Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Víte, co dala světu Tanzanie? Kromě Freddie Mercuryho se zde zrodilo také fascinující malířské umění tingatinga, jehož malíři i v obtížných sociálně-ekonomických podmínkách tvoří nádherná díla.
Kuba. Srdeční záležitost. Někdo ji má rád, někdo ji zase rád nemá, ale málokoho nechá racionálně chladným. Zapomeňme teď na roztančené kreolky, mojito i Fidela a ponořme se pod hladinu nádherných moří.
Inspirován článkem „Ghana – Afrika pro začátečníky“ od Viktora Šabackého jsem se rozhodl přesvědčit se na vlastní kůži, co se myslí těmi „začátečníky“. Dva měsíce učení na základní škole ve vesnici uprostřed Ghany mi daly pořádnou lekci.
Kousek za Shivpuri se z indické roviny zvedají vysoké kopce pohoří Aráválí a Vindhja. Jejich hustý pralesní porost ukrývá jeden z nejlepších národních parků Indie. Žije tu stále poměrně hodně tygrů, kteří jsou bezesporu největším lákadlem pro cestovatele.
Ztracený horizont je film o cestě za sny a lásce k horám. Poodkrývá zákulisí současných horolezeckých expedic, které bojují ve stěnách velehor světa. Ne vždy bývají úspěšné … Pojďme si popovídat s tvůrcem filmu, Petrem Kašparem.
Loučení bývá těžké, s roztomilými nártouny tím spíše. Rok trvající terénní výzkum na filipínském Boholu je u konce. Tým výzkumníků vyprovází jedovatí hadi a silné monzunové bouřky.
Nekonečné stepi, kudy se kdysi proháněla dunící kopyta koní mongolských, kitanských, ujgurských a dalších nájezdníků, se táhnout napříč Mongolskem. Není lepšího způsobu jak poznat Čingischánovu zemi než z hřbetu bujného oře.
Experiment s životním stylem a psychikou – i tak by se dal nazvat rok v Antarktidě. V čisté, krásné, ale i trochu drsné přírodě. Život v boudiččce 2×2 metry a dva kamarádi v prostoru o velikosti maringotky. Přinášíme vám kapitolu z deníku Martina Mykisky.
Egypt. Jméno, které dnes vyslovuje celý svět. Ještě nedávno to byla země překrásných památek, písečných dun a čistého moře. A také šikovných obchodníků a spousty překvapení i humorných cestovatelských situací.
Po loňské Itálii máme pře sebou druhou velkou výpravu. Čeká nás pečlivě naplánovaných 12 dní slunce, nesmyslného vedra a rozpálených motorek na čtyř a půl tisících kilometrech. A samozřejmě spousty bezprostředních zážitků…
Po první zkušenosti s Itálií a ochutnání útržků Toskánska nebylo pochyb, že si tahle úžasná oblast zaslouží delší návštěvy. Na svou druhou Italskou cestu jsem se tak vydal opět na Buellu.
Snědé domorodky oblečené jen v listové sukni, jemné šumění Pacifiku, někde v dálce kroky Christiana Fletchera známého ze Vzpoury na Bounty, co víc si můžeme přát?
Nikde nikdo. Pocit samoty i svobody. Stovky kilometrů rovné a vyschlé pampy střídají výlety do světa ledovců a skal národního parku Los Glaciares a Torres del Paine. Je těžké Patagonii popsat slovy, ten kraj se musí prožít.
Mystičtí zpěváci z dalekého Bengálska, blázni posedlí hledáním božství v člověku, osamocení tuláci, jejichž domovem je pouze vítr – takové jsou typické a trochu romantické představy o baulech. Roční výpravu za „skutečnými“ bauly podpořil Expediční Fond.