Ahoj, kempy jsou v Norsku fain - jsou ohodnocený hvězdičkama a tomu odpovídá i cena, pokud pujdeš po *,**,*** tak je to od 80 do 200 kč na jednoho, maj tak kuchyňky, všechno o je potřeba. Občas mívají takový knížečky, kde máš seznam kempů s mapou Norka a seznam. Drahý je kemp u Osla. Výborný je kemp ve městě Otta.
Seznam najdeš zde http://www.camping.no/index_eng.html
Jinak v Norsku se smí tábořit volně v přírodě, jen v určitý vzálenosti od stavení, pokud je pozemek soukromý, tak se dovolit, v parcích na určitých místech (my spali kdekoli:-). V horách můžeš vidět skupinky karavanů volně stojící u jezírek, je to prostě volné s tím, že lidé po sobě uklidí. Pokud nepotřebuješ zázemí - střechu nad hlavou, teplou vodu a stačí ti pro hygienu vodopád, kemp není potřeba. Jinak doporučuju si pujčit ve fjordu lodičku za pár stovek - je parádní se fjordama proždět, pokud ti tedy nedojde benzín uprostřed nejkrásnějšího fjordu pod nejkrásnějším vodopádem jako nám :-).
Ahoj, nejprve ohledně Venezuely: Byla jsem tam v roce 2007 -Caracas- delta Orinoka - Roraima - Merida - pobřeží - Caracas. Ohledně bezpečnosti: nic se nám nepřihodilo, lehké "mrazení v zádech" jsem měla pouze ve větších městech - a to i ve dne. Kdekoliv jinde byli lidi ohromně vstřícní a ochotní pomoci. Úřednický "šiml", jak píšeš, se nás nijak nedotkl,krom dlouhé fronty na razítko do pasu na letišti.
Kuba (březen 2008) mi přišla bezpečná, ale taky už jsem slyšela historky o loupeživých taxikářích, kteří zastaví v poli, vytáhnou železnou tyč a oberou chudáka cestovatele o všechno...nevím, my taxíkama nejezdili, nebylo potřeba. Jinak si Tě tam lidi spíš nevšímají (pokud nemluvíš dobře španělsky a nepodaří se ti je nějak získat), zajímáš je jenom v případě, že z Tebe ukápne nějaký konvetribilní peso. Na jakoukoliv výpravu nám vnucovali průvodce, mapy daných oblastí k dipozici nebyly- to mě teda dost štvalo. Klidně napiš, co konkrétně by Tě zajímalo, určitě odpovím:-) [email protected]
Dá se sehnat všechno, ale outdoorových obchodů moc není.
Na boty (ceny stejné jako u nás, možná o něco nižší) si zajdi do obchodního domu Central Chidlom, je tam velký sport v tuším 3. patře. Mají tam i stany, spacáky atd. Možná i bombu na vařič.
Jeden dobrý outdoorový obchod je v obchoďáku MBK (Mahbookrong), neumím to vysvětlit, je to zastrčené vlevo vzadu ve 3. nebo 4. patře (v MBK je několik tisíc obchodů a obchůdků), zeptej se na informacích.
V Paragonu taky něco určitě bude.
Vlastně jsem tam vařič kupoval, ale už si nepamatuju, jestli v MBK nebo Centralu. Kdybys jela přes Hua Hin, tak tam ten vařič mám pořád uskladněný, nepoužitý, můžeš si ho půjčit :)
Před cestou do Barmy doporučuji shlédnout film Rambo IV, natočen v Thajsku :o)
po chvilce hledání a přiměřeném finančním zainteresování jsme měli víza do druhého dne. jelikož jsme to vyřizovali večer (v roce 2007) byly až druhý den. během rána se dají sehnat ještě téhož dne. byla to pro nás nutnost, protože jsme přijeli do bangkoku ve čtvrtek, tudíž bychom tam za standardních podmínek tvrdli do úterý...
V dobe od 25.6.2009 do 4.3.2010 se nevybírají poplatky za turistická víza ! toto je informace přímo ze stránek Thajské ambasády v Praze.
Vizum bys musela dostat do pasu do zítřka a to už stihnout nejde, na ambasádě jim to trvá 3 dny. Zkus si tam ještě zavolat, třeba by dali vizum zadarmo i na žádosti podané zítra. Vízum pak platí obvykle 3 měsíce, tj. do 3 měsíců musíš do země vstoupit.