Na motorce, v jeepu, nebo osobáku. Nevšední příběhy cestovatelů.
Původní myšlenkou bylo zkombinovat o jarních prázdninách lyžování s poznáváním. Sierra Nevada je nejvyšším pohořím Pyrenejského poloostrova, vrchol Mulhacén dosahuje 3479 metrů. Sněžné hory s lyžařsky atraktivním názvem se nacházejí něco málo přes dvě hodiny cesty od Malagy, kam směřoval náš let z Prahy.
Některé věci se nedají naplánovat. Prostě se stanou a vy máte pocit, že to tak mělo být a že vás nic lepšího nemohlo potkat. Vůbec jsem neplánovala, že se stanu „sólo cestovatelkou“. Když jsem pak ale nakonec ve svém autě strávila 47 dní a nocí, velice jsem si to užívala.
Při mých prvních cestách do Afriky se mi fakt nechtělo platit stovky dolarů za to, abych spatřil divoká zvířata. Zjistil jsem, že do mnoha národních parků se dá vyrazit na vlastní pěst bez průvodce a to do konce i malým autem z půjčovny.
Dana a Jožo Arvayovi si troufli na cestu, která není pro každého. Se svými dvěma malými syny Jurkem (8) a Maťkem (5) se vydali na 14 000 km dlouhou cestu terénním autem do Iráku, Íránu, Arménie a Gruzie. Jezdili offroad, spali ve stanech na střeše auta a zažívali nejrůznější setkání a dobrodružství. O nich budou také vyprávět v rámci Diáky festivalu IV.
Co kdyby vám někdo řekl, že existuje dovolená, která může být už od prvního okamžiku nekonečným dobrodružstvím plným jedinečných zážitků a nezapomenutelných vzpomínek pro celou rodinu? A navíc, že ani nemusíte cestovat někam daleko a tohle všechno si můžete užít klidně pár kilometrů od vašeho domova? Že je to nepředstavitelné? Přitom je to tak snadné! Řeč je o cestování obytným autem.
Kanada je jednou ze zemí, kde je život v autě na cestě úplně normální věc. Nejenže skoro každý místní vlastní trailer nebo pořádný camper van, přijíždí sem i statisíce lidí se stejným snem – zažít svobodu na cestě překrásnou a divokou krajinou.
Poprvé jsem do Slovinska zamířili před několika lety na cyklistickou dovolenou a opakovaně se sem vracíme, protože Slovinsko je země, která nabízí spoustu aktivit přes běžky, vysokohorskou turistiku, sjíždění řek a jezer, a my jsem prostě propadli kráse této země.
Motocyklový novinář, kilometrový milionář, fotograf, cestovatel a dobrodruh. Kouzlo cestování na motorce, kdy jste blíže lidem a můžete jet, kam vás oko povede, objevil v roce 1986 při velké cestě po Jugoslávii. V roce 2009 zdolal hranici milionu kilometrů, o rok později se vydal na cestu do Vladivostoku a v roce 2017 vyrazil směr Magadan a projel i Mongolsko. Jako novinář se také zúčastnil několika závodů Rallye Dakar a těsně před koronakrizí se vrátil z expedice na Nový Zéland, kterou podnikl s manželkou v sedle legendárního motocyklu Indian.
Když jsem byl poprvé v Americe ještě jako student v roce 1991 podařilo se mi s pomocí autobusů GREYHOUND a autostopu projet podstatnou část národních parků na západě USA. Krátce jsem na své cestě zavítal také do kanadského Vancouveru, kdy vzniknul můj v té době téměř nedosažitelný sen, projet jednou i všechny národní parky západní Kanady.
Poté co jsme předchozího večera v pozdních hodinách překročili hranice Utahu s Arizonou, ocitli jsme se nečekaně v jiném časovém pásmu. Místní chtějí mít zřejmě o hodinu delší večer. Před námi byl jeden z nejnáročnějších dnů naší výpravy, chtěli jsme stihnout projít si národní park Zion, vykoupat se v přehradě a večer zakončit v Las Vegas. A den poté nás čekala zkouška žárem v Údolí smrti.
Během září 2022 se konal již třetí ročník Hill Bill Rally od organizátorů Picnic Adventures, kteří se nezaleknou žádného nevšedního cestovatelského konceptu. Co je ta Hill Bill Rally? Do kterých zapadlých koutů Balkánu zavedla posádky online závodní mapa? Kolik posádek bylo v průběhu závodu diskvalifikováno kvůli pozdnímu dojezdu na bivaky a do cíle? A proč je v makedonské restauraci tak těžké sehnat tradiční „tavče gravče“? To vše a další zajímavosti o týdenním roadtripu na Balkán se dočtete v tomto článku.
Poté co jsme po západu slunce opustili Los Angeles, otevřel se před námi pohled na donekonečna se táhnoucí rovnou dálnici. Takový pohled nás provázel následující dva týdny, jenom okolní krajina se v každém okamžiku měnila
Omán je krajina, ktorá ponúka všetko od pláží, historických miest, púští až po hory. Každý návštevník si tu nájde niečo pre seba. Navyše je to krajina, ktorá ešte stále nie je príliš obliehaná turistami, čo má určite aj svoje výhody. Inšpirujte sa, čo navštíviť v Ománe, a nasajte arabskú kultúru
Obrovské množství nádherných antických památek, starých měst a koloniální architektury, zelená a svěží příroda, vodopády a lesy severního Alžírska, nekonečné písečné duny a skalní útvary hluboko na Sahaře, Berbeři i Tuarégové.
Nyní se v sérii TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ vydáte na Kavkaz a poznáte Ázerbájdžán, ropnou velmoc na hranici evropského a asijského světa. Hlavnímu městu Baku se pro jeho supermoderní vizáž s řadou naleštěných budov přezdívá „příští Dubaj“ nebo „Paříž východu“.