Zeď nám spadla, kdopak nám ji postaví?
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Zeď nám spadla, kdopak nám ji postaví?

Je fascinující, jak je lidská paměť krátkodobá. Stačí pár desítek let v životě ve svobodě a na otázku o původu Berlínské zdi se z úst středoškolačky dozvím, že je to vzpomínka na Hitlera a jeho třetí říši.

SINGAPUR: Obsáhlý průvodce městem

SINGAPUR: Obsáhlý průvodce městem

Stravování, ubytování, nakupování, doprava nebo noční život. Skvělé a osvědčené tipy na návštěvu Singapuru najdete v tomto podrobném průvodci městem.

Přírodní rezervace Zingaro: po stezce sicilských pastýřů

Přírodní rezervace Zingaro: po stezce sicilských pastýřů

Co má společného město Vídeň a ostrov Sicílie? Zdánlině téměř nic, při bližším pohledu na mapu se přece jen jedna věc najde. Kolem centra rakouské metropole a kolem sicilského pobřeží vede silniční okruh, který s určitou mírou fantazie připomíná utažený opasek.

Mohutné kamenné věže zdobí část Tibetu

Mohutné kamenné věže zdobí část Tibetu

Bylo jich až 5000, měří až 35 metrů a mají až 13 stran. Kamenné věže v tibetské Danbě dokážou nadchnout nejen velikostí, ale i tím, že u nich mnoho turistů opravdu nepotkáte.

Mladá cizinka v očích ázerbájdžánských mužů

Mladá cizinka v očích ázerbájdžánských mužů

Vydá-li se žena sama mezi ázebájdžánské muže, nebude to mít snadné. Možná bude čelit sexuálním útokům, možná jí budou pohrdat. Stačí se ale chovat podle určitých pravidel a závažné nebezpečí nehrozí.

Klekni s pistolí u hlavy aneb žerty ve stylu Hamásu

Klekni s pistolí u hlavy aneb žerty ve stylu Hamásu

Ani členové Hamásu netrpí nedostatkem smyslu pro humor. Ten jejich je ale krapet drsnější, o čemž se přesvědčil i novinář Jiří Kalát. Chvilku snad stál i tváří v tvář smrti…

Dovolená ve vesmíru: kam a za kolik?
Aktuality

Dovolená ve vesmíru: kam a za kolik?

Spisovatelé vědecko-fantastických románů slibovali dovolené v kosmu už před půl stoletím. Teprve teď, na začátku 21. století, se ale objevily firmy, které tento sen splní.

Moje první kostarické surfování: bolelo mě celé tělo, ale přestat nešlo!
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Moje první kostarické surfování: bolelo mě celé tělo, ale přestat nešlo!

Kdo by to nechtěl zkusit. Postavit se na prkno, chytit svou první vlnu a prohánět se na surfu po hladině jako ti borci na Hawaii. V televizi to vypadá snadně, ale ve skutečnosti je to fyzicky dost náročná sportovní aktivita. Aktivita, které člověk snadno propadne.

Fantazijní krajina Sokotry. Údolím Dirhur na nejvyšší horu zapomenutého ostrova

Fantazijní krajina Sokotry. Údolím Dirhur na nejvyšší horu zapomenutého ostrova

Ostrov Sokotra lze přejít napříč z jihu na sever. Prvotřídní a náročný trek v naprosto unikátním prostředí může vést i přes nejvyšší horu tohoto odlehlého světa.

Kuriózní snímek mouchy odpočívající na chameleonovi přivezl z Madagaskaru Martin Loew

Expedice Yaviza bez víza už na kole zdolává Střední Ameriku. První zprávy jsou tady!
Road tripy / Okružní jízdy

1. února začala v Mexiku expedice „Yaviza bez víza“, která si dává za cíl dorazit až do Panamy. Pavel Kordas, Ondra Balihar, Michal Šaroun a Pavel Horák tentokrát nechali doma batohy a jedou trochu netradičně na kolech.

FOTOREPORTÁŽ: Benátky jsou plné nádherných masek a karnevalové atmosféry
Tradice

FOTOREPORTÁŽ: Benátky jsou plné nádherných masek a karnevalové atmosféry

Chcete zažít atmosféru karnevalu v Riu a zrovna neplánujete cestu do Brazílie? Existuje i evropská alternativa, a to v italských Benátkách, kde právě teď karnevalové veselí probíhá!

Zvířata v Černobylu. Jaký byl jejich osud těsně po havárii a jak jsou na tom dnes?
Aktuality

Chytit tu správnou vlnu není v surfování snadné. Naučit se to můžete třeba v Maroku!
Ostrovy a pláže

Zpěněné vody, barevná prkna a snědí mladíci. Surfování v Maroku si nezadá asi s vyhlášenými australskými oblastmi. Napovídají o tom i názvy bouřlivých míst přebraných právě od těch australských.

Poprvé v Indii? Užijte si pocity, které už se nikdy nebudou opakovat!

Poprvé v Indii? Užijte si pocity, které už se nikdy nebudou opakovat!

Nečekaná směsice vůni, tisíce lidí, strach, žebráci bez nohou, děs, okouzlení, šejdíři, nepořádek, šok, desítky ohníčků, překvapení… Všechno tohle se mísí v myslích všech, kteří přijedou do Indie poprvé.