Koupani v Agadiru
Co se tyce koupani v Agadiru, nejlepsi voda je od kvetna do rijna. V lete nejsou v Agadiru temer zadne vlny, tudiz koupani pro plazove valece pripada v uvahu.
Sono,
Melila je spanelska enklava, nic moc, Maroko to neni. To spis si zajed treba do Chefchaouen, to stoji za to. Tetuan take. Tangier je zajimavy, je to ani ne Maroko ane ne Evrope, obe kultury se tam stretavaji v zajimave podobe.
Ale Marrakech jak i pise Berberka je z ruky, moc daleko. A kdyz uz bys chtela videt nejake to kralovske mesto, tak Fes, ten je preci jen o neco bliz.
Petulo,
tak me napada, jestli chces videt neco jako poust, bez pisecnych dun, tak kus od Marrakech cca 20 min autem je Agafy desert a tam se muzes prijet i na velbloudu chces-li - je to tak kolem 20 km velke, takze skoro jako Erg Chebbi bez dun haha
Kdyz reknes tedy ze chces do Agafy desert tak vsichni vi kam maji jet s tebou ˘
Ahoj, 10 dní .. tak to už byste tu poušť dát i mohli ..rozhodně bych se nezdržovala v Casablance, max. na tu mešitu, a dala El Jadidu i Essaouiru ...
3-4 tis. s Ryanem by neměl být problém, jak píše kolega výše...
Těch variant je víc...
já jel do Madridu érem, pak na jižní nádraží a busem do Alg....nebo jak se to menuje, pak trajekt. Lze to v poho...a snad jsem i nesehnal místo přímo do Alg.. Musel jsem jet do Jerezu a tam přestoupit. Jde leccos (-:
To musí být úplný konec světa, našel jsem opravdu jen minimum info na netu a to hlavně ve francouzštině. Byl tam vůbec někdy nějaký občan ČR ??
Cech tam byl, ale v roce 1999 - najdi si tady na HS povidani "Od Cadskeho jezera az po Ennedi". Aktualne tam jezdi: www.point-voyages.com/fr/product/point-voyages-tchad-grand-traversee-de-l-ennedi-526.html., ti jedou pres Abéché, coz je hlavni mesto provincie Ouadai (anglicky prepis Wadai se tam nepouziva). Ovsem vzhledem k chaotické politické a bezpecnostni situaci v zemi tam individualni cesta aktualne neni mozna a ke vsemu je treba mit spoustu administrativnich povoleni a mistnich pruvodcu stale sebou. Je to frankofonni zeme, na netu hledej pod nazvem Ouadai.
Děkuju za rady :)Nakonec se do Luxoru a okolí podívám snad ve větší skupině a sama budu jen pár dní, nakonec asi v Káhiře a počítám s tím, že po městě se budu pohybovat jen za světla :)
S tímhle souhlasím, český vystřílený pušky, špekounky a různý druhy ženských vrakovišť si tam jezdí léčit komplexy. Toho jsem byl svědkem jak tam, tak i tady doma. A ještě se doma chlubí jak jsou arabáši galantní. To se netýká jen Egypt, nýbrž hlavně Maroka.
Ahoj Charlesi,
nezbývá mi než souhlasit ..a příběhu se švestkou jsem se i zasmála .-D
Khamlio,
na jednu stranu chápu, že na rady ohledně Maroka tu máš téměř monopol. Já jsem za svůj krátký život taky už někde byl, mj. v Maroku, a spoustu věcí vidím jinak. Takže moje reakce neber jako útok na tvůj monopol, ale jako trochu jiný pohled na věc.
Proti balené vodě nic nemám, jednoznačně ji preferuju. Ale při při spotřebě x litrů denně a pohybu mimo civilizaci se občas stane, že je člověk nucen použít místní zdroj, třeba na vesnici, daleko od civilizace a na poušti obecně.
Můj rozpočet není 100 €, to jsi pochopila špatně, právě naopak je výrazně nižší. Na nic si nehraju, jak předpokládáš, právě naopak. Moje filosofie je vidět reálné věci, tzn. cestovat, stravovat se a bydlet tak, jak to dělají obyčejní místní, nevyhledávám turistické hotely, restaurace a luxusní busy.
Spíš bych řekl, že tvůj rozpočet je vyšší, když doporučuješ cestovat se Supratours. Já jsem v po Maroku pár tisíc km najezdil, ale z finančních důvodů s touhle společností zkušenost nemám. A ono tvrdit, že jezdit s nějakou levnější společností není bezpečné atd, to neí úplně pravda. O proti jiným řidičům jsou ti maročtí celkem disciplinovaní a na silnicích nepředvádějí žádné extrémy.
Proti banánům nic nemám, jsou bezpečné. Ale klidně si koupím cokoliv jiného a vodu s sebou mám v podstatě stále, takže opláchnutí na ulici není nejmenší problém.
Myslím, že je každého volba, jestli tu a tam porušit přísné hygienické návyky a občas ochutnat něco méně bezpečného nebo se napít vody ze study. Nebo žít v hygienickém vákuu, pít jen balenou vodu, jíst banány a jídlo, které bylo hygienicky připraveno.
Já si občas zariskuju, je to moje volba, osobně mám pocit, že jsem místnímu prostředí blíž než lidé, kteří žijí v hygienické bublině a odmítnou třeba pozvání od místních.
Ale obecně platí, že kolik lidí, tolik názorů.