Chránit prales na Sumatře není snadné. Pomáhají dobrovolníci
Dobrovolnictví

Chránit prales na Sumatře není snadné. Pomáhají dobrovolníci

50 dní v sumaterském deštném pralese bez elektřiny, bez internetu, bez mobilního signálu. O ranní budíček se stará tlupa gibonů, malý vodopád je naším sprchovým koutem kombinovaným s vířivkou. Tak nějak vypadalo moje letošní léto s českým dobrovolnickým projektem v Indonésii.

ROZHOVOR: Jak pomoci a neuškodit aneb úskalí adopcí na dálku

ROZHOVOR: Jak pomoci a neuškodit aneb úskalí adopcí na dálku

Vancouver – od oceánu rovnou na sjezdovku
Adrenalin

Vancouver – od oceánu rovnou na sjezdovku

Nedaleko Vancouveru najdete hned tři lyžařská střediska – Mount Seymour, Grouse Mountain a Cypress Mountain. Ceny skipasu, kvalita sjezdovek i množství lidí se ale znatelně liší, vyberte si tedy přesně podle svých představ.

Člověk v tísni dodal do Kosova tři piána pro nevidomé

Člověk v tísni dodal do Kosova tři piána pro nevidomé

Čhadar – Cesta po zamrzlé řece do nitra Himálaje
Tradice

Čhadar – Cesta po zamrzlé řece do nitra Himálaje

Čhadar v ladačtině znamená něco jako „zima, když ze stromů padají zmrzlí ptáci“. Místní tak nazývají  unikátní cestu po zamrzlé řece z údolí Zanskar do Ladaku.

Život orangutanů v záchranné stanici na Borneu

Život orangutanů v záchranné stanici na Borneu

25 orangutanů v pralese o velikosti 100 hektarů. Většina z nich se zranila v džungli, a teď potřebují, aby se o ně někdo na chvíli staral. To dělají v záchranné stanici Semenggoh wildlife centra.

Želví pytláci, divocí sloni a bolestivý dotek divočiny hadími zuby

Želví pytláci, divocí sloni a bolestivý dotek divočiny hadími zuby

Srí Lanka. Název, jenž ve mně už od dětství vyvolává chvění exotična. Matně si vybavuji, že jako malý jsem sledoval v televizi dokumentární pořad, který končil záběrem na bílé písečné pláže a byl doprovázen slovy: „Na Srí Lance žije Arthur C. Clarke.“

Reportáž ze života dobrovolnice programu GLEN v Gruzii aneb práce s migranty z Jižní Osetie
Aktuality

Někdy se člověk ocitne na křižovatce a rozhoduje se, kam povedou jeho další kroky. Já jsem se na oné křižovatce ocitla počátkem roku, kdy jsem nabyla pocitu, že je čas na změnu a je potřeba vydat se dalším směrem. Promýšlela jsem různé varianty, až se mi v mysli vynořil program globálního rozvojového vzdělávání GLEN a já se přihlásila. Zúčastnila jsem se dvou přípravných seminářů a vyrazila na tříměsíční stáž. Mé kroky tedy nakonec vedly do Sakartvela, jak se gruzínsky nazývá Gruzie.

Kolumbijské Manizales: drogy a násilí tři bloky od centra

Kolumbijské Manizales: drogy a násilí tři bloky od centra

V srdci Kolumbie se na horském hřebeni Střední Kordiléry ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem rozprostírá město Manizales. Z výšky přes 5000 metrů pak shlíží doutnající vulkán Nevado del Ruiz jak na jeho lesknoucí se nákupní centra, tak na slumy plné drog a násilí.

VIDEO: Barvy kubánských ulic

VIDEO: Barvy kubánských ulic

Za polární září na norské Lofoty
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Za polární září na norské Lofoty

Lofoty nabízí čarokrásnou přírodu a zejména rozeklané vrcholy velmi vhodné pro strmé lyžování. Večer pak můžete z rybářské chaty pozorovat polární záři a ve volném čase vytahovat sítě s rybami.

Batůžkářské Galapágy aneb jak na ně s omezenými finančními prostředky
Ostrovy a pláže

Batůžkářské Galapágy aneb jak na ně s omezenými finančními prostředky

Galapágy jsou klenot, jenž mizí z map, tedy pro obyčejné lidi. Celých 97% plochy souostroví Galapágy je dnes národním parkem. Galapágy jsou doslova „nedotknutelné“, bohužel především finančně. Opravdu neexistuje žádná klička?

Filipíny: cestování ve stylu“ island hopping“ aneb putování z ostrovu na ostrov
Pláže a tropické ostrovy

Filipíny: cestování ve stylu“ island hopping“ aneb putování z ostrovu na ostrov

Filipínci jsou neskutečně usměvaví a poctiví lidé. Někdy vám může lézt na nervy jejich vnímání času, jindy jim to ale zase závidíte. Právě ostrovní Filipíny byly jedním ze 17 států, které při svém putování navštívili bratři Diblíkové.

ROZHOVOR: Jak se pracuje a žije v Kanadě?
Práce, život, dobrovolničení v zahraničí

ROZHOVOR: Jak se pracuje a žije v Kanadě?

Hluboké lesy, v nichž bloudí medvědi grizzly, i města vzniklá z dávných dřevěných vesnic Indiánů. To je Kanada. Zkombinujte její návštěvu s prací nebo studiem.

Na který ze seychelských ostrovů se vydat?
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Na který ze seychelských ostrovů se vydat?

Seychelskou republiku najdete na celých 115 malých ostrůvcích rozesetých v Indickém oceánu v několika shlucích. Představujeme vám 12 nejzajímavějších z nich.