Denně nové reportáže a cestopisy ze všech zemí svět. Cestovatelské tipy, zajímavá místa, online průvodce, aktuální informace připravené cestovateli.
Joki znamená finsky řeka. Takže když se rozhodnete jít chodit do národního parku Lemmenjoki, budete správně očekávat, že se s nějakou řekou setkáte. Tento park je asi 6x větší než české Krkonoše, řek tam tedy najdete víc než jen jednu, avšak značené stezky (60 km tras) vedou hlavně podél údolí řeky Lemmenjoki.
Když si někde přečtete, co se říká o Finech, tak věřte, že to je pravda. Tady opravdu většina stereotypů platí. Finové chodí do sauny, Finové pijí litry kafe, Finům nezáleží na tom, zda vyhrají hokejový šampionát, ale pouze na tom, zda porazí Švédy, Finové jsou hrdí na svůj vzdělávací systém, na to, že měli prezidentku, Finové mají Santu, Finové chodí lovit, Finům nikdo nerozumí a samozřejmě Finové mají chaty u jezera.
Austrálie je nejmenším světadílem naší planety, nabízí ale neuvěřitelnou rozmanitost. Představte si průzračné vody a korály Velkého bariérového útesu, bílé pláže, divoké deštné pralesy, dramatická pobřeží nebo oranžové pouště. Je to také země přátelských a pohodových lidí, surfařů, klokanů a medvídků koala. Připravte se na životní zážitek!
Chodíte rádi po horách, ale nemáte horolezecké zkušenosti? Chcete zažít něco nezapomenutelného? Zde je tip na vysokohorský trek v Tanzánii, který určitě zvládnete: výstup na Kilimandžáro.
Malinká kabinka pojme jen 8 lidí a otočí se nanejvýš pětkrát za hodinu. Lanovka Triftbahn je tak jakousi zárukou, že ledovec Trift v oblasti švýcarského alpského průsmyku Susten nemůže být masovou atrakcí.
Kolo a Švýcarsko už neodmyslitelně patří dohromady. Najdete tam skvělé podmínky pro cyklistiku. Tisíce kilometrů cyklostezek i vizionářský přístup. Důkazem toho je i akce SlowUp, kdy se na různých místech Švýcarska uzavřou silnice pro auta a stanou se na jeden den útočištěm pro cyklisty.
Co se vlastně na Kubě změnilo za poslední rok? Vydat se sem hned nebo raději počkat? A bude takhle země stále tak jedinečná? To všechno prozradila Lívia Kocnárová, která v zemi strávila už spoustu času a oblíbila si ji.
Co si člověk představí pod slovem Tromsø? Pravděpodobně město, které bývá každoročně obdarováno arktickou zimou, velkým množstvím sněhu, polární noci a Aurorou Borealis. Pojďme si ale trochu podrobněji povědět, co toto tajuplné místo nabízí outdoorovým nadšencům a vyznavačům zimních sportů.
Je pozdní srpnové odpoledne a náš čas na Kostrách se krátí. Už za dva dny musíme být na cestě domů, a tak si pádlování v nízkém slunci a ostrém jihozápadním větru pořádně užíváme. Žene nás to k poslednímu tábořišti úplně na okraji Kosterfjordu. Na západním obzoru ještě zbývá několik siluet ostrovů. Jedna z nich je opravdu nepřehlédnutelná. Temný a nepřístupný Ursholmen, který střeží dvě silné věže.
V pátek odpoledne vyrážíme z Prahy a pohodlná cesta bez dálničních poplatků nás vede přes Berlín, Kiel a Gelting, kde dokupujeme zásoby, až k vodě do vsi Gammellück. V Gammellücku toho není o moc víc než marina pro menší lodě a kemp s příjemným parkovištěm zdarma. Jinak by se ves dala nazvat malým zapadákovem. Na nic jsme tu tedy nečekali a zvolna jsme nabalili kajaky.
Co to znamená, když se někdo rozhodně strávit čas wwoofováním? WWOOF aneb World Wide Opportunities on Organic Farms je síť organizací sdružující dobrovolníky, kteří chtějí pracovat na organických farmách, a farmáře, kteří jim chtějí poskytnou za práci jídlo, ubytování a v ideálním případě také nějaké to know-how o tom, jak si vypěstovat vlastní jídlo.
Chorvatsko je pro nás Čechy jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Málokdo však už ví, že jenom pár kilometrů od pobřeží se nachází nejdelší chorvatské pohoří Velebity, které svou krásou a přírodním bohatstvím okouzlí snad každého turistu.
Naši cestu po Albánii začínáme v sousední Černé Hoře a to ve městě Ulcinj, o kterém se tvrdí, že má nádech Albánie. A je to pravda. Na první pohled obyčejné město při trochu delší prohlídce odhalí žebrající děti, potulné psy či kočky a neustále pokřikující taxikáře nabízející svezení. Banky tu zavírají už ve 3 odpoledne a všude je k vidění spousta nezaměstnaných lidí.
Oblast Střední Dalmácie ležící ve východní části Jadranu je považována za jednu z nejkrásnějších přímořských oblastí v Evropě. Prvním městem, které jsme při našem putování navštívili, byl starobylý Trogir, který je zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO již od r. 1997.
Václav Krejčiřík se už dvanáct let aktivně věnuje powerjóze, zdravému životnímu stylu a meditaci. Už několikrát se vypravil za studiem jógy do indických ašrámů. V rozhovoru prozradil, co mu cesta do Indie dala i jak se život v ašrámech s příchodem globalizace proměnil.