Jak dlouho dokážete sedět a držet

Jak dlouho dokážete sedět a držet

Podlehl jsem lákavým exotickým chutím, odevšud linoucím se nepřeberným vůním, rozmanitosti barev i kombinaci ingrediencí…

Jak se fotí Nový Zéland

Jak se fotí Nový Zéland

Mohutné skalní masivy, blankytně modrá jezera, křišťálově čisté řeky, hluboká údolí, rozeklané fjordy, gigantické ledovce, šťavnatý deštný les či romantické pobřeží. To vše a ještě mnohem víc může cestovatel a fotografi objevit a „lovit“ na Novém Zélandu.

Expedice Thule: Napříč ledy
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Expedice Thule: Napříč ledy

Severní Grónsko – mrazivá země, kde málokdo hledá cíl své cesty. A přece tato asketická pustina dává pocit uvolnění, překonání sama sebe. Vydejme se po stopách historických arktických výprav.

Členové Klubu Hedvábná stezka

Členové Klubu Hedvábná stezka

O.s. Klub Hedvábná stezka má tyto oficiální zástupce: Předseda: Pavel Pichler Členové předsednictva: Daniel Hála, Filip Kerekeš, Petra Greifová, David Švejnoha Zakladatel o.s.: David Gladiš

Aktivity Klubu Hedvábná stezka

Aktivity Klubu Hedvábná stezka

Výhody pro členy Klubu Hedvábná stezka

Výhody pro členy Klubu Hedvábná stezka

Členové Klubu Hedvábná stezka mohou využívat různých slev u našich partnerů. Zde jsou první z nich. Seznam bude jistě rychle růst.

Lost in Reykjavík

Lost in Reykjavík

Našinec bere většinou návštěvu islandské metropole Reykjavíku jen jako povinnost a přestupní stanici mezi letištěm v Keflavíku a tím pravým Islandem. Co s tím, musíte-li zůstat déle?

Sarawak: Pralesní bohové stojí při nás

Sarawak: Pralesní bohové stojí při nás

Ostrov lovců lebek a korzára Sandokana je pokryt nádhernými mangrovy, v nichž můžete bloudit po stezkách a pozorovat kahau nosaté. Navštivme spolu dva národní parky Sarawaku:Bako a Niah.

Nigérie má po volbách. Problémy zůstávají
Aktuality

Nigérie má po volbách. Problémy zůstávají

Kvůli povolebním násilnostem musely své domovy na severu Nigérie opustit desítky tisíc lidí. Hlášeny jsou stovky raněných a desítky mrtvých.

Ráj na ostrově Tioman
Ostrovy a pláže

Ráj na ostrově Tioman

Pokud toužíte po dostupném místě, kde naleznete klid, písečné pláže, křišťálové moře i džungli, místo které vám nabídne skvělé potápění, trekování a kde poznáte milé lidi, vydejte se na malajský ostrov Tioman.

Slovinsko 2010 aneb Když se snáší déšť a Koně moje hyjééé

Slovinsko 2010 aneb Když se snáší déšť a Koně moje hyjééé

Závěr: Ujeli jsme ….km, stálo nás to……Kč, ale néééééé od konce se nezačíná přece, tak jedem od začátku! Tak jsme si takhle (klasickej začátek cestopisu, co?) s Martíkem jednoho dne říkali, co s prodlouženým víkendem v červenci, a napadlo nás se podívat do nějakejch slovinskejch kopečků.

Spousta rýže v Acehu

Spousta rýže v Acehu

Třicet let nemohli lidé žijící v indonéském Acehu v oblastech zasažených konfliktem obdělávat svá pole a zahrady. Dříve úrodná rýžová políčka a kaučukové plantáže byly po více než generaci ponechány ladem, neobdělávané a nesklizené.

Jeruzalém aneb procházka třemi náboženstvími

Jeruzalém aneb procházka třemi náboženstvími

Jeruzalém. Město na křižovatce kultur, z nichž vzešla největší monoteistická náboženství světa. Mnohdy žily v míru a vzájemném propojení, jindy v napětí i bojích. Vycházely však ze stejných příběhů.

Do zeleného srdce Itálie

Do zeleného srdce Itálie

„Profláklé“ Toskánsko vás neláká kvůli tisícům turistů? Vydejte se do podobně krásného, ale mnohem méně navštěvovaného regionu Umbrie. Nezklame vás!

Balikpapan – svědectví o záhubě indonéské džungle

Balikpapan – svědectví o záhubě indonéské džungle

Čím delší nos tím větší fešák? Kahau nosatý má však jiné starosti. Pralesů za poslední desetiletí výrazně ubylo a nové domovy, které jim určila vláda v ne příliš vhodných  mangrovech, také rychle mizí. Mění se v krevetí farmy.