Ahoj,
hledám někoho, kdo by chtěl jet v létě roku 2024 do Vladivostoku na motorce.
Idea je taková, že bychom se vyměnili v cíli, jeden jel cestu tam a druhý zpátky, protože to jet dvakrát je moc, vlak je drahý a prodat to tam nechceš :D
Výběr stroje je věc domluvy. Jezdím na BMW 1200RT, je boží, ale asi ne úplně vhodná.
Hledám parťáka nebo parťačku, se kterým bych souznila a podělila se o kila na vaření a spaní :-), na přechodu hor Svanetie Gruzie.....termín zatím v jednání, ale pravděpodobně 24.7. - 8.8. nebo 17.6. - 1.8.
Je mi 40, jsem z Prahy a chci se na tento trek přidat ke kamarádům z Brna.
Ahoj,
jmenuji se Lukáš. V Rusku jsem strávil téměř půl roku a dost jsem toho navštívil. Cca přes 30 míst (Ty nejznámější + Kamčatku, Mount Pidan, Murmansk, Kungur, Bolgar, atd.) Na příští rok pořádám pro partu výlet do Ruska na 20 dní. Hlavní zastávky Moskva-Altaj-Bajkal + 7 dalších míst. Já osobně budu pokračovat asi až na Sachalin. Už mám naplánované spaní, veškerou dopravu a místa všude krom Altaje. Vůbec nevím, co na Altaji čekat a nedaří se mi najít nějaký dobrý trek na 5-6 dní. Nebyl tam někdo z vás? Nemohl by mi někdo poradit nějaký dobrý trek na Altaji? A jak se vyřizuje to povolení do příhraniční oblasti?
Moc Vám děkuji.
Dobrý den. Mám zkušenosti s Petrohradem a ta cena za ten zájezd mi přijde jako dost velká pálka. Pokud si to zorganizujete sám, tak tam můžete být déle a ještě Vás to bude stát méně peněz. Na Petrohrad a Petrohradskou oblast se nyní vztahují e-visa, která jsou na 8 dní a zdarma. Zde máte odkaz https://evisa.kdmid.ru Já je ještě nezkoušel, ale kamarádka ano. Bohužel Rusko je kvůli koronaviru teď uzavřeno.
Dále Petrohrad si můžete projít pěšky nebo metrem, do Petrodvorce jezdí autobusy až před vstup do paláce a do Puškina, kde je Kateřinský palác s Jantarovou komnatou se dá dojet vlakem a už je to jen kousek pěšky. Pokud si to zorganizujete sám a nepotřebujete nějaký luxus, ale normální kvalitu. Tak za těch 28 000 uděláte pro dva lidi.
Namísto vlastních slov:
„Nový cestopis F.R. Hrabala-Krondaka Cesta na Tajmyr není jenom poutavou zprávou o současném životě na Sibiři, v oblasti povodí řeky Jeniseje a za polárním kruhem, ale podává ucelený a propracovaný obraz současného Ruska v širokých souvislostech.
Autor zachycuje nejen historii míst, která navštívil, ale zajímají jej veškeré náboženské, kulturní, etnografické, ekonomické i politické souvislosti s nimi spojené. Jeho vyhraněný a nemilosrdně kritický pohled na iluze a mýty, kterým o roli Ruska v dějinách a v současnosti podléhají i vzdělané vrstvy ruské společnosti, je podložen faktickými znalostmi a osobní zkušeností.
Kniha pana Hrabala-Krondaka je výrazným a důležitým příspěvkem do diskuse o našem vztahu k Rusku a o vztahu Ruska k nám.
Měla by se proto stát povinnou četbou pro české a slovenské politiky, zejména ty nejvyšší.“
Daniel KROUPA,
odborný asistent Katedry politologie a filozofie FF UJEP
--------------
Je to opravdu daleko, daleko více než jen cestopis.
Mohu napsat jen jedno… Doporučuji…. Doporučuji… Doporučuji!
Václav MARHOUL
Filmový režisér
---------------------
Poutavý cestopis Fr. Hrabala-Krondaka není pouhým cestopisem, nýbrž cenným svědectvím o současném Rusku, doplněným mnohými sondami do ruské politické a kulturní historie. Zvláště cenné jsou poukazy na neuralgické body česko-ruské historie, úlohu Československých legií, osud Podkarpatské Rusi či srpnovou okupace roku 1968, dodnes zkreslovanou ruskými médii.
Mons. prof. PhDr. Tomáš HALÍK, Th.D.
teolog, sociolog a filozof; prezident České křesťanské akademie a viceprezident mezinárodní vědecké rady – Council for Research in Values and Philosophy