Děkuji za odpověď. Je tedy potřeba jen to bezplatné vízum, nebo je potřeba něco zařizovat i ze strany Indonésie?
V pohodě, můžeš letět odkudkoliv. Já tam už letěl 2x z jiné země. Samotné Cairns za ten let nestojí, ani tam není pláž. Pokud si půjčíte auto a procestujete okolí, bude to mít smysl. Pokud chcete vidět zajímavější část Austrálie, leťte do Darwinu, půjčte si menší obytné auto (nebo běžné, pokud si vezmete stan nebo třeba SUV Mitsubishi Outlander, kde můžete spát pohodlně po sklopení zadních sedadel uvnitř na vlastní karimatce) a projeďte NP Kakadu a Litchfield.
Nepsala, že tu denní zastávku si tam udělají i cestou zpět. Riziko odletu o pár dní později kvůli výbuchu sopky není nereálné, i když se teď Agung uklidnil. Při nákupu loni na podzim bych to neriskoval.
Velké akce AirAsia jsou asi 4x až 5x za rok, ale na termíny za několik měsíců se už nemusí vztahovat. I bez akce jsou jejich ceny nízké.
To se běžně dělá, ale je s tím spojeno riziko. Pokud z nějaké důvodu nestihnete další let, letenka propadne. Je třeba si nechat víc času na přestup i proto, že obvykle musíte projít pasovou kontrolou a na check-in na další let. Pokud budete mít den na místě cestou tam i zpět, neměl by být problém, pokud se tedy třeba neprobudí nějaká sopka v okolí. K těm levným letenkám na Bali je třeba připočítat i poplatek za odbavené zavazadlo, pokud nejedete jen s příručním.
Na Bali též funguje služba Kiwitaxi - https://kiwitaxi.tp.st/rCnoYpkt která vám zajistí dopravu z letiště až k hotelu.
Uber má ale na Bali potíže, ne? Třeba v Ubudu nemůže působit kvůli místní taximafii a myslím, že ani na letiště nemůže. Taky se může zaseknout v zácpě v Denpasaru, tak hned tak nedorazí.
Zdravím, chceme v létě na několikadenní túru do pralesa včetně přespání ve stanu. Hlavní pralesní místo v Malajsii je park Taman Negara se vstupním bodem Kuala Tahan. Nicméně mám obavy, že to bude turisticky přexponované.
Dotaz, kdo tam byl nedávno. Je to v pohodě, stačí domluvit průvodce, popojít kus do pralesa a je to OK ?Nebo co využít jíný vstup do parku jako Kuala Koh či raději navštívit NP Endau Rompin na jihu. A je zde vůbec možnost se vydat na vícedenní túru ?
Anno už nějaký ten pátek v Manile bydlím, nechápu, čeho se bojíte. Nechoďte do chudých částí. Pokud vám nevadí trochu větší ceny, ubytujte se v Bonifacio Global city - Taguig - tam je opravdu bezpečno a čisto trochu to tu připomíná Hongkong nebo Singapur. Obecně přes den stará Manila, BGC, Makari, vělké části Pasay, nebo Malate-Ermita jsou úplně v pořádku, pokud si dáte pozor na kapsáře a někdy jim prominete nějakou špínu. Samozřejmě do chudých čtvrtí a slumů snad nechcete, používejte k přepravě taxi - aplikaci Grab (to je něco jako Uber)
Ahoj,
uznavam, ze neznalemu Asie, muze Manila pri priletu pripadat strasidelna-ci spise trochu spinava, chaoticka...ale je to proste Asie.
Ja se pohyboval po Passay jak ve dne, tak i v noci-samozrejme po hlavnich ulicich a zadne nebezpeci jsem tam necitil.
Filipinci jsou super pratelsti lide. vyjedte mimo proflakla mista. Ja byl ted mesic Samar, Leyte...turisti zadni, ceny mistni, nikdo se vas napokousi natahnout, mistni velmi pratelsti.
Proste asie, jakou ji chci mit,. Tedfy bez turistickych ghet a autobusu jako v thajsku.
Uzivejte filipin.
T.
Ach jo, asi než odpovím, měla bych se první mrknout na aktuálnost diskuze :D
Dobrý den Jardo,
na Sumatře jsme strávili 2 měsíce (srpen, září 2019) a za nás můžeme tuto oblast jedině doporučit!!! Je to něco neuvěřitelného. V oblasti Padangu jsme sice strávili jen jeden den, protože to nebyl náš záměr (je to zde o dost dražší, než všude okolo), hodně záleží na tom, co chcete vidět. Za nás rozhodně doporučujeme Banyak Islands ostrov Palambak a Thailana (úžasné pláže s bílým pískem) nebo Pulau Weh, které je super na šnorchlování, ale pláže tu nehledejte. Pokud stojíte o nějaké to dobrodružství, tak rozhodně oblast Ketambe, tento týden jsem na našem blogu vydala nový článek (wildsworld.cz), zde postupně přidáme veškeré informace o naší cestě i s doporučením. Pokud chcete, mrkněte na něj, třeba Vám pomůže. Pokud raději koukáte na videa, na blogu pod články najdete i první 3 videa ze Sumatry (zatím jsou dost amatérská, ale pro představu, jak to zde vypadá jsou si myslím dostačující). Sumatra je obecně hodně levná země, náš rozpočet je cca 800 Kč na den za dva lidi a povětšinou jsme se do rozpočtu vešli. Pokud byste měl zájem o více informacích, klidně nám napište. Procestovali jsme oblasti jako: Banda Aceh, Pulau Weh, Ketambe, Berastagi, Singkil, Banyak Islands, Bukittinggi, Lake Toba.
Vím jistě, že na Penidu jezdí trajekt z Padangbay kolem 10,11 hodiny dopolední / nevím, jestli každý den /, časy nejsou přesné, jim je to jedno a z Penidy zpátky do Padangbay ráno kolem 8. Z Lembonganu jezdí ráno kolem 7 do Sanuru rychlá loď, ale to vše neřeší Tvůj přesun na Lombok. My se dostali z Penidy na Lembongan malou loďkou s místním rybářem a dalšími dvěma turistkami, je to kousek.
penidu som volil ako prvu zastavku z dovodu, ze tam premava velky trajekt (ale niesom si isty) , kto vie moze odpovedat,