chystáme se v lednu a unoru do maroka obytným autem budu rád za každou informaci ..popřípadě jestly by někdo mněl čas a náladu mužu přiject si popovídat osobně díky
Mas-li zajem, mohu ti poslat na e-mail list kempu se souradnicemi GPS, par referenci a nekolik osobnich zkusenosti. K videni je tady toho hodne, neco je dostupne i s vekym bydlikem , neco jen 4x4.
Himbo, proti gustu zadny disputat nebo jak se tomu rika. Jestli nekdo nekoho napada, tak jsi to ty a ne ja ha ha. Ja pouze davala sem dalsi moznou verzi kam jet. Co videt. Co stoji za to. Ovsem vubec jsem nezlehcovala tvuj navrh. Zatimco ty od zacatku jsi to vyslovene kritizujes. Nejsi tedy vubec nestranny a od takoveho cloveka bych si NIKDY nebrala nejake rady a porady.
Zajimalo by me, nakolik ty vubec znas Maroko, co vis o nem, o ksarech apod. Pokud marocke posty napr. uvadeji v adrese Ksar Khamlia, tak o tom vedi snad lepe nez ty, ze ano. Ale nehodlam se s tebou dohadovat nebo hadat dokonce.
Proti gustu zadny disputat.
P.S. dobre, veprovice jsou jine, ale ja bohuzel nebydlim v cesku uz nevim jak dlouho, takze nektere nazvy neznam. Krome toho jsem stejne nekde cetla, ze se do nich dava srst z prasat, zatimco do staveb v Maroku srst z velbloudu.
No myslím, že je to spíš opačně...tento post byl o tipu na jednu zajímavou vesnici, o Khamlii tady píšeš na webu dost...a dost zavádějícím způsobem, takže to bylo jen upřesnění - co je ksár atd., aby si to ostatní dovedli představit rozdíl nebo neměli přehnané představy o žití v rodině když je to penzion atd.....už bylo zmíněno, že mě Khamlia jako vesnice zklamala (a nejen mě - na místě bylo více lidí, pro který to bylo podobný)...naopak se mi líbilo jinde, takže prostě tip na to, kam jet do ksáru zapadlýho pískem...tak nevím, co ti furt vadí...a možná, že dřív Khamlia byl ksár (a proto mají takovou poštu), ale teď je to vesnice bohužel rozseklá silnicí, kde frčí kamiony a džípy...
Ja jsem cestovala v dobe Ramadanu a bylo to bez problemu. Pres den jsme i dostali kavu a jidlo, kdyz jsme zastavili nekde. Meli jsme ale jidlo i piti sebou, takze jen kavu jsem si davali. Ale kdyz jsme jedli tak tak, aby nas domorodci nevideli. Take jsme nekourili v jejich pritomnosti, pres den jen. Vecer pak vsichni jedi takze to uz je bez problemu.
Hotely jsme vzdy nasli take. Je to i zajimave v te dobe, jsme sedavali odpoledne nekde treba na namesti a koukali na lidi. Stali v hlouccich a tak a kolem 6 hod. vecer najednou vsichni zmizeli domu se najist :).
Takze zadne problemy byste nemeli mit. Jen tedy respekt mejte a nejezte nepijte pred nimi pres den a to je vsechno.
Ahoj, taky jsme byly v Maroku během Ramadánu. Řidiči grand taxíků nám pořád říkali, že je Ramadán, že skoro nikdo necestuje, když jsem chtěly čekat na další lidi, abysme se složili na jízdné... A třeba v horách nebo poušti začínali večeři vařit až po setmění a vaří hodně dlouho, takže je možná dobrý mít s sebou nějaké jídlo. My byly vždycky strašně vyhládlé a pak jsme se před spaním nacpaly toho strašnýho množství jídla, co nám naservírovaly :-) Zajímavý, že snídani nám klidně dali za světla. No ale jinak v pohodě. A jak psala Khamila, jakmile se setmí, všichni jdou jíst. Když jsme zrovna jely autobusem, vždycky hned po setmění autobus zastavil a všichni se nahrnuli do restaurace. Měli to snad i vypočítané, aby zrovna v tu dobu jeli kolem nějakého stanoviště.
Jasně, děkuju .-) Jakmile budu mít jistě po státnicích na začáku června, tak to začnu aktivně řešit. Jinak dalším radám ohledně Maroka se určitě nebráním
Při výběru peněz z automatu pozor v Marákeši - jsou tam gangy, které jsou schopný vás několik hodin pozorovat a pronásledovat a pak v tlačenici okrást, ani to nezpozorujete. Stalo se mi bohužel, a to všechno bylo schovaný pěkně vespodu batohu ...cizí měnu, ani pasy nevezmou, kdyby je chytili...(historce se divili i někteří průvodci, ale někteří to pak potvrdili, že se to děje).
Pujcoven aut je tdy hodne, jak zastupci velkych mezinarodnich, tak i mistnich marockych, ktere nejsou o nic horsi. Po mych osobnich zkusenostech davam prednost mistnim. Pujceni lze domluvit bud pres Internet a nebo po prijezdu na miste. Jako kauci berou pujcovny otisk bankovni karty. Pri prebrani auta: 1)"Carte grise"; 2) Potvrzeni o platne technicke kontrole (nalepka na prednim skle + formular kontrolniho uradu; 3) formular pro konstat v pripade nehody; 4) telefonni cislo mobilu pujcovny; 5) Pojistku pro auto. Doporucuji dohlednout, aby pojista pokryvala vsechna rizika. Pojistka ale plati jen pro asfalt, jakmile se s normalnim autem vydas na pistu, pripadna skoda neni kryta. V pojistkach chteji mezinarodni pojistovatele spoluucast nekdy az do 13'000,- dirhamu, marocke pujcovny se spokoji se spoluucasti 6'000,- dirhamu (podzim 2010). Obecne se da rict, ze s pujcenim auta neni problem a je to nejlepsi zpusob jak si klidne projet Maroko vlastnim tempem.
My platili a Europecar za den necelych 30 Eur, vše bylo naprosto v pořádku, měli jsme úplně nové auto. Lze vrátit v jinném místě. Jsou tam i levnější místní, ale nechtěli jsme riskovat, že v případě bouračky, nebudem mít donrou pojistku nebo něco podobného.
dobrý den mněl bych zájem o informace s cestovaní obytným vozem po maroku- cestu plánujeme na leden a unor 2013 jsem rád za kéždé info (vyrážíme poprvé) nevým jak jste na tom s volným časem a zda budete mít náladu někomu něco vyprávět ale zkouším co se dá . v záporném stanovisku prosím neberte na tento email zřetel a jinak jsem ochoten si popovídat osobně. s pozdravem radek