Ahoj, asi nepojedeš do celé Kanady, k východu nic neporadím, ale taky tam je hezká příroda. Na západě jsou krásné parky Banff, Jasper a další v okolí, o prázdninách tam je ale dost lidí. Nevynechej Vancouver Island, kde je spousty krásných míst. Pokud by ses chtěla vydat do odlehlejších oblastí západu, něco jsem z mé cesty napsal tady:
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/kanada/ze-seattlu-na-aljasku/
Já žiju v Calgary a také znám jen západní Kanadu. Rozhodující pro cestování je třeba uvést v kterém čase a jaký je zájem. Některé měsíce v roce je dobře necestovat.Parky jsou vhodné pro lyžování, pak až od července do konce září. Vancouver je nádherný v květnu a červnu, ale všude jinde je ještě bláto či na horách břečka. Také je třeba vědět jak se bude cestovat, na kole, autem, s kamperizovaným vanem, vlakem či autostopem? Západní Kanada chce minimálně 5 až 6,000 km, 4 týdny. Je dobře znát správná místa pro chytré nocování a být v dobré fyzické formě pro pěší tůry v horách s případným stanováním. Definitivně jsou Rokies a jižní BC
neuvěřitelně zajímavé. Budešli mít dotazy, emajluj.
Provincie Quebec a Alberta vyzaduji i ockovani.
Ahoj,
moc jsem to nepochopil s tím limitem. Na ten web kanadský web, kde se registruje chodím každý den a stále tam bylo "kvota se neotevře dříve dříve než v polovině února" a teď najednou je tam "zavřeno", kvota = 0, míst = 0. Budu rád, pokud mi to někdo osvětlí. Jinak sory za možná blbej dotaz.
Díky
Ahoj, chtěla bych se touto cestou zeptat, zda máte někdo zkušenost se získáním turist card na Kubu? Letím v únoru s westjet na 24dní. Je třeba vyřizovat visum přes ambasádu ( v Čr/ Kanadě), nebo je to řešeno vyplněním dotazníku v letadle? Předem moc děkuji, L.
Zdravím,
již asi dva roky sleduji portál a možnosti stěhování se do Kanady. V průběhu těchto let jsem si vytvořil přátelství s bývalým učitelem v Kanadě pomocí Skype. Tak nějak mě namotivoval a poskytl všechno důležité info. Především mě obeznámil s každodenní realitou a pravděpodobnými scénaři po mém příjezdu do Kanady. Je mi 18 let, letos maturuji, čili v případě odletu by byl věk už 19. Jako bývalý učitel mi řekl, že nemá víceméně cenu zde studovat univerzitu a následně s ní jet do Kanady v domnění, že bude uznána. Takže tuto možnost jsem vyřadil. Mým cílem je v Kanadě pracovat a po X letech zažádat o trvalý pobyt, zřejmě pod programem Skilled Workers and Professionals. Podle jeho názoru je ale nejlepší vystudovat nějakou školu, zřejmě college (u mě by to byly police foundations) a následně získat PR v programu Canadian Experience Class. To je jedna z možností, na kterou jsem ochoten přistoupit. Dále mě napadla ještě jedna možnost, a to zajistit si Temporary Work Permit a v Kanadě pár let pracovat, kdy tuším po 2 letech jsem oprávněn o status trvalého pobytu zažádat. Ovšem je potřeba mít již podepsanou nabídku zaměstnání v Kanadě před příletem (+ takové ty věci typu, že zaměstnavatel musí dokázat, že potřebuje cizince a nemůže sehnat Kanaďana pro tuto práci). Chci se tedy zeptat. Jaká je nejlepší cesta k získání té vysněné karty? A je vůbec reálné získat psanou nabídku k zaměstnání pro tak mladého kluka těsně po maturitě? Nedávno jsem absolvoval test úrovně AJ a vyšel mi level C1, čili angličtinu zvládám velice dobře, aktivně komunikuji přes Skype, ovládám i slang nějakých zaměstnání z důvodu mého zájmu o práci u policii, ale to je na jinou debatu. Moc děkuji za případné odpovědi. Petr
Prosím o jakýkoliv kontakt na paní Evu Flajsikovou pocházející ze Slaného a studující na OU Elite Varndsdorf. Je to kamarádka mojí tchýně Marie Nyčové, spolužačce, která by z jakékoliv informace měla radost. Kontaktujte mě, prosím na e-mail [email protected]
Tome, já docela souhlasím s Janem.
Pojem “Mezinárodní řidičák” je mylný. Není to žádný oficiání doklad který Ti dává nějaké nové práva, ale je to jen překlad informací z Tvého řidičáku do 11 různých řečí. V Kanadě to ani není vydávané vládou, ale je to vydávané soukromým autoklubem CAA.
Je to dělané proto, když policajt zastaví nějakého cizince, tak nebude rozumět řidičáku z Madagaskaru, nebo Japonska, nebo Jordánska. Jak má chudák policajt v ČR nebo Kanadě vědět jestli dokument je řidičák na auto, motorku, nebo to je nějaká stravenka? Tomu rozumět nemůže. Tak mu Mezinárodní řidičák umožní vysvětlit co vlastně je ve řidičáku.
Více informací o MŘP: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Driving_Permit
Ty jsi tu nejprve kritizoval jiné, že píší jen své doměnky, tak jsem si dovolil zmínit, že ty také.
Napsal jsi: "pokud budu dodrzovat predpisy (a nikdo me nenaboura) je kontakt s mistni policii temer nemozny". Z toho logicky plyne ta otázka, ale asi jsi nechápavý a příliš vztahovačný.
Nepochopil jsi ani význam slova doplňkový. Tak jinak:
Mezinárodní řidičské průkazy ... neslouží jako náhrada řidičského průkazu, nýbrž jako jeho úřední překlad. Zdroj: http://www.uamk.cz/item/2920-mezin%C3%A1rodn%C3%AD-%C5%99idi%C4%8Dsk%C3%BD-pr%C5%AFkaz
Logicky z toho plyne, že když je neplatný původní doklad, překlad ti nepomůže, i když v praxi možná ano.
Když odejde pár takových, co si myslí, že oni jsou ti nejchytřejší a nikdo jim nic nemůže ani náznakem vytknout, nebude to škoda.