Volná diskuse

Přidat nové téma
„Český klub cestovatelů“ – nenechte se nachytat
Volná diskuse

No dobrá, tak ještě jednou odpovim zase všem dohromady:

Předně tady a všude jinde o klubu diskutujií lidé, kteří nejsou jeho členy. Ani pan Tomáš Pávek, který diskusi vyprovokoval a za člena klubu se vydává, jím není a nikdy nebyl!!!. Jen sem tam se přidá někdo ze členů, ale na klub se nikdo se stížnostmi neobrací. Nemohu se tedy zlobit, že lidé kteří nejsou členy klubu o jeho činnosti, organizaci atd ví jen velmi málo, nebo vůbec nic a tím pádem s prominutím „plácají“ nesmysly. Co mi ale vadí, že tyto své nesmysly veřejně publikují a tím poškozují dobré jméno klubu.

Považuji za nepravděpodobné, že by naši členové nevěděli že jsou členy klubu, že by si nepamatovali, že vlastnoručně vypsali, podepsali řádnou přihlášku a zaslali ji poštou na adresu klubu (intermnetové přihlášky nepříjímáme). Všechny přihlášky jsou samozřejmě v klubu archivovány. Je pravdou, že v historii klubu proběhly dvě náborové akce, kde by si méně gramotný člověk nemusel všimnout, že se stal členem klubu, ale po zvážení, jsme všechny takové přihlášky stornovali a podobný nábor již neopakovali. Považuji tedy za nepravděpodobné, že by někdo z členů klubu „nevěděl“, že je jeho členem. Navíc jsme se všemi členy, vlastnícími e-mailovou adresu nejméně 1x měsíčně v kontaktu…

Není pravdou, že klub nepomáhá členům, nebo jen „těm vyvoleným“. Mnoha našim členům jsme zprostředkovali výstavy fotografií, autogramiády knih (jednu dokonce tuším i Honzovi Vlasákovi…). Často se na nás obracejí redkatoři z médií a chtějí kontakty na členy, které na stránkách klubu prezentujeme. Tam kde to máme od našich členů povoleno, tedy v souladu se zákonem, na ně dáváme kontakty médiím a díky tomu se někteří z nich dostali do rádií a dokonce i do televize. Naši členové mohli prostřednictvím klubu publikovat fotografie v zeměpisné učebnici, knihy našich členů jsme vystavovali na mnoha cestovatelských i jiných veletrzích, dokonce i v některých muzeích. To vše slouží k propagaci nejen klubu, ale i jeho jednotlivých členů. Ale i u nás platí, že kdo nic nedělá, mnoho nedostane…

Jsem si vědomi toho, že klub ne zcela naplňuje vše co si předsevzal a to pro moje vysoké pracovní vytížení a celkovou časovou zaneprázdněnost. Z toho důvodu, jsme již před několika lety zrušili veškerá placená členství. Zůstalo pouze členství zdarma, které existuje již od založení klubu. Zde si každý může odvodit, že funkce prezidenat klubu je rovněž neplacená a vykonávám ji bez jakéhokoli nároku na odměnu. Jako každá jiná organizace klub vede účetnictví a podává daňové přiznání. Jakékoli podvody jsou tedy vyloučeny. Klub nikdy neobdržel finanční podporu od žádného sponzora. Proto klub dokonce dotuji z vlastních finančních prostředků a platím zaměstnance, který část své pracovní doby věnuje právě klubu. Jakoukoli výdělečnou činnost klub ze zákona vykonávat nesmí, tedy do něj ani jinak „neproudí peníze“.

Magazín Cestopisy jsem založil, ale již jej dost dlouhou dobu nevlastním. Byl jsem vydavatelem jen prvního čísla. Od té doby jsem v něm pouze členem redakční rady a tedy mi nepřísluší kontrolovat vyplácení honorářů. Nicméně je mi známo, že současný majitel magazínu Cestopisy i jeho obchodní ředitel na vyplácení honorářů dbají a šéfredaktorka Jana Patková (znáte i z magazínu Koktejl) je pro mne více než zárukou kvality magazínu. Tedy autorům, kteří nedostali vyplaceny honoráře, nemohu než doporučit, aby se obrátili na současného vydavatele magazínu.

Nálepky. Ano, často diskutované téma. Jeho diskutéři, kteří jak z diskusí vyplívá, mnohdy nálepku klubu ani neviděli, jen se doslechli že ji někdo jiný někde viděl. Ve vás taková diskuse vzbuzuje důvěru? Navíc jsou slučovány nálepky klubu a nálepky PauaTrekking.com. Nicméně ať už jde o ty, nebo ony, vždy byly vylepeny jen na místech k tomu určených, nebo na místech, kde toto vylepení bylo dohodnuto s majitelem, nebo provozovatelem objektu, pro kterého to tedy z nějakého důvodu bylo přínosné. Promiňte, ale do toho proč, už skutečně nikomu nic není…

Stanovy, právní forma atd. Klub je řádně registrován, založen a stanovy schváleny příslušným ministerstvem. Po dvou anonymních udáních „starostlivých občanů“, bylo ještě vše podrobeno kontrole finančního a živnostenského úřadu. Tedy nemám důvod se domnívat, že by cokoli po této stránce bylo v nepořádku.

