Cesta za východem slunce, na kole z České republiky do Japonska
Cyklocestování

Cesta za východem slunce, na kole z České republiky do Japonska

Už to budou tři týdny, co jsem se vydal na cestu z Mladé Boleslavi do Japonska. Jako dopravní prostředek jsem zvolil kolo. Nebudu lhát, nejsem vášnivý cyklista. Spíš jsem chtěl srazit náklady na cestu na minimum.

MOSKVA: Obsáhlý průvodce hlavním městem Ruska

MOSKVA: Obsáhlý průvodce hlavním městem Ruska

Ubytování, stravování, doprava, zajímavosti i orientace. To všechno a mnoho dalšího se dozvíte v našem podrobném průvodci Moskvou

Pozemní cesta do Indie: Je to opravdu takové nebezpečí?
Aktuality

Pozemní cesta do Indie: Je to opravdu takové nebezpečí?

Článek Únos v Pákistánu: Hana a Tonča na silnici smrti? vzbudil takové diskuse, že jsme se rozhodli přiblížit vám i filmové reportáže Ivana Breziny o cestě do Indie po zemi.

Vstup do Pekla byl objeven v Turecku. Dodnes tam nic nepřežije

Vstup do Pekla byl objeven v Turecku. Dodnes tam nic nepřežije

VIDEO: Reportáž z indického svátku Maha Shivaratri
Hinduismus

VIDEO: Reportáž z indického svátku Maha Shivaratri

DPRK: The Land Of Whispers – dokument o životě v KLDR očima cestovatele (VIDEO)

DPRK: The Land Of Whispers – dokument o životě v KLDR očima cestovatele (VIDEO)

V médiích neustále sledujeme vypjatou situace na Korejské poloostrově, která se nikterak nelepší a nikdo neví, jak může skončit. Pojďme ale zkusit alespoň z části nahlédnout do běžného života v KLDR očima cestovatele a filmaře Christiana Cohena.

Libyjskou Saharou – Waw en Namus a Klingue pass

Libyjskou Saharou – Waw en Namus a Klingue pass

Přejet Libyjsou Saharu chce nejen notnou dávku odvahy, ale i dobré vybavení a lidi, na které je spolehnutí. Vzdorovat totiž budete nejen nekonečné poušti, ale minám!

Reportáž: Přeneste se na Srí Lanku mezi čajové lístky
Pláže a tropické ostrovy

Reportáž: Přeneste se na Srí Lanku mezi čajové lístky

Dešťové kapky pozvolna bubnují na plechovou střechu. Nejprve pomalu, vzápětí se jemný deštík mění v nepřetržitou šnůru dlouhých lián, padajících z oblohy. Tropický déšť, který znemožní každému vyjít ven, pokud nechce být během vteřiny promáčený na kost.

Expedice Yaviza bez víza na kole dorazila do Kostariky

Expedice Yaviza bez víza na kole dorazila do Kostariky

1. února začala v Mexiku expedice „Yaviza bez víza“, která si dává za cíl dorazit až doPanamy. Pavel Kordas, Ondra Balihar, Michal Šaroun a Pavel Horák tentokrát nechali doma batohy a jedou trochu netradičně na kolech.

Syrské památky se mění na vojenské úkryty

Syrské památky se mění na vojenské úkryty

Syřan Samí chtěl stejně jako mnoho krajanů uniknout dělostřelecké palbě a bombám, které padaly na jeho vesnici. Ale místo, aby odvezl rodinu do jiné země, odvedl ji do podzemí. Již sedm měsíců všichni žijí v místnosti vytesané do skály v pohoří Džabal az-Závíja, v prostorách, jejichž stěny jsou plné rytin a výklenků.

Nejhorší lidožrouti v dějinách: Hyeny v Malawi zabily desítky lidí. A ohrožovaly stovky dalších
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Hyeny máme za mrchožrouty, ale realita je docela jiná. Jsou to velmi inteligentní zvířata a výborní lovci. Ale patří také k nejnebezpečnějším zvířatům Afriky.

4 top vodácké destinace v Indii
Top tipy

4 top vodácké destinace v Indii

Kdo z vodáků nemá rád zimu, ten určitě každý rok po skončení sezony přemýšlí, kam by se dojel s kajakem ještě ohřát, a překlenul tak nepříznivé období v naší domovině. Pokud mezi takové lidi patříte, mohu vám vřele doporučit Indii, kterou jsme s kamarády na podzim roku 2012 prozkoumávali.

Hula hula: rytmický tanec krásných mužů a polonahých žen
Tradice

Hula hula: rytmický tanec krásných mužů a polonahých žen

Tanec hula hula je nejen symbolem Havajských ostrovů, ale především představuje kulturní dědictví celé Polynésie. Na oslavu tohoto tance probíhá každoročně v květnu již od roku 1991 jednodenní festival na ostrově Molokai, kde tento tanec kdysi vznikl.

Osmý div světa? Libanonský Baalbek!
Zajímavá místa

Osmý div světa? Libanonský Baalbek!

Sněhem pokryté hory, nádherné pláže, historická města a orientální nádech. To všechno má Libanon. Nejvíc mu ale můžeme závidět bývalé římské město Baalbek.

Přežil jsem nejopuštěnější silnici Ameriky!
Cyklocestování

Přežil jsem nejopuštěnější silnici Ameriky!

Stovky kilometrů, desítky stupňů, jedno kolo, jeden odvážlivec a jedna šíleně pustá silnice. Route 50 dokáže připravit pěkná překvapení pro každého.