Častým cílem cestovatelů jsou i pláže a ostrovy. Nechte se inspirovat!
Druhý největší italský ostrov, Sardinie, láká turisty azurovým mořem, písečnými plážemi i památkami z doby Nuraghů. Tato civilizace je dodnes zahalena kouzlem tajemství, které se můžete pokusit na své cestě odhalit.
Maledivy jsou považovány na tropický ráj na zemi. Tvořeny tisíci korálovými ostrůvky, omývanými Indickým oceánem už dávno nejsou jen cílem zamilovaných párů. Své si tam najdou i baťůžkáři nebo nadšení cestovatelé. Připravili jsme si pro vás 7 tipů, co všechno byste měli zažít na Maledivách.
„El riesgo es que te quieras quedar,“ říkají s oblibou Kolumbijci, právem hrdí na svou zemi. Mimo jiné tím naráží na stále přetrvávající stereotyp o tomto jihoamerickém státu – drogové kartely, guerilla, únosy, nebezpečná území, narkomafie, vysoká kriminalita. Časy se však mění, naprostá většina území je dnes pro cestování a poznávání země bezpečná.
Isla de Cozumel je častá mexická zastávka zaoceánských parníků, ale i důležité místo Mayů, kam dříve hlavně putovaly mayské ženy. Podstatně menší ostrůvek Isla de Mujeres je pravým opakem. Tento ostrůvek hlavně ocení biologové a milovnicí potápění, kvůli častým výskytům netradičních živočichů a žraloků.
„Co budeš dělat na Cookáčích? Dyť tam nejsou žádný hory,“ divil se kamarád, když jsem mu oznámil, že jedu na Cookovy ostrovy. Je pravda, že si destinace vybírám většinou kvůli horám, ale měl jsem pro výběr ostrova Rarotonga svůj důvod…
V odstínech černé, modré fialové a dokonce i zelené. Symbolizují věrnost a věčnou lásku. Tahitské perly patří k unikátům, kterým jen málokdo odolá.
Čerstvé ovoce, ryby přímo vytažené z moře a kokos. Polynéská kuchyně rozhodně stojí za ochutnání. Takovému pikniku na pláži s vybranými polynéskými lahůdkami byl jen málokdo odolal.
První návštěvníci popisovali Tahiti jako ráj na zemi, kde žijí domorodci nevinně daleko od zkažené civilizace. Tradiční kulturu Tahiťanů můžete na ostrovech zažít i dnes.
Co prozradí květ za uchem? Je možné se vdát na Tahiti? A proč byl zakázaný místní tanec? Barevné a exotická Francouzská Polynésie nabízí opravdu zajímavé tradice a zvyky.
Potápění u nádherných atolových ostrovů, krmení pětimetrových žraloků nebo výhledy z ptačí perspektivy. To jen jen malý výčet toho, co můžete zažít na ostrovech Francouzské Polynésie.
Galapágy jsou klenot, jenž mizí z map, tedy pro obyčejné lidi. Celých 97% plochy souostroví Galapágy je dnes národním parkem. Galapágy jsou doslova „nedotknutelné“, bohužel především finančně. Opravdu neexistuje žádná klička?
Delfíni, sasanky, želvy, žraloci, dokonalé písečné pláže, panenské příroda. A pak taky mořská nemoc jak se patří. To všechno můžete prožít při plavbě Karibikem.
„Utopenou“ hluboko v Tichém oceánu najdete ostrovní republiku Palau. Tvoří ji asi 200 menších ostrůvků, z nichž absolutní většina je neobydlená. Na jednom z nich s názvem Eil Malk najdete obdivuhodnou evoluční laboratoř – Jezero Medúz uprostřed hustého pralesa.
Existují cesty, které vás inspirují, a pak jsou cesty, které vám připomenou, proč je pro vás cestování na prvním místě.
Poutí na Raiateu se zúčastňovali kněží, učenci, přední válečníci a náčelnící všech spřátelených ostrovů. Přijížděli v předem stanovený den na velkých vyzdobených kániích. Na palubách hrála hudba – bubeníci a trubači na ulity.