Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Bulharsko je pro kola jako stvořené. Nejpestřejší trasy najdete právě v Rodopách a Pirinu. Nezapomenutelný je třeba výstup na hřeben Vrchovrch či šestikilometrové stoupání do sedla Ranča.
Hamburk je druhým největším městem Německa, zato mu patří prvenství mezi přístavy. Polohou na řekách Alster, Bille a Labe si ale zajistil ještě jedno výjimečné prvenství – je městem s největším počtem mostů v Evropě. Má jich 2 428.
I když v Estonsku nenajdete hory ani prosluněné středomořské pláže, dokáže tato malá příjemná zemička nabídnout každému něco. Své si v ní užijou i cyklisté.
Kolín nad Rýnem proslavily jedny z nejhezčích vánočních trhů v Evropě. I jindy má ovšem toto město co nabídnout: památky, muzea, skvělé nákupy… A i vaše děti se budou skvěle bavit!
V Bělorusku jde prožít spoustu věcí třeba i za pouhé dva dny. Zážitky dokáže znásobit hodiny dlouhá cesta vlakem nebo pravá minská půjčovna aut. Nedaleké Bělorusko tak nabízí velkou exotiku téměř „za humny“.
Pravděpodobně nejznámějším, ale i jedním z nejděsivějších letišť na světě je asfaltová ploška uprostřed Himalájí. Letiště v Lukle má pouhých 500 m, a i přesto je nesmírně vytížené!
Pokud se podivujete nad měkkým „i“ v názvu, tak vězte, že chyba to není. Slovinsky slovo korita značí soutěsku. A pokud se do Julských Alp vydáte a korita Mostnice navštívíte, budete se podivovat ještě víc.
Island náleží geograficky k Evropě, ale pro většinu Evropanů představuje neznámou zemi s měsíční krajinou. Podívejte se na letecké snímky islandské krajiny, přečtěte si, jak se na ostrov dostal první Čech a jak vypadá jeden z nejstarších parlamentů na světě.
Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů. Pohled na australské velkoměsto je ale úplně jiný z pohledu Čecha, který v něm několik let žil.
Krakov a jeho bezprostřední okolí je místem, které se nedá poznat během několika dnů. Je potřeba se tam vracet. Malopolsko, kam regionálně spadá, má na Seznamu světového dědictví UNESCO zapsáno 8 z 19 polských položek. Jen tento samotný fakt v sobě obsahuje 8 důvodů, proč tam vyrazit.
Jistě znáte tvrzením, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu. Někdo by ale mohl oponovat a tvrdit, že nejsvobodněji se člověk cítí v sedle bicyklu. Dá se na něm totiž jet dost rychle na to, abyste stihli mnohem více než pěšky, a zároveň dost pomalu na to, abyste svět poznali lépe než z auta.
Aby byla i města v poměrně suchých oblastech zelená, vymysleli lidé norie, vodní kola čerpající vodu z velkých hloubek. Ta je pak většinou používána k zavlažování. Norie najdete nejen v muslimských oblastech, ale i v Evropě.
Vydáte-li se autem na cestu Saharou, musíte občas zavítat do oázy, abyste doplnili potřebné zásoby. Hlavně nezapomenout na benzín. Někdy ani zkušení Tuaregové neodhadnou správné množství na dlouhé cesty pískem.
Naše cesta vedla až k hoře Al Uweinat, velkému zdroji vody. Po cestě jsme potkávali uprchlíky z Dárfúru a mrtvoly jejich velbloudů, kteří už nedokázali svým pánům dělat pomocníky.
Afghánistán je nádherná země, která se jen pomalu vzpamatovává z minulých hrůz. Děti tam mají své sny a touhy, ale musejí překonávat překážky, které si my vůbec nedokážeme představit. Podívejte se, co zmohou skateboard a naděje na lepší zítřky.