Petrovi Suchému jsem na jeho dotaz velmi slušně odpověděl a vysvětlil mu,jaké finanční a organizační zajištění je s volbou prezidenta spojeno. Vzhledem k tomu, že iniciativa vzešla od něj, zdvořile jsem se ho zeptal, zda by bylochoten pomoci. Na tento dopis jsem od Petra již nedostal odpověď, ani kladnou, ani zápornou, tedy nechápu proč o tom diskutuje zde…

Ještě k tomu nabídnutému sponzorství pro Danyho akci. Tehdy jsem mu, kromě zmíněných exotických durianových bonbónů, dovezených z Indonésie, nabídl hlavně finanční podporu a to ve výši 3000 Kč, kterou Dany odmítl se slovy: „nechci to, protože jsem nepřišel na to, co by jsi z toho měl“: Na to si Dany nevzpomínáš? Neměl bych z toho nic, jen dobrý pocit, že jsem pomohl dobré věci, kterou pod rouškou Tvojí akce pořádá v podstatě všem známá cestovní kancelář. Přiznám se, že mne tehdy důvod proč jsi odmítl 3000 korun dosti překvapil… Ale to, že jsem nabídl i, v té době ,nemalou finanční podporu Dany už zapomněl, nebo záměrně zamlčel. Jako ostatně často, i tato jeho informace je tím zkreslená a neobjektivní…

Danyho příspěvek o sponzorství je další nesmysl, založený na neznalosti a nevědomosti. Pomineme to, že klub nikdy žádný sponzorský příspěvek nedostal. Každý z členů má právo předložit klubu expedici, kterou chce pořádat. Pokud ji klub schválí, a to udělá vždy když jde o skutečnou expedici a ne o „dovolenou“, může člen žádat sponzory o příspěvek jménem klubu. Do smlouvy sponzor uvede na kterou expedici mají být finanční prostředky použity a na základě toho, je klub musí této expedici dát.

Co je podstatnější, všichni členové klubu mají právo testovat outdoorové vybavení, na čemž se mohou sami s výrobci, či distributory dohodnout. Tady se sám nestačím divit, že o toto naši členové dosud neprojevili velký zájejm.

Co dodat na závěr? Klub nemá žádné finanční prostředky a jak jsem již uvedl, nikdy na jeho činnost nedostal ani sponzorské příspěvky, nebo dary. Celé jeho finanční zajištění tedy zatím nesu já sám, z vlastních finančních prostředků. Pokud je někdo jiný, kdo by to chtěl dělat, rozhodně se tomu nebráním…

Petr Jahoda

Tomáš Pávek není a nikdy nebyl členem klubu. Nechápu, proč se za něj vydává???

poraďte jaký benzinový vařič
Volná diskuse

Benzín ani plyn se v letadle převážet nesmí a pokud máš benzínový vařič, tak nádržka musí být prázdná a zátka vyšroubená. Pokud to palivo u tebe najdou, tak tě mohou vyloučit z přepravy a ještě zaplatíš flastr.
Co se dá použít a hoří i v mraze, je splňující vařič dřívkáč a dají se použít i peletky, jako podestýlka pro kočky. 10 Dkg hoří déle než hodinu. Akorát to očadí nádobí.

Snad to někomu pomůže. Bevarex se startuje jednoduše. Musíš nalít benzín po rysku, jak je na štítku a zátku dobře utáhnout. Pod zátkou je gumové těsnění, které se dá vystihnout z gumy, případně použít O kroužek silnějšího průměru. Pod hořák, na nádobku, a pod trysku se dává měděná těsnící podložka. Tu koupíš v každé mototechně. Doporučuji před montáží nové, ji zavěsit na drát a nad plynem ji ohřát do červena a hned schladit ve studené vodě. Podložka změkne a bude lépe těsnit. Štelovací hřídelka na velikost plamene se musí utěsnit nehořlavým provázkem co nejmenšího průměru. Může být průměr jako niť na přišití knoflíků. Ten namažeš grafitovou vazelinou a v několika vrstvách namotáš na hřídelky, těsně u vařiče a zatáhneš tou převlečnou maticí. Vše musí perfektně těsnit, protože je to tlakový vařič. Uprostřed nádržky, kolem hořáku je prohlubeň, do které naliješ trochu lihu a ten zapálíš. Necháš všechen vyhořet. Tím se vlastně ohřeje benzín ve vařiči a po otevření hořáku by měli jít z vařiče výpary benzínu a ty zapálíš. Necháš to chvíli hořet, až bude čistý modrý plamen. Když tam dáš nádobu dřív, tak bude zacazena. Místo naliti lihu na nádržku, se dá použít kulatý kosmetický tampon, co používají ženské na kosmetiku. Omotáš ho do ruličky, namočíš opatrně v nádržce, po odsroubeni zátky a potom omotáš kolem hořáku a zapálíš. Případně se dá použít i kousek pevné lihove tablety. Aspoň se nemusíš bát toho velkého plamenu po zapálení lihu. Pokud ti nenatlakuje benzín, tak je závada v těsnění pod zátkou a nebo uniká tlak kolem hřídelky. To by jsi poznal, že kolem hřídelky uniká benzín a plamen hodně čadí. V návodu se píše, že po rysku se vejdou 2 deci benzínu a hořet hy to mělo až 3 hodiny. To podle intenzity vařiče.