou. Ordinary bus opravdu v půl šesté vyjel. Přišli jsme úplně akorát. Jízdenka stála 35php/os. Za hodinu jsme stáli na křižovatce v Pučau a čekali na jeepney. Koupila jsem si za 5php trs banánů a posnídala.

Projekt Tarsius pokračuje nečekaným úlovkem
Aktuality

Projekt Tarsius pokračuje nečekaným úlovkem

Projekt Tarsius na Filipínách úspěšně pokračuje. Tentokrát zavítáme do oblasti Bilaru na ostrově Bohol. Členům expedice se zde podařil nečekaný úlovek.

Perličky z Malajsie: Melaka a Langkawi

Perličky z Malajsie: Melaka a Langkawi

Celé město Melaka bylo prohlášeno za součást světového kulturního dědictví UNESCO. Koloniální paláce se prolínají s půvabnou čínskou čtvrtí či s obchody indických Tamilů. Navštívit můžete i bývalý sultánský palác, stejně jako desítky čínských chrámů, mešity i křesťanské kostely.

Lodí po thajských ostrovech: Koh Mak

Lodí po thajských ostrovech: Koh Mak

Je vlahé ráno, když se probouzíme v jednom z útulných apartmánů resortu Kai Bae na druhém největším thajském ostrově Koh Chang. Zvuky vyluzované nočními živočichy z nedalekého pralesa už před nějakou tou hodinkou utichly, a denní „chásce“ se zatím nějak do „rachoty“ nechce.

Amerikou na kole: Z komunismu do kapitalismu (3.dil)
Cyklocestování

Amerikou na kole: Z komunismu do kapitalismu (3.dil)

Naše dvoutýdenní necykloturistická návštěva Mexika byla součástí půlroční cykloexpedice po americkém kontinentě.

Z velkoměsta k vodopádům – Maroko

Z velkoměsta k vodopádům – Maroko

Vodopád d’Ouzoud je jedno z nejkrásnějších míst v celém Maroku, ne zas tak obsazené turisty. Když přijedete ve vhodnou dobu, jaksi ještě před sezónou, máte vodopády skoro pro sebe.

Filipíny 2010 – Dalupiri island (3. část)
Ostrovy a pláže

Filipíny 2010 – Dalupiri island (3. část)

01.03. San Jose, Manila, cesta na Dalupiri island (San Antonio) – Severní Samar Zpočátku jsme se snažili cestu k hotelu najít sami, ale nějak se nám po tmě nedařilo. Došli jsme zpět na hlavní a vzali trycikl. Bohužel jsme natrefili na nějakého ožralého nebo jinak šíleného řidiče, který pořád něco žvatlal a nakonec nás vezl pryč z města k Sikatuna beach hotelu, i když jsme mu říkali, že potřebujeme k tomu ve městě. Zastavili jsme ho na mostě a prchli od něj co nejdál. Jiný tryciklista nám nabídl, že nás sveze. Dovezl nás přes West Town hotel a ani nic za to nechtěl, asi jsme vypadali dostatečně zoufale. V recepci nám dobrá duše dala klíč a my se konečně kolem jedné ráno ocitli v čistém pokoji. Hurááá!!!

Mt. Wilhelm – Zem mi zhořkla pod nohama (2.díl)
Trekování v horách

Mt. Wilhelm – Zem mi zhořkla pod nohama (2.díl)

Čtěte dramatické pokračování expedice na Mt. Wilhelm. První část zprávy naleznete zde.

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama

Deště nepřestávají, bahno klouže pod nohama, pijavice trápí kůži a jednoho ze dvou asistentů stihla malárie. Poslední, co čeká expedici zabývající se výzkumem ptactva v horském pralese Papuy Nové Guiney, je přepadení bývalými lidojedy.

Malajská zastavení – Kuala Lumpur

Malajská zastavení – Kuala Lumpur

Hlavní město Malajsie Kuala Lumpur leží na soutoku řek Kelang a Gombak. Dnešní téměř pětimilionová aglomerace vznikla 1857 z původního tábora u cínových dolů. Jméno města znamená v překladu „blátivé ústí řeky“.