Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Gallo pinto, empanady, nebo batido. Jaké pokrmy se skrývají za těmito exotickými názvy?
Druhý největší italský ostrov, Sardinie, láká turisty azurovým mořem, písečnými plážemi i památkami z doby Nuraghů. Tato civilizace je dodnes zahalena kouzlem tajemství, které se můžete pokusit na své cestě odhalit.
Jan Podaný se stal jedním z výherců tašky Caribee na HedvabnaStezka.cz. S cenou vyrazil na Slovensko, poznávat tamní historii na slovenské hrady.
Držel jsem v ruce mačetu a pochopil, že lze jedním mávnutím odetnout ruku. A nebyla to žádná zakázková výroba v ceně tisíců korun, ale kus na dvorku kovaného železa za pět dolarů.
Kde se narodil historický Buddha Šakjamuni je obecně známý fakt. V nížině v Lumbíni, dnes v nepálském městě, které dříve patřilo Indii. Kdepak se však rodí ti další, kamenní Buddhové?
Dosud neznámá země se blýská v mnohých cestovatelských očích. Všichni chtějí probádat kořeny tajuplné a donedávna uzavřené Barmy. Pomyslná brána země se otevírá jako mušle, co se vynořila z Indického oceánu. Kde má svou minulost a kde začíná její budoucnost?
Projíždím nádhernou krajinou, tyrkysově modré moře kontrastuje se zlatavými písčitými plážemi. Je srpen, doba dovolených a přesto tu něco nehraje. Ty pláže jsou úplně prázdné, teplota vzduchu je okolo sedmi stupňů a lidi by se snad v této krajině dali spočítat na prstech ruky. Přesto jsem stále v Evropě. Na jejím nejzápadnějším výběžku, na poloostrově Látrabjarg, na Islandu.
Šárka Bartošová se stala jedním z výherců tašky Caribee na HedvabnaStezka.cz. S výhrou i celou rodinou vyrazila na exotické Filipíny.
Dostal jsem řadu e-mailů, jak je úžasné, že jsem v Nepálu zůstal a místním jsem pomohl. Nejsem si jist, že jsem až tak moc pomohl… Udělal jsem jen to, co se nabízelo a co jsem udělat z mé pozice mohl a svedl udělat. Docela mne to trápí, ale snad několika řádky objasním, že pomoc Nepálu a organizace pomoci Nepálu není vůbec jednoduchá.
Marockým pokladem je arganový olej. Stromy argánie trnité, z jejíchž plodů se získává, totiž nikde jinde na světě nerostou. Věděli jste, že při jeho výrobě hrají roli i kozy?
Rozhodli jste se, že letošní dovolenou nechcete trávit celé dny na pláži? Ale přesto byste chtěli vyjet na nějaký exotický ostrov směr jihovýchodní Asie? Zkuste Bali a zkombinujte tak meditační dovolenou se špetkou dobrodružství. Tento indonéský ostrov totiž nabízí spoustu zážitků, od šnorchlování u korálových útesů přes relaxační masáže a jógu, tak i více jak 3000 chrámů k návštěvě.
O meditačním a kulturním centru Ubudu ležícím na jihovýchodě Bali jsem si povídala s Adou, která na Bali jezdí už několik let pracovně i za účelem odpočinku. A pro odpočinek a totální relaxaci je Ubud jako stvořený!
V dubnu se odehrálo v Nepálu ničivé zemětřesení. I vy můžete pomoci. CK Livingstone pořádá na konci června v Praze i v Brně Koncerty pro Nepál a přidává se tak ke sbírce Namaste Nepál.
Fantastické horské scenérie, divoká mořská pobřeží. I když je Albánie součástí Evropy, má v sobě kouzlo tajemna. Má bohatou historii, kde nechyběli ani piráti.
„Letos jedu do Albánie!“ oznámila jsem před nedávnem své objevitelské choutky. S tímto plánem spousta mých blízkých osob nesouhlasila a nevěřícně kroutila hlavou. Dělali velikou chybu. Návštěva Albánie se však stala jedním z vrcholných cestovatelských zážitků mého dosavadního života…