Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Přidat nové téma
Odprodej nových nepoužitých léků
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Ahoj, mám tu nabídku na odprodej léků, který jsme nakoupili na cestu do Peru a vůbec nepoužili. Čili jsou netknutý, jen některý obaly pomačkaný z krosny, ale léky nedotčený, v originál balení. Jsou to silnější věci předepsané do Jižní Ameriky či Asie a jsou jen na předpis a bez doplatků pojišťovny VZP. Nabízím je s cca 50 % slevou, protože všechny mají použitelnost do roku 2016, přičemž do tý doby to u mě na další exotiku nevypadá a v Evropě jsou zbytečné. Jde o základní sadu, kterou stejně na infekčním doporučí mít:
1) univerzální antibiotika na cokoliv Xorimax 500 mg - 3 balení po 10 tab., apl. 1x po 12 hod., příp. 1x po 6 hod., použ. do 01/2016, všechny 100 % nedotčené - původní cena 356 Kč/bal. - ode mě 200 Kč/bal.
2) na střevní potíže a průjem Normix 200 mg - 1 balení po 12 tab., apl. 1x po 12 hod., příp. 1x po 6 hod., použ. do 09/2015, všechny 100 % nedotčené - PC 203 Kč/bal. - ode mě 100 Kč/bal.
3) na alergickou reakci, štípnutí, vyrážku Xados 20 mg - 1 po 30 tab., apl. 1x den., použ. do 01/2018, v balení 27 ze 30 tablet, PC 95 Kč/bal. - ode mě 50 Kč/bal.
4) vyzkoušený spolehlivý repelent pro tropické oblasti s 95% DEET - Lifesystems Expedition Plus Insect Repelent (100+) - nové nepoužité balení 50 ml. , pouze vyndané z velkého plastového prodejního obalu (samotný sprej), návod v ČJ přiložen, PC 210 Kč, ode mě 110 Kč

Možnost předání v Praze, Brně, Zlíně, Olomouci. Pište na e-mail [email protected].

Barma, Laos, Vietnam – počasí v červenci a v srpnu
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

A dají se ty země, co se týče deště v létě, nějak porovnat? Ze statistických údajů jsem někde vyčetl, že v Barmě prší cca 2x víc než ve Vietnamu...

Ahoj, ta statistika pro Rangún
http://en.wikipedia.org/wiki/Yangon#Climate
by mě odradila od úvah o trekách nebo plážích, ale na památky (což je v Barmě to hlavní) by se to asi dalo vydržet, pokud nepřijdou záplavy. Já měl letos v září tedy nejdeštivějším měsíci se statistikou 400 mm a 23 dní deště/měsíc v Railay u Krabi 5 slunečných dní bez deště v kuse (z 5 tam strávených), ale před tím prý 5 dní v kuse lilo.

Jestli Ti někdo napíše, jak mu v létě zrovna vyšlo nebo nevyšlo počasí v těch zemích, moc Ti to nepomůže, protože i na dlouhodobé zkušenosti se dá spoléhat čím dál tím méně. Letos v půlce října, kdy je nejvyšší sezóna z důvodu obvykle nejlepšího počasí, přišel do východního Nepálu pozůstatek cyklónu a napršelo za 3 dny asi 200 až 250 mm a na vyšších místech nasněžilo až kolem 2,5 m sněhu. I začátek října byl občas deštivý a výše se sněhem po téměř suché druhé půlce září, kdy tam moc lidí ještě nejezdí.

Podle statistiky i mé zkušenosti z letošního srpna bych Ti mohl doporučit Srí Lanku. Srpen vyšel pěkně, ale v červenci tam prý celkem pršelo, přičemž ve statistice se ty měsíce moc neliší. Minimálně tam je v tu dobu poměrně suché východní pobřeží, i když se zhorší počasí na jihozápadě a v horách.

Isaan
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

No ono "něco zajímavého"... Nejzajimavejsi z isanu je podle me prave ten život isancu, ale dostat se do tech odlehlých vesnicek není moc realny v tom, ze tam není kde bydlet.. V tech vetsich mestech asi nebude problém. Ted me napada co Surin.. nedaleko je "vesnice slonu". Z BKK jezdi pravidelne desitky autobusu směr Mukadahan, po ceste jsou desitky vetsich mest (napr. Khorat je asi 4h od BKK). Jinak v tuhle dobu co tam budete je Khoratska plosina opravdu vyprahlym kouskem země, ryzoviste jsou sklizene... L.

Ahoj,
Tak ja ten Isaan trochu ochutnal, takze davam par postrehu. Mne osobne to prijde jedna z tech nejzajimavejsich oblasti Asie. O turisty tu moc nezavadite, znalost anglictiny nulova, napisy většinou jenom v thajstine a to i na autobusových nádražích, takze je clovek odkazan na pomoc mistnich a domluvu rukama nohama, tedy idealni vec jak poznat naturel Thajcu. A jsou skveli a vždy se nam snazili pomoct. Priblblej Bokking sem nastesti ještě nedorazil, takze hotely se musely objizdet jak za starejch casu. Všechny hotely, které uvadim jsou s klimatizaci, Wifinou a koupelnou s WC a sprchou. Nekterej trochu lepsi, nekterej odpovídající cene.
Jak psal Pavel vstupni branou do Isaanu je Nakhon Ratchasima. Centum města je park s historickyma branama. Cca 60 km je Phimai s historickym parkem a khmerskym chramem, jezdi tam autobus, který se da odchytnout při prujezdu centrem, jinak musite na autobusak. Hotelu je tu dostatek, my spali hotel Tokyo za 500 Batu (jsme 2 dospeli a 2 male deti).
Nang Rong- mensi mestecko, k videni toho moc není, ale je to dobry vychozi bod k dalsim khmerskym chramum. Prasat Phanon Rung, krasny chram na vrcholu kopce, ke kteremu vedene historicka cesta a schodiste. My zde byli o vikendu, takze celkem dost thajskych vyletniku. Pod kopcem je několik dalších chramu, které jsou jiz o poznani klidnejsi-to znamena, ze je můžete mit sami pro sebe. Da se sem dostat autobusem a poslední usek dostopovat, ale my prijeli pozde, navíc vikend, tak jsme vzali auto od Honey Inn, kde jsme bydleli za 350 B. Auto stalo 1.000 B a vzalo nas do 2 chramu. No je to rana, ale jak sem psal, další den ztratit cekanim se nam nechtelo, tak sem to vzal.
Surin: další prijemne město, Wat Buraparam ma nadherne nastenne stavby licici Buddhuv život. Sang Thong hotel perfektne cisty pokoj 400 B. V surinu se kona kazdorocne nejvetsi sloni festival. Zbytek roku slony muzete videt ve vesnicce Ban Thaklang, cca 60 km. Jede sem kazdou hodinu autobus-predelany nakladak s lavicema, poslední zpet jede v 16 hod. Uz samotna cesta sem je pekna, když se na poli s kravama a buvolama pasou sloni, zatimco my mame doma pod striskou auto, tady kazdej slona. Uz jen se vyhlizet z auta a pozovat mistni, projizdet vesnickama, proste nadhera. 2x denne se kona sloni predstaveni, sloni hazej sipky, kopou do balonu, da se na nich projet. No byli sme tu hlavne kvuli detem, ale musim rict, ze je to celkem prijatelny a zadnej kyc jako v Ayutthaye, lidi pomálu.
Ubon Ratchathani: The Phadaeng Mansion, prekrasny pokoje, kazdej ma vyzdobu se zarámovaných plakatu v jinym tématu, takze můžete spat v „Benatkach“, nebo třeba v pokoji alla Manchester United. Pokoje od 500-800 B. Ve meste je spousta chramu, da se projit podel reky, v obdobi sucha jsou na ostrove rakosove pristresky slouzici jako restaurace. Ve meste je spousta chramu a da se tu stravit několik dni. Za letistem je chram Wat Ban Na Mueang, chram je jakoby na obrovske lodi, kolem které je jezirko. POZOR pokud sem pujdete pesky, je to docela kus cesty, ptoroze se musí obejit letiste a po soumraku sem zadna MHD, nebo taxi nezajizdi, tak at Vas tu neprekvapi tma. My pak museli bezet na hlavni silnici za doprovodu vrcicih psu.
Mukdahan: Zaver naší cesty po Isanu. Hotel na hlavni silnici vedouci k rece, naproti benzince Esso, nazev si nepamatuju, obrovsky pokoj 350 B. Je tu par chramu, vyhled na Laos a Indochina Market. Necekejte ale nic alla Khao san, je to trziste nabizejici ledascos, ale zameren na mistni. Ceny opravdu nizke. Kus za mestem je narodni park Phupha Thoep, kde jsou piskovcove formace. Da se vzit autobus, kterej jede podel Mekongu na jih, vcas vystoupit a zbytek dojit.

Tak to byl nas Isaan, pokud by chtěl jet někdo nekam, kam taky nejezdi davy a nejsou v pruvodci, tak muzu doporucit Nakhon Sawan. Pekny město, nad mestem na kopci je chramovy komplex, pod kopcem obrovsky Buddha a veliky park s jezirkama. Ubytovani je tu celkem problém, moc hotelu tu není, ale PA Place hotel ma pokoje od 450-550 B VIP, Opet nadherne ciste místo.
No a cca 50 km odtud je mestecko Utthai Thani, opet na kopci chram, ke kteremu vede 448 schodu. Na těchto mistech je skvele, ze jak sem nejezdi cizinci, tak mnisi jsou velice pratelsti, ukazuji vam všechny zakouti chramu.
No a pak, ze je v Thajsku plno turistu a Rusaku, my tu za celej mesic, krome Bangkoku, o cizince poradne nezavadili a to byl prosinec, tedy největší sezona.
Kdyby někdo potreboval další info, dejte vedet.
Tomas