Častým cílem cestovatelů jsou i pláže a ostrovy. Nechte se inspirovat!
Zpěněné vody, barevná prkna a snědí mladíci. Surfování v Maroku si nezadá asi s vyhlášenými australskými oblastmi. Napovídají o tom i názvy bouřlivých míst přebraných právě od těch australských.
Plážový ráj, kokosoví krabi velcí jako lidská hlava, podvodní biologické království i vesnice místních etnik. To jsou Togianské ostrovy, které vás čekají v Indonésii!
Jestli chcete cítit historii na každém kroku, upalujte na Peloponés, který se opravdu zaslouží přízvisko kolébka civilizace. Tato krajina protkaná dějinami se navíc skvěle projíždí na kole.
Nikdo doopravdy nespočátí, kolik ostrovů mají Řekové. Nicméně mezi ty nějzajímavější z údajných 777 patří ty z kyklandského souostroví v Egejském moři.
Pozorování vzácných nosorožců a čápů marabu, výlety za delfíny, ale i pravou zanzibarskou diskotéku s neustálými výpadky elektřiny. To všechno nabízí východoafrická Tanzanie.
Ostrov Hinchinbrook je ne nadarmo nazýván perlou mezi australskými tichomořskými ostrovy. Po jeho pobřeží vede turistický chodník plný překvapení – opuštěných vodopádů, nádherných výhledů a kokosových palem.
Největší vietnamský ostrov se nachází v Thajském zálivu jižně od Kambodže, asi 45 km od vietnamského pobřeží. Je poměrně hornatý (jeho nejvyšší vrchol dosahuje 683 m n. m.) a dosud z valné části zalesněný.
jih Šalomounových ostrovů, provincie Rennell a Bellona
zámořská správní korporace sui generis Nouvelle-Calédonie
MARSHALLOVY OSTROVY: Založena největší tichomořská žraločí rezervace.
Pokud toužíte po dostupném místě, kde naleznete klid, písečné pláže, křišťálové moře i džungli, místo které vám nabídne skvělé potápění, trekování a kde poznáte milé lidi, vydejte se na malajský ostrov Tioman.
…ale jen o malý kousek dál. Nádech, výdech a překotně vychrlená, uchvácená slova o tom, jak jsme prožili s našimi dětmi jeden den na cestě po Srí Lance, během letošních Vánoc. A ještě pár vět navíc, ale snad k věci.
Loučení bývá těžké, s roztomilými nártouny tím spíše. Rok trvající terénní výzkum na filipínském Boholu je u konce. Tým výzkumníků vyprovází jedovatí hadi a silné monzunové bouřky.
Snědé domorodky oblečené jen v listové sukni, jemné šumění Pacifiku, někde v dálce kroky Christiana Fletchera známého ze Vzpoury na Bounty, co víc si můžeme přát?
Takže po zážitku z Amazonie jsem si říkal, „no zůstat ještě pár dní tam a stačí mi to, víc vidět nemusím“… , ale čekalo souostroví Galapágy! Takže proti tomu se nedá skoro nic říct.