Trasu s PA (Chile) do Ushuaii (Argentina) v Ohňové zemi jezdí několik autobusových společností (Tecni Austral, Pacheco, Bus Sur aj.). Některé jezdí každý sudý den v týdnu, jiné každý lichý. Cesta trvá 12 – x hodin, většinou se jezdí přes den, to proto, že cesty nejsou udržované, osvětlené a bývá pravidlem, že ve vyjetých kolejích někde zapadnete jezdí několik autobusových společností (Tecni Austral, Pacheco, Bus Sur aj.).
Ohňová země – Punta Arenas – Ushuaia
Trasu s PA (Chile) do Ushuaii (Argentina) v Ohňové zemi jezdí několik autobusových společností (Tecni Austral, Pacheco, Bus Sur aj.). Některé jezdí každý sudý den v týdnu, jiné každý lichý. Cesta trvá 12 – x hodin, většinou se jezdí přes den, to proto, že cesty nejsou udržované, osvětlené a bývá pravidlem, že ve vyjetých kolejích někde zapadnete jezdí několik autobusových společností (Tecni Austral, Pacheco, Bus Sur aj.). Některé jezdí každý sudý den v týdnu, jiné každý lichý. Cesta trvá 12 – x hodin, většinou se jezdí přes den, to proto, že cesty nejsou udržované, osvětlené a bývá pravidlem, že ve vyjetých kolejích někde zapadnete či dostanete minimálně defekt(y). S Bus Sur jsme po 13 hodinách cestování s křečovitýma nohama dorazili přes Magalhaenský průliv do Ushuaii. V noci se špatně hledá úbytko, nakonec jsme však něco našli (70 ARG $). Byť již v Argentině ceny v Ushuaii jsou velmi vysoké. Je to zřejmě proto, že zde nic není, vše se zde musí dovážet, lidé zde žijí především z cestovního ruchu. Ushuaia je nejjižněji položeným městem na zemi, odkud vyplouvají ledoborce na Antarktidu. Za 100 000 CZK Vás i s kolem sveze jakýkoli ruský ledoborec.
Nejširší nabídku průvodců a map Argentiny (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz
Pár dní v Ushuaii jsme strávili výstupem na ledovec Martial (6 hodinový výstup) – byť v létě, zima zde byla jako u nás v zimě včetně sněhu; jaké to tady asi musí být během opravdové zimy…?, dále návštěvou NP Tierra del Fuego (málo zvířat, pustší než Torres del Paine) a námořního muzea.
V létě v Ushuai obvykle od 17 hod prší. Nám přes noc nasněžilo.
Tak tady mám zkušenosti úplně odlišné. Po nezpevněných silnicích sice jezdí méně pohodlné busy, ale jinak v pohodě. A v Ohňové zemi nám teda v létě nesněžilo, vlastně ani skoro nepršelo, ani moc nefoukalo a teplota rozhodně nebyla zimní (ve dne asi 15 stupňů). Že by to globální oteplování? A zvířat tam bylo taky dost. A na Martial jsme teda rozhodně nešli 6 hodin!
Články v okolí