Ahoj Vašku,já bych se té cesty do Altaje nebál,autem zřejmě nepojedeš a když půjdeš pěšky,tak se ti nikdo ani nevšimne.Pokud je tam potřeba nějaké povolení s Rusy na místě se dá vždycky nějak domluvit,k cizincům jsou oni daleko vstřícnější.Do Altaje bych se také někdy docela rád podíval,byl jsem tam pouze pracovně a to v zimě a navíc z Kazachstánské strany,takže jsem se na vrcholky díval pouze z dola i tak to bylo docela zajímavé. kolda
Vašku, tak k tomu ti mohu poskytnout vlastní zkušenost. Asi nejlepší způsob dopravy je letecky do Barnaulu, odtud maršrutkou do gorno Altajska a tam si můžeš najmout nějakou dopravu, nebo využit autobusu. navím, kam máš namířeno. My byli v Jiho a Severočujském hřbetu. Jih už je v hraničním pásmu, takže tam je třeba povolení (schválně nepíši "nutné"). To můžeš získat (teď už si nepamatuji název obce na Čujském traktu). Ale protože se musíš přihlásit, nejlépe v Gornoaltajsku, tak tam se zeptej, nebo v nějakém hotelu (my spali v ubytovně za řekou). O potřebě povolení jsme se dověděli až v horách od party z ruské univerzity na studijní cestě. Vracet se nám několik set km nechtělo. Poradili nám, že v horách nás nikdo kontrolovat nebude, nikdo z místních neudá (což se plně potvrdilo), jen nemáme chodit do vesnice na jih od Jihočujského hřbetu (chtěli jsme tam doplnit potraviny-nakonec jsme se bez nich obešli) protože tam mají pohraničníci stanoviště.
Pokud chceš vědět více, napiš na [email protected]
Altaj mohu vřele doporučit.
Jene, posílám (podruhé) informaci. Letos končí ramadán 28.7. V době ramadánu muslimové prakticky nepracují a neposkytují služby. Výjimkou je Osman ve vesnici Elbrus. Další informce rád podám osobně v HK. Vašek
Tak jsme se dostali s plánováním už tak daleko, že máme zhruba dokončenou sestavu (která se na různé části výpravy trochu liší a bylo by hezké ji poněkud doplnit/obohatit/rozšířit), termíny kdy a kde se budem pohybovat, a někteří dokonce i letenky, takže pokud máte někdo zájem přidat se byť třeba jen na část cesty (která se dá logicky rozdělit zhruba na tři dvoutýdenní etapy), určitě mi pište na mail (prosím vskutku na mail a ne sem - bude to rychlejší) !!!!!
Termíny a "přesné" plány (kdy a kde) vypadají následovně:
15.- 31.7. - odlet do Tureckého Trabzonu (my dva, co zatím najisto letíme, už máme letenky Vídeň-Trabzon na 15.7., ale pořád se dají koupit určitě zadobře) --- rychlý přejezd na Kačkar (cca týden v horách) --- přejezd pod Ararat, obstarání nezbytných náležitostí (průvodce, atd.) a výstup na pětitisícový vrchol sopečného původu!
Cca 1.-14.8. - přejezd do Gruzie (určitě budeme vyzvedávat kamarádku na letišti v Tbilisi) - první týden buďto aklimatizačka v krásné historické Svanetii nebo někde v horách poblíž Kazbeku --- druhý týden výšlap na Kazbek (včetně aklimatizačního vrcholu Elektrozink cestou předtím)
Cca 15.-31.8. - přejezd a výstup na Elbrus (zatím jsme dva, takže tady by se nám opravdu někdo do lanového družstva hodil, abychom nemuseli šlapat po praporcích normálkou, ale udělat třeba pěknější výhodní cestu nebo přechod obou vrcholů nebo prostě něco hezčího ve skupině... 4-5 lidí ideál ;)
PS: Nejsme žádná cestovka, jedem z vlastního popudu, chtíče a na vlastní pěst !!!
Hoj!
Ahoj, vím jedno - chci jet v létě na Altaj potulovat se tam v horách. Termínově mi to vychází nejspíš od 28.6. do 20.7. V Rusku už jsem byla. Zkušenosti s horami natěžko mám, chodím ale na pohodu, spíš pomaleji, trhání rekordů není pro mě. Hledám k tomu parťáka. Jsem holka, 37 let, t.č. v Praze. Své první pohorky jsem prochodila v Beskydech. Kdybyste se někdo chtěl přidat, pište na e-mail [email protected]. Těším se.
Já si šla udělat turistické, paní řekla, ať si rovnou udělám za stejnou cenu bussines, že by se to mohlo do budoucna hodit. Prošlé vízum bych neriskovala, pokuta je sice malá,ale hrozí zákaz vstupu na pět let..
Nevím jak teď, ale před pár lety jsem si z tohoto důvodu vyřizoval roční multi s pobytem více jak 90 dnů, bylo to přes cestovku a celkem drahé, jinak bez problémů.
Manželia zo Slovenska hľadajú spolucestovateľov, s ktorými by mohli prežiť neopakovateľné zážitky na dvojmesačnej ceste terénnym autom Nissan Patrol, špeciálne upraveným zdolať aj tie najextrémnejšie cesty po Kazachstane, Mongolsku a Rusku.
Expedícia začína v marci 2014. Naše auto vám poskytne ubytovanie na dva mesiace, je vybavené sprchou, „kuchyňou“ a lôžkom na spanie. Nocovanie prevažne v prírode, hotel alebo kemp len vo výnimočnom prípade.
Nebude to žiadny oddych. Od spolucestovateľov sa vyžaduje dobrý zdravotný stav, prísna disciplína, pomoc v každej situácii (oprava auta, varenie, plánovanie cesty...), dobrá nálada, optimizmus a hlavne nadšenie poznávať nové miesta a ľudí :-)
Zaručujeme neopakovateľné zážitky. Nie sme žiadni začiatočníci, autom sme už precestovali celú Severnú Afriku, Blízky Východ a mnohé ďalšie oblasti - všetko viac po necestách ako cestách.
Viac informácií na tel. čísle 00421 905 626 235 alebo na [email protected].
cesta změněna.
Přelet z ČR- Kyjev- Moskva
Z Moskvy do Vladivostoku vlakem.
přelet do Petrohradu.
Vlakem Pobaltí do ČR
odlet 15.1.14 na 40 dní
Zdravím, chcela by som absolvovať v lete 2014 alebo 2015 takú istú cestu. Mohla by som po Vašom absolvovaní poprosiť o podrobné informácie? Ceny, ľudia (ochota, komunikovanie), ubytovanie, ... ďakujem
To nevím, ale věděla bych o výhodných koupích nemovitostí v Sýrii.
____________________________________________
Dobrý den,
můžu nějaký kontakt na Vás?
Pointa byla v tom že EU pas... nebo pro hnidopichy pas členské zeme EU... poskytuje podstatně větší flexibilitu co do cestování a pracovního uplatnění než Putinův pas ze země kde zítra znamená předevčírem. Takže žádné uebermensch jen čistě praktická úvaha.
A dvojí občanství pokud vím ČR ani SR nepovolují, kromě velmi specifických případů.