Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Kouzlo Maasai Mary netvoří jen migrující zvěř. Na území rezervace bydlí také rozsáhlá populace Masajů, kteří stále vyznávají tradiční způsob života. Přestože je Maasai Mara hojně navštěvovaná turisty, i tady lze najít skrytá místa.
Městské bazary tisíců barev, vůní a chutí, pohostinní lidé, nebetyčné hory a ledovcová jezera zbarvená neuvěřitelnými odstíny. To je Tádžikistán – nejchudší, ale nejkrásnější země bývalého Sovětského svazu.
Pod obrovskou Mount McKinley se rozkládá pravá severská divočina. Pěšiny tu nevedou, takže musíte (stejně jako medvědi grizzly) vybírat nejlepší cestu sami. Až vás to omrzí, vezměte kánoe a zamávejte tuleňům.
Pokud jste navštívili Albánii, určitě vám neuniklo nepřeberné množství malých i velkých betonových bunkrů. Vyskytují se opravdu všude. Víte však, za jakých událostí bunkry vznikaly a k čemu slouží dnes?
„A přivez nějakou známku,“ loučil se se mnou kamarád v narážce na nejznámější kus potištěného papíru se zoubkovaným okrajem – modrý Mauricius. Toho jsem nezahlédl ani koutkem oka. Zato jsem se podíval do oči (některých) Mauricijčanů a zamyslel se nad otrockou historií ostrova.
USA: Provazochodec Nik Wallenda přešel Niagarské vodopády na nejobtížnějším místě. (VIDEO)
Podívejte se na nejpovedenější čínské padělky západních značek. Kde se to povedlo, a kde padělatelé zcela selhali?
Dva rozčilení ptáci kolem sebe krouží v provizorní aréně. Dav lidí okolo skanduje a sází na výherce. Zvířata budou bojovat o holý život! Kohoutí zápasy asi jen tak nevymizí.
Dlouhý týden místo plánovaných čtyř dní bloudil pár dobrodruhů zimní himálajskou krajinou. Když se po promrzlých nocích plných sněhu dostali do civilizace, zatkla je indická policie.
„Alláh Akbar“ zní krajinou i lehce orientálními městy Balkánu s jakousi samozřejmostí. Aby ne! Mešity jsou tu doma pěkných pár staletí. Některé uchvacují svou nádherou už jen nevěřící, jiné jsou však dosud velmi živé.
Čím je Paco de Lucia ve flamencové kytaře, tím je Duquende ve zpěvu. Hudební partnerství obou mistrů začalo před 15 lety a trvá dodnes. Duquende vyniká v té nejhlubší esenci flamenca zvané cante jondo, tedy v „hlubokých písních“.
Země za polárním kruhem je plná divoké přírody, adrenalinu a zajímavých lidí. Bez pochyby je to velká exotika, kterou jsem si nemohl nechat ujít. Cílem cesty nebylo pouze poznávání tundry na konci Evropy, ale také jejich původních obyvatel – Sámů.
Etiopie nepoznala kolonialismus a díky tomu je hudební klenotnicí Afriky, což potvrzuje i nejstarší žijící legenda africké hudby, Mulatu Astatke. Tohoto uznávaného umělce si budete moci poslechnout v Praze.
Malebné české vesnice v rumunském Banátu se rok od roku mění a vylidňují. Naději pro ně ale představují místní lidé. Ti se ještě nevzdali a bojují ze všech sil za zachování tohoto krásného a unikátního místa.
Hlavní město Polska znají – alespoň podle jména – všichni. Město povstalo z ruin 2. světové války jako bájný Fénix. Psát o Varšavě a nezmínit hrdinství jeho obyvatel je jako psát o Novém Městě Pražském a vynechat Karla IV